Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Jasny zoom L-ka do APS-C do fotografowania turystycznego do 5k w używce

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Jasny zoom L-ka do APS-C do fotografowania turystycznego do 5k w używce

    Nie ma obiektywu o którym mowa w 1 poście. Częściowo do opisu pasuje 17-40 f4 (cena, uszczelnienia L'ka).

  2. #12

    Domyślnie Odp: Jasny zoom L-ka do APS-C do fotografowania turystycznego do 5k w używce

    Witam
    Minęło juz troszkę od ostatniego wpisu ale postanowiłem coś napisać od siebie.
    Ktoś tu wcześniej podał pod rozwagę Tamrona 16-300. Mam go osobiście i szczerze mówiąc nie jestem zadowolony za bardzo. Podpinam go raz do 80D a raz do 450D. W obu przypadkach dosyć często występują problemy z ostrością. Mikroregulacja autofokusa nie przynosi poprawy, nie zawsze trafia tam gdzie powinien. Tryb Live view może pomóc. Nie mogę powiedzieć, że jest zły bo nie jest i myślę, że jako obiektyw turystyczny jest jak najbardziej w porządku a juz napewno wtedy kiedy jest dobre światło dookoła.
    Najczęściej korzystam z Canona 18-135mm IS USM i Sigmy 17-50mm 2.8.

    Przy okazji mam pytanie. Kolega zdebik poleca canona 17-40 f4 L. Już wcześniej czytałem testy i opisy tego obiektywu i był chwalony ale też gdzieś czytałem włąsnie porównanie go do Sigmy 17-50m f2.8 i Sigma wypadła lepiej co mnie zastanowiło. Pytanie jest co tak naprawdę oznacza "L"?
    Pozdrawiam

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Jasny zoom L-ka do APS-C do fotografowania turystycznego do 5k w używce

    Cytat Zamieszczone przez swallow77 Zobacz posta
    Do podrozy to lepiej przypasuje C10-18stm + C55-250stm ze wzgledu na wage. Jak L to C16-35 + C70-200.
    Piszę oczywiście na podstawie swoich doświadczeń i preferencji wyboru ogniskowych w podróży (czy to miejskiej czy pagórkowej).
    i tego bym sie trzymał - tylko słowo "jasne" mało pasuje do tych obiektywów bo tej cenie to będzie /4 i "szerokie" też nie pasuje bo 16 na apsc to jakoś specjalnie szeroko nie jest - zakup szerokiego szkła ff do apsc ma taki sobie sens trzeba rozumieć co się traci - jak nagniesz deliktnie budżet to będzie nawet 16-35/4LIS i 70-200/4LIS do ff będzie kiedyś jak znalazł - jeśli nie potrzebujesz wymiennej optyki - kup kompakta

    a ogólnie to kup używke c10-22, używkę c70-200/4LIS lub 70-300L i coś w srodek np c50 1.8 jak budżetu starczy, jak zmienisz na ff to używke c10-22 sprzedasz w cenie zakupu lub bardzo podobnej (ja kiedys na tym zarobiłem 50zł )
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 08-06-2019 o 09:58

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Jasny zoom L-ka do APS-C do fotografowania turystycznego do 5k w używce

    jeszcze dopiszę że jeśli potrzebujesz jasnego stndardowego zooma a nie coś szerokiego to po prostu kup (zamiast c10-22) canona ef-s 17-55 /2.8 żadna z niego elka ale działać będzie a jak kupisz ff to wymienisz - to są proste i dość oczywiste rozwiązania problemów.

  5. #15

    Domyślnie Odp: Jasny zoom L-ka do APS-C do fotografowania turystycznego do 5k w używce

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    Przy okazji mam pytanie. Kolega zdebik poleca canona 17-40 f4 L. Już wcześniej czytałem testy i opisy tego obiektywu i był chwalony ale też gdzieś czytałem włąsnie porównanie go do Sigmy 17-50m f2.8 i Sigma wypadła lepiej co mnie zastanowiło. Pytanie jest co tak naprawdę oznacza "L"?
    Pozdrawiam
    Sigma 17-50 a także wcześniejsza 18-50, zawsze były ostrzejsze od szkieł - zoomów Canona w systemie APS-C, to powszechny fakt i tyko ślepy mógłby go negować. Ale ostrość to nie wszystko. eLki, to niezawodność we wszelkich warunkach, także szczelność, supersprawny i szybki AF, piękne kolory oraz kontrasty. Wnioski wyciąga sobie każdy samemu, ale wierz mi, że ta ostrość-żyleta po prostu wcale nie jest takim niepodważalnym argumentem za.
    Faktem jest, że wspomniany 17-40 to szkiełko o ogromnym rozrzucie jakościowym (napisano już mega wiele na ten temat), jeśli jednak trafisz dobry egzemplarz, dostaniesz obrazek o jakości - ostrości jak z dedykowanego EF-S np. 10-22 + pozostałe dobre cechy eLki, o których wspomniałem. Tyle i aż tyle Sigma 17-50, to dobre i polecane szkło, ale jego chimeryczność z celnością autofokusa to także osobna historia.
    Ostatnio edytowane przez marlo ; 08-06-2019 o 13:50

  6. #16
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Jasny zoom L-ka do APS-C do fotografowania turystycznego do 5k w używce

    a czemu eLka? może 17-55 2.8?
    ebe ebe

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Jasny zoom L-ka do APS-C do fotografowania turystycznego do 5k w używce

    https://www.dxomark.com/Lenses/Canon...urements__1011

    Tak patrze na ostrość i (_._) nie urywa.

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Jasny zoom L-ka do APS-C do fotografowania turystycznego do 5k w używce

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    https://www.dxomark.com/Lenses/Canon...urements__1011

    Tak patrze na ostrość i (_._) nie urywa.
    wg dxo na tym samym korpusie aps-c wypada odrobinę lepiej (10 P-pix) niż 17-40L 9 P-pix, a taki 16-35/4 L ma 11 P-pix a to doskonałe szkło wiem bo używam (a wcześniej używałem 17-40) - więc albo skala dxo niewiele mówi albo ma za małe odstępy na skali - częste przy wszelkiego rodzaju rankingach bo lepiej marketingowo jest jak wszystko wypada podobnie bo klient mysli że podejmuje słuszną decyzję kupując coś marginalnie słabsze za duuużo mniejsze pieniądze i a tymczasem różnice są duże żeby nie powiedzieć dramatycznie duże ale klient jest przekonany że kupił prawie elkę i zrobił dobry interes - za jakiś czas kupi powtórnie, a jak ma pecha i dalej nie rozumie jak ten ge chciałem powiedziec biznes się kręci to kupi trzeci raz - z rankingów ma wynikać że wszystko jest prawie doskonałe i najgorszy ma ocenę 4.0 a najlepszy 4.5 - dlatego najlepiej zrobić pare zdjęć albo kupować tylko te z oceną najwyższą (pod warunkiem że występują w danym rankingu i nie jest to np ranking budżetowych zoomów)
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 08-06-2019 o 22:53

  9. #19
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Jasny zoom L-ka do APS-C do fotografowania turystycznego do 5k w używce

    miałem możliwość przyglądnięciu się temu 17-55 i strzelenia paru fot. może nie był to jakiś killer ostrości, ale na pewno nie był mydlany na pełnej dziurze.
    ebe ebe

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Jasny zoom L-ka do APS-C do fotografowania turystycznego do 5k w używce

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    miałem możliwość przyglądnięciu się temu 17-55 i strzelenia paru fot. może nie był to jakiś killer ostrości, ale na pewno nie był mydlany na pełnej dziurze.
    też nie miałem nigdy tego szkła na dłużej więc trudno mi się wypowiadać - znajomek miał był zadowolony kiedyś przetestowałem wydawało się niezłe - poszukiwanie świetego graala na apsc ma mz znikomy sens znaczy jeszcze mniejszy niż poszukiwanie graala na ff - jesli ma być totalnie ostro i totalnie jasno to może jasne zoomy 2.0 sigmy ale w naszym ulubionym systemie trzeba się przygotować na ciężką walke z takim obiektywem bo doprowadzenie do optymalnego działania będzie trudniejsze niż ze stałką sigmy.

    gdzieś na początku tego wątku padają pytania o konstrukcje typu 18-300 - każdy z wymienionych w tym wątku obiektywów będzie znacznie ostrzejszy od tego typu konstrukcji - trzykrotny zoom może być dobry a czasem (jak się zapłaci) to nawet doskonały, pięciokrotny zoom może być tylko akceptowalny, od większych krotności należy trzymać się z daleka - po to jest wymienna optyka aby ją wymieniać

    mz twórca tego wątku nie potrzebuje nic kupować bo ma niesprecyzowane potrzeby - no może jedynie jasny standardowy zoom typu 17-55/2.8 - ale ogólnie to nie wiadomo co chce osiągnąć przez swój zakup, co mu nie działa, co chce fotografować ale ma problem - pragnienie posiadania Lki to jedyna jasna myśl tego wątku - odnosząc się do pierwszego postu - nie istnieją takie obiektywy
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 09-06-2019 o 11:39

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •