Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Upgrade systemu turystycznego opartego o body Canon EOS-50D

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2019
    Posty
    26

    Domyślnie Upgrade systemu turystycznego opartego o body Canon EOS-50D

    Witam
    Mam zestaw typowy pod fotografowanie turystyczne oparty o body Canona EOS-50D. Z racji tego, że pewnie wkrótce będzie mnie czekała wymiana migawki, jego przejrzenie oraz naprawa niepodnoszącej się lampy zastanawiam się nad wymianą tego body. Dodatkowo strasznie brakuje mi w nim GPS, za ktory do EOS-50D musiałbym zapłacić conajmniej 500 zł, a będzie on bardzo przeszkadzał mi w ułożeniu aparatu w obecnej torbie.

    Pytanie co warto teraz rozważyć jako następnce 50D.
    Wymagana:
    - obudowa magnezowa z racji funkcji oraz generalnie w miarę pancerna konstrukcja
    - wyświetlacz LCD wyświetlający opcję ustawień
    - taka sama lub lepsza jakość wyświetlacza, który w pełnym słońcu czasami nie dawał rady
    - dobrze działający tryb Live View, który czasami używam jak potrzebuje zrobić jakieś zdjęcia w tłumie, podnosząc aparat ponad linię głów
    - trzeci tryb custom byłby zbawieniem.
    Filmów robić nie musi, chyba że będzie robił je lepsze od iPhone'a 8:-)
    Parametry optyczne w zupełności wystarczały mi znane z 50D, w zasadzie jedyna rzecz, która przydałaby się do wygodniejszy wybór punktu do autofocusa. Bardzo lubię też wymiary obecnego body Canona, idealnie leży mi w ręce.
    Do rozważenia również któraś z konstrukcji używanych - ważne aby nie ważyła i wymiarami nie była wiele większa, bo będzie targana przez cały dzień wypadu.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Upgrade systemu turystycznego opartego o body Canon EOS-50D

    Cytat Zamieszczone przez rafealla Zobacz posta
    Witam
    Mam zestaw typowy pod fotografowanie turystyczne oparty o body Canona EOS-50D. Z racji tego, że pewnie wkrótce będzie mnie czekała wymiana migawki, jego przejrzenie oraz naprawa niepodnoszącej się lampy zastanawiam się nad wymianą tego body. Dodatkowo strasznie brakuje mi w nim GPS, za ktory do EOS-50D musiałbym zapłacić conajmniej 500 zł, a będzie on bardzo przeszkadzał mi w ułożeniu aparatu w obecnej torbie.

    Pytanie co warto teraz rozważyć jako następnce 50D.
    Wymagana:
    - obudowa magnezowa z racji funkcji oraz generalnie w miarę pancerna konstrukcja
    - wyświetlacz LCD wyświetlający opcję ustawień
    - taka sama lub lepsza jakość wyświetlacza, który w pełnym słońcu czasami nie dawał rady
    - dobrze działający tryb Live View, który czasami używam jak potrzebuje zrobić jakieś zdjęcia w tłumie, podnosząc aparat ponad linię głów
    - trzeci tryb custom byłby zbawieniem.
    Filmów robić nie musi, chyba że będzie robił je lepsze od iPhone'a 8:-)
    Parametry optyczne w zupełności wystarczały mi znane z 50D, w zasadzie jedyna rzecz, która przydałaby się do wygodniejszy wybór punktu do autofocusa. Bardzo lubię też wymiary obecnego body Canona, idealnie leży mi w ręce.
    Do rozważenia również któraś z konstrukcji używanych - ważne aby nie ważyła i wymiarami nie była wiele większa, bo będzie targana przez cały dzień wypadu.
    A budżet ???

    7D II za 2,5-3k zł https://allegro.pl/zakonczone/fotogr...l-ele-1-2-0410

    Ale osobiście to bym celował w 5D III za 2,9-4,0k zł https://allegro.pl/zakonczone/fotogr...&price_to=3800 z tym, że LV to 5D III to niestety prehistoria
    Ostatnio edytowane przez candar ; 14-04-2019 o 17:57
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #3
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Upgrade systemu turystycznego opartego o body Canon EOS-50D

    80d - autofocus, 6d mk I.
    ebe ebe

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Upgrade systemu turystycznego opartego o body Canon EOS-50D

    canon eos R + 24-105 II
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Upgrade systemu turystycznego opartego o body Canon EOS-50D

    5d4, R lub po taniości 6D2, 80D.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •