Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Gugiel dobra rada czyli google ads i.. przyszłość z tym związana.

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Gugiel dobra rada czyli google ads i.. przyszłość z tym związana.

    Witam

    Ostatnio na klatce został wymieniony zamek, chłopak się nie postarał musiał wrócić i poprawić fuszerkę. Było około 22:30 i mając na uwadze, ze montował go o 9 rano stwierdziłem, że kasa musi być ok skoro tak ora i ma tyle zleceń. Chłop popatrzył na mnie jak na barana a potem stwierdził, że to firma zarabia a nie on. No to mu mowie, ogłoś się na Gumtree czy coś i ogień, a ten, że to Gumtree nie działa a wydawać 4000 funtów miesięcznie na google ads mu się nie uśmiecha. I że nie ma z nimi startu bo tylko teraz to się liczy.

    Ostatnio podobną sytuację słyszałem z ubezpieczeniami samochodowymi, ceny rosną też przez wyszukiwarki które podnoszą ceny i niejako już dyktują kto będzie pokazany w wyszukiwarce a kto nie.

    Jeśli taka czeka nas przyszłość to ja dziękuje...

    Teraz pytanie, ile w Polsce fotograf musi wydać na google ads obojętnie kotlet, packshoot? Jakie macie z tym doświadczenia. Tak dalej pójdzie, to już nie pozostanie nic tylko praca w copro za psie pieniądze.

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Gugiel dobra rada czyli google ads i.. przyszłość z tym związana.

    Wszystko zależy od siły konkurencji i obszaru reklamy. Przykładowo dla Warszawy 1000 zł miesięcznie na hasła fotografia ślubna to ok 30 zł na dzień czyli ok 10 kliknięć. Przy założeniach, że strzelasz z reklamą do targetu rzędy kilka tyś osób a ceny stawek są od 3-8 zł za kliknięcie to sobie łatwo można wyliczyć, że te 10 kliknięć to absolutne nic. Oczywiście biorąc pod uwagę konkurencję. Natomiast dla małego miasta np mojego stawka za kliknięcie wynosi ok 2-3 zł i przy budżecie 30 zł na dzień potrafię mieć 2-3 kliknięcia.

    W dzisiejszych czasach "prostoty" kampanni, Adwordsy orają "jeleni" jak się da. Takie to łatwe, zrob sam, wydaj kasę, a jak nie ma efektów, to zadzwoń i Ci za free pomożemy...

    IMO tylko firma, która na bieżąco wie co i jak. Instalacja kodów na stronie, targetowanie, remarketing itp itd. Efekt jest taki, że zapłacisz kilka stów więcej na reklamę, ale masz większe szansę na dotarcie do klienta. Oczywiście gwarancji sukcesu nikt Ci nie da.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 251

    Domyślnie Odp: Gugiel dobra rada czyli google ads i.. przyszłość z tym związana.

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Witam
    Jeśli taka czeka nas przyszłość to ja dziękuje...
    To jest teraźniejszość. Od dawna są oferowane usługi pozycjonowania stron.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Gugiel dobra rada czyli google ads i.. przyszłość z tym związana.

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    To jest teraźniejszość. Od dawna są oferowane usługi pozycjonowania stron.
    Ale chyba jeszcze nie dochodzi do sytuacji jak miał tamten typ, gdy nie zaczynał ponieważ nie stać go było na konkurowanie z dużymi firmami i ich budżetem na ggl ads a bez tego kwiczał.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •