Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Uchwyt do paska na śrubie mocowania do statywu dla DSLr z obiektywem L

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2019
    Posty
    26

    Domyślnie Uchwyt do paska na śrubie mocowania do statywu dla DSLr z obiektywem L

    Witam
    Jak najwygodniej powiesić body Canona z ciężką optyką L na ramieniu aby aparat nie przeszkadzał pod ręką, tylko wisiał na wysokości bioder i układał się równolegle a nie prostopadle do nogi ? Widziałem ostatnio takie mocowanie gdzie ciężka L-ka z pełnoklatkowym budy wisiała przymocowana do śruby statywu w obiektywie. Szedłem chwilę za fotografem, który tak miał go poweszony i wyglądało, że takie mocowanie daje radę.
    Pytanie czy są do tego dedykowane paski, czy standardowy montuje się do ogólnodostępnego "ucha", jakie wkręca się w uchwyt statywu. Pytanie jak te "ucha" są trwałe, nie chcialbym aby lustrzanka z L-ką zaliczyła glebę w przypadku urwania się takiego uchwytu.

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Re: Uchwyt do paska na śrubie mocowania do statywu dla DSLr z obiektywem L

    Pewnie chodzi o Quick strap. Jest mnówstwo modeli od tanich chińskich do drogich markowych. Mam tani chiński z płytką - ten jest OK, ale co jakiś czas śruba w mocowaniu się luzuje - gwint jest na tyle głęboki, że jeszcze nigdy mi się nie wykręciła do końca. Drugi jaki mam to wcale nie tani "polskiej produkcji", który sam gwint, który wkręca się do aparatu ma też chińskiej produkcji, ale bez płytki tylko takie małe ucho. Ten się nie luzuje (co prawda używałem go z dużo lżejszym aparatem), ale sam pasek jest mniej wygodny niż ten chiński.

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar nurkov
    Dołączył
    Feb 2019
    Miasto
    Łódź
    Posty
    29

    Domyślnie Odp: Uchwyt do paska na śrubie mocowania do statywu dla DSLr z obiektywem L

    sprawdź paski i mocowania firmy peak design

  4. #4
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: Uchwyt do paska na śrubie mocowania do statywu dla DSLr z obiektywem L

    Od 3 lat używam szelki GGS Fotospeed Strap F7 (cena ponad 400 zł) - na dwa korpusy. Szelki można rozczepić i wówczas są dwa paski, każdy na jedno body. Producent ma także wersję na 1 korpus (około 220 zł). Główne mocowanie korpusu jest na solidną śrubę, którą wkręca się w gwint statywowy. Mocowanie to umożliwia odpięcie korpusu od szelki. Ponadto posiada ono blokadę, która zapobiega samoczynnemu/przypadkowemu odpięciu się korpusu. Drugie zabezpieczenie jest na pasek wpinany w uchwyt paska na szyję (w mojej ocenie jest ono mniej pewne, jest delikatniejsze). Na szelkach nosiłem korpus 1d i 5d z obiektywami 24-70 70-200 i 100-400. Szelki są wygodne, jednak ciężar dwóch korpusów z obiektywami daje się odczuć. Szelki są solidnie wykonane.
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2019
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: Uchwyt do paska na śrubie mocowania do statywu dla DSLr z obiektywem L

    Ja zastanawiam sie nad podpieciem Pacsafe Carrysafe, ktory jeden mam do lustrzanki a drugi wlasnie kupuje do torby. Jest dla mnie genialnie wygodny, stad jego chciałem podpiąć do tego oczka. Możecie wkleić link do tego lepszego ?

  6. #6
    Dopiero zaczyna Awatar nurkov
    Dołączył
    Feb 2019
    Miasto
    Łódź
    Posty
    29

    Domyślnie Odp: Uchwyt do paska na śrubie mocowania do statywu dla DSLr z obiektywem L

    ja używam peak design i ściąganie tego paska jest rewelacyjne szybkie i wygodne

    https://peakdesign.pl/p/pasek-peak-design-slide/


  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Uchwyt do paska na śrubie mocowania do statywu dla DSLr z obiektywem L

    https://www.cyfrowe.pl/aparaty/peak-...rd-czarny.html

    Można "powiesić" body+obiektyw równolegle lub prostopadle do drogi.

    Używam od długiego czasu, sprawdza się.
    Trochę czasu potrzeba aby "się naumieć" bez patrzenia wpinać do płytki, wyjmowanie bez kłopotu, jest też zabezpieczenie.
    Mam opanowane
    Kup koniecznie wersję 3, jest najlepsza.

    No jest kompatybilne z głowicą statywową z Arca-swiss

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 16-04-2019 o 20:12
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2019
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: Uchwyt do paska na śrubie mocowania do statywu dla DSLr z obiektywem L

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2019-04-16 o 23.03.52.png
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	1,19 MB
ID:	2100

    O coś takiego mi chodzi. Ktoś może rozszyfrować ten uchwyt ?

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Uchwyt do paska na śrubie mocowania do statywu dla DSLr z obiektywem L

    Mogę, używałem :

    http://www.blackrapid.com/all

    ale zamieniłem na system Peak Design przywołany w #7.

    Podstawowa BlackRapid :
    1. zaleta
    aparat+obiektyw są cały czas "na pasku"
    2. wady, że aparat+obiektyw
    a. podczas chodzenia "się kiwota",
    b. wystaje poza obrys sylwetki co w górach, mieście, .... jest utrudnieniem
    c. przy używaniu statywu trzeba wykręcać mocowanie i wkręcać szybkozłączkę, (w Peak Design to mocowanie jest także szybkozłaczką.)

    Ja płytkę Capture w Peak Design mocuję do szelki plecaka, wpinam doń aparat i mam pasek przymocowany do aparatu, wisi swobodnie (bez obciążania) na szyi .
    Podczas chodzenia aparat jest wpięty do płytki, nic się nie kiwota , nic nie wystaje poza obrys ciała.
    Podczas fotografowana aparat wisi (chwilowo) na szyi

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 17-04-2019 o 04:33
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Uchwyt do paska na śrubie mocowania do statywu dla DSLr z obiektywem L

    Black rapid był ok ale kilka lat temu. Teraz gdy oglądam ich paski płakać się chce. Jakość nylonu spadła, albo mi to jakoś nie leży.

    Do zestawu można kupuć specjalną srubę dla płytek manfrotto. Używam i jest ok.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •