Witam
Mam zestaw typowy pod fotografowanie turystyczne oparty o body Canona EOS-50D. Z racji tego, że pewnie wkrótce będzie mnie czekała wymiana migawki, jego przejrzenie oraz naprawa niepodnoszącej się lampy zastanawiam się nad wymianą tego body. Dodatkowo strasznie brakuje mi w nim GPS, za ktory do EOS-50D musiałbym zapłacić conajmniej 500 zł, a będzie on bardzo przeszkadzał mi w ułożeniu aparatu w obecnej torbie.

Pytanie co warto teraz rozważyć jako następnce 50D.
Wymagana:
- obudowa magnezowa z racji funkcji oraz generalnie w miarę pancerna konstrukcja
- wyświetlacz LCD wyświetlający opcję ustawień
- taka sama lub lepsza jakość wyświetlacza, który w pełnym słońcu czasami nie dawał rady
- dobrze działający tryb Live View, który czasami używam jak potrzebuje zrobić jakieś zdjęcia w tłumie, podnosząc aparat ponad linię głów
- trzeci tryb custom byłby zbawieniem.
Filmów robić nie musi, chyba że będzie robił je lepsze od iPhone'a 8:-)
Parametry optyczne w zupełności wystarczały mi znane z 50D, w zasadzie jedyna rzecz, która przydałaby się do wygodniejszy wybór punktu do autofocusa. Bardzo lubię też wymiary obecnego body Canona, idealnie leży mi w ręce.
Do rozważenia również któraś z konstrukcji używanych - ważne aby nie ważyła i wymiarami nie była wiele większa, bo będzie targana przez cały dzień wypadu.