Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Ciągła stabilizacja z Canon RP - jak wyłączyć?

  1. #1
    Uzależniony Awatar szambonur
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    za siedmioma górami...
    Posty
    712

    Domyślnie Ciągła stabilizacja z Canon RP - jak wyłączyć?

    Od kilku godzin jestem użytkownikiem Canona RP. Pierwsza kwestia jaka mnie zaniepokoiła to ciągłe stabilizowanie obrazu. To chyba musi być bardzo prądożerne. Przy podpiętym obiektywie ze stabilizacją obraz w wizjerze albo na ekranie jest cały czas stabilizowany. Przeszukałem menu i nie znalazłem żadnej możliwości zmiany żeby stabilizował tylko podczas dociśniętego do połowy spustu migawki.

  2. #2
    Uzależniony Awatar szambonur
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    za siedmioma górami...
    Posty
    712

    Domyślnie Odp: Ciągła stabilizacja z Canon RP - jak wyłączyć?

    Cytat Zamieszczone przez szambonur Zobacz posta
    Od kilku godzin jestem użytkownikiem Canona RP. Pierwsza kwestia jaka mnie zaniepokoiła to ciągłe stabilizowanie obrazu. To chyba musi być bardzo prądożerne. Przy podpiętym obiektywie ze stabilizacją obraz w wizjerze albo na ekranie jest cały czas stabilizowany. Przeszukałem menu i nie znalazłem żadnej możliwości zmiany żeby stabilizował tylko podczas dociśniętego do połowy spustu migawki.
    Sprawa rozwiązana. Niedokładnie przeczytałem instrukcję w której jest napisane że tak ma być i już

  3. #3
    Początki nałogu Awatar Ligo
    Dołączył
    Jun 2012
    Miasto
    IL
    Posty
    337

    Domyślnie Odp: Ciągła stabilizacja z Canon RP - jak wyłączyć?

    To fatalnie. Ciekawe, czy w R-ce też tak jest?

  4. #4
    Uzależniony Awatar szambonur
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    za siedmioma górami...
    Posty
    712

    Domyślnie Odp: Ciągła stabilizacja z Canon RP - jak wyłączyć?

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    To fatalnie. Ciekawe, czy w R-ce też tak jest?
    Nie, w "R" jest klasycznie na półdocisk

  5. #5
    Początki nałogu Awatar Ligo
    Dołączył
    Jun 2012
    Miasto
    IL
    Posty
    337

    Domyślnie Odp: Ciągła stabilizacja z Canon RP - jak wyłączyć?

    Bo tak patrzałem jednym okiem na RP, drugim na R, żeby może wymienić swojego Soniaka. Ale w takim układzie RP dla mnie odpada, chyba że jakiś nowy soft to poprawi. W ogóle rozwiązanie bez sensu, bo raz że ciągnie prąd, to jeszcze mechanizm niepotrzebnie się zużywa.

  6. #6
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Ciągła stabilizacja z Canon RP - jak wyłączyć?

    Cytat Zamieszczone przez szambonur Zobacz posta
    Nie, w "R" jest klasycznie na półdocisk
    Działa ciągle. Stabilizuje obraz Lv i w wizjerze...

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Ciągła stabilizacja z Canon RP - jak wyłączyć?

    Same korzyści... dla producenta oczywiście.

  8. #8
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Ciągła stabilizacja z Canon RP - jak wyłączyć?

    Instrukcja Canon EOS R str. 143 - można wyłączyć na obiektywie

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Warsaw
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Ciągła stabilizacja z Canon RP - jak wyłączyć?

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Bo tak patrzałem jednym okiem na RP, drugim na R, żeby może wymienić swojego Soniaka. Ale w takim układzie RP dla mnie odpada, chyba że jakiś nowy soft to poprawi. W ogóle rozwiązanie bez sensu, bo raz że ciągnie prąd, to jeszcze mechanizm niepotrzebnie się zużywa.
    w canonie R baterie trzymają dużo dłużej, niż w A7R2 - sprawdziłem organoleptycznie, miałem oba - baterie w sony to porażka. Nie szukałbym dziury w całym. R-ka jest mega fajna. Jestem zakochany, nareszcie mam znowu przyjemność robienia zdjęć
    -C

    EOS R5+kilka szkiełek Canona

  10. #10
    Bywalec Awatar Shrek
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    57
    Posty
    121

    Domyślnie Odp: Ciągła stabilizacja z Canon RP - jak wyłączyć?

    Cytat Zamieszczone przez chrislab Zobacz posta
    w canonie R baterie trzymają dużo dłużej, niż w A7R2 - sprawdziłem organoleptycznie, miałem oba - baterie w sony to porażka. Nie szukałbym dziury w całym. R-ka jest mega fajna. Jestem zakochany, nareszcie mam znowu przyjemność robienia zdjęć
    Są pewne niedociągnięcia jak z tym ciągle pracującym IS w szkłach ale muszę się zgodzić z kolegą, wróciła przyjemność z robienia zdjęć. Kiedyś nawet na 5DIV z celnością bywało różnie i robiłem 100 fot np, z czego zadowolony w 100% byłem z połowy, o robieniu 500 nawet nie mówię, bo to nie moje nawyki trzaskanie w serii. Niedawno miałem okazję być na imprezie ludzi znajomych, poprosili żeby im zrobić małe archiwum ich wyczynów sportowych, więc pierwszy raz w życiu zrobiłem 417 zdjęć i 100% im przekazałem, wszystko w punkt i wszystkie tylko wywołane z RAW do jpg, bez żadnej korekty. Szkła 70-200 2.8IS jedynka i nowy RF24-105, więc ma ten R coś w sobie, że się jednak daje robić fajną robotę, a do tego jest dużo lżejszy od 5, sporo mniejszy jednak, o ergonomii pracy z AF i wieloma innymi dodatkami nie wspominam.

    Nie robię zawodowo, ale hobby też powinno sprawiać radość i niech nikt nikogo nie ocenia przez pryzmat wartości posiadanego sprzętu, jeden ma Zenith'a drugi R, oby każdy z nich miał radość z fotografii, a nie paragonu.
    EOS R | EF-s 10-18 IS STM | RF 24-105 f/4L IS USM | EF 70-200 f/2.8L IS USM | 580EX II

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •