Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Oświetlenie stałe

  1. #1

    Domyślnie Oświetlenie stałe

    Witam,
    zaczynam swoją przygodę z fotografią posiadam podstawowy sprzęt Canon 1300d + 18-55 mm + TAMRON AF 70-300,
    chciałbym robić zdjęcia w domu tortów, ciast ciasteczek itp, nie wymagam super profesjonalnych zdjęć ale chciałbym żeby to w miarę ładnie wyglądało.
    Potrzebuje pomocy w doborze lamp w przyzwoitej cenie, czy możecie mi coś polecić?
    Chciałbym żeby moje zdjęcia wyglądały podobnie do tego.
    Jeżeli gdzieś coś źle napisałem dajcie znać albo przenieście post

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Fotografia ciast.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	146,1 KB
ID:	2077

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Oświetlenie stałe

    a nie wystarczy światło z okna + blenda?
    ebe ebe

  3. #3

    Domyślnie Odp: Oświetlenie stałe

    Ciężko z naturalnym światłem, w każdym pokoju dość ciemno, mieszkam na parterze i wszędzie coś zasłania.

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2016
    Miasto
    Kołobrzeg
    Posty
    150

    Domyślnie Odp: Oświetlenie stałe

    Kup sobie dwa takie zestawy https://allegro.pl/oferta/zestaw-stu...85w-7283661555. Moim zdaniem to najtańsza opcja, również z tego korzystamy. Fotografuj w RAW i obrabiaj zdjęcia. Powinno być co raz lepiej.
    Blendę też kup, tania jest a zawsze się przyda, choćby do odbicia światła wpadającego przez okno.

    To zdjęcie zrobiliśmy canonem 40d + 50mm 1.8 z tymi softboxami

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	1,05 MB
ID:	2090
    M50, C22/2.0, C50/1.8, T70-300/4-5.6 VC.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Oświetlenie stałe

    Jak cenowo wyrobisz polecam Phottix Nuada R3, kupiłem 3 szt do video i są spoko, w dodatku nie mrugają.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Oświetlenie stałe

    Blenda zamówiona i 2 softboxy, zobaczymy co z tego wyjdzie Jakim programem obrabiasz zdjęcia?

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2016
    Miasto
    Kołobrzeg
    Posty
    150

    Domyślnie Odp: Oświetlenie stałe

    DPP lub LR.
    M50, C22/2.0, C50/1.8, T70-300/4-5.6 VC.

  8. #8
    Dopiero zaczyna Awatar grreeg
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: Oświetlenie stałe

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Jak cenowo wyrobisz polecam Phottix Nuada R3, kupiłem 3 szt do video i są spoko, w dodatku nie mrugają.
    Cześć, czy możesz coś więcej napisać o tych lampach ? Jak się sprawują ? Może kilka zdjęć jak wyglądają (wiem google i YT pokazują), ale nie ma to jak prawdziwe zdjęcia. Czy rzeczywiście nadają się np. w plener ? Jak Ci się z nimi pracuje ?

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Oświetlenie stałe

    Cytat Zamieszczone przez grreeg Zobacz posta
    Cześć, czy możesz coś więcej napisać o tych lampach ? Jak się sprawują ? Może kilka zdjęć jak wyglądają (wiem google i YT pokazują), ale nie ma to jak prawdziwe zdjęcia. Czy rzeczywiście nadają się np. w plener ? Jak Ci się z nimi pracuje ?
    Świecą, używam z przerwami od około roku. Mamy teraz pomysł na green screen, więc trzeba będzie dokupić dwie sztuki.

    Czy sie nadają w plener? Chyba tak, świecą dość mocno i mają adapter na baterie. Niestety posiadam tylko jedną baterię tego typu, która na dodatek jest na stałe w sliderze. Z lampa dostaniesz fajne futerały, więc jest je w czym nosić.


  10. #10
    Dopiero zaczyna Awatar grreeg
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: Oświetlenie stałe

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Świecą, używam z przerwami od około roku. Mamy teraz pomysł na green screen, więc trzeba będzie dokupić dwie sztuki.

    Czy sie nadają w plener? Chyba tak, świecą dość mocno i mają adapter na baterie. Niestety posiadam tylko jedną baterię tego typu, która na dodatek jest na stałe w sliderze. Z lampa dostaniesz fajne futerały, więc jest je w czym nosić.

    https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...3e81b13f32.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...f0a24eeb78.jpg
    Dzięki za info i fotki.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •