Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Obiektywy M42 na Canon M50 bez potrzeby potwierdzania ostrości

  1. #1

    Domyślnie Obiektywy M42 na Canon M50 bez potrzeby potwierdzania ostrości

    Odkryłem (może nie jestem pierwszy, ale dzielę się info), że jak ustawić w body funkcję pozwalającą na ręczne doostrzanie AF, w postaci kolorowego konturu (może być żółty, czerwony lub niebieski) tego, na czym ostrzy obiektyw (widać to w wizjerze lub na ekraniku) to funkcja ta działa w taki sam sposób nie tylko z obiektywami AF, ale również z M42, a bez Dendeliona.

    Używam M42 przez redukcję, tylko mechaniczne podłączenie, bez elektroniki. Pięknie pokazuje co jest wyostrzone.

    Tomasz


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Obiektywy M42 na Canon M50 bez potrzeby potwierdzania ostrości

    Każde lustro Canona ma tą funkcję z Magic Lantren. Nazywa się focus peaking - Ameryki nie odkryłeś

  3. #3

    Domyślnie Odp: Obiektywy M42 na Canon M50 bez potrzeby potwierdzania ostrości

    Ok, ale ja na moim M50 nie mam Latarni ;-) Pisałem wszak, że może już ktoś to zna.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Re: Odp: Obiektywy M42 na Canon M50 bez potrzeby potwierdzania ostrości

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Każde lustro Canona ma tą funkcję z Magic Lantren.
    niestety nie na każde lustro Canona jest ML. Np. 760D jest za nowe na ML, jednocześnie nie na tyle nowe, aby Canon dał w nim focus peaking.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Obiektywy M42 na Canon M50 bez potrzeby potwierdzania ostrości

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    niestety nie na każde lustro Canona jest ML. Np. 760D jest za nowe na ML, jednocześnie nie na tyle nowe, aby Canon dał w nim focus peaking.
    Kurcze Żona ma 760'ke i nawet myślałem żeby tam zainstalować ML, ale i tak by nie wiedziała do czego to więc olałem. Mało znany aparat i to pewnie dlatego.

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Obiektywy M42 na Canon M50 bez potrzeby potwierdzania ostrości

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Kurcze Żona ma 760'ke i nawet myślałem żeby tam zainstalować ML, ale i tak by nie wiedziała do czego to więc olałem. Mało znany aparat i to pewnie dlatego.
    Ja chciałem na brata 760D zainstalować i niestety, a nowsze chyba mają to samo 800D, 80D.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •