Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: Rf 15-35 2.8

  1. #21
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    669

    Domyślnie Odp: Rf 15-35 2.8

    #Cauchy - osobiście myślałem że zastapie tym obiektywem również rf35 F1,8 (do zdjęć rodzinnych) ale teraz mam dylemat, czy go sprzedać dalej. Muszę więcej potestować.

    #Robert - tak, kubek i wiem że niewiele widać, dlatego dam Rawy jak będę w domu i sobie zobaczysz na przybliżeniu 100%. Oprócz mydła (lub też właśnie z tego powodu) budżetowy RF35 ma też zauważalnie lepszy kontrast. Widać to na kwiatkach na kubku. Dam wieczorem linka do rawów, oraz spróbuję zrobić jakiś domowy test vs Samyang 14mm. Ogniskowa nie ta, ale blisko.

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 024

    Domyślnie Odp: Rf 15-35 2.8

    ja 85tki nie zastąpię 70-200, chociażby z uwagi na macro, które bardzo się przydaje i na lekkość i poręczność
    podobnie miałbym z 35
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  3. #23
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    429

    Domyślnie Odp: Rf 15-35 2.8

    Noo, nie ma to jak test rogów bez umieszczania w rogach czegokolwiek i bez ułożenia tego w jednej płaszczyźnie. A co tam, mniszcz jedzie rutynowo już po 2h posiadania obiektywu. Założę się że najlepiej wypadł by tu ...smarcik.

  4. #24
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    669

    Domyślnie Odp: Rf 15-35 2.8

    #Nozanu - tylko, że ja nie pisałem nic o rogach jeśli ta wypowiedź tyczy się mojego "testu".

    #Cauchy - RF35 zabierałem w góry również na zasadzie "a nóż się przyda" (mając w sumie też Tamrona 24-70 przy sobie, ale mniejsza :P ), nigdy nie użyłem, ale ta kompaktowość właśnie daje taką opcję, że wrzucasz go luzem do jakiejkolwiek kieszeni w plecaku i nawet go nie czujesz. RF85 ma podobnie, choć już jest nieco większy jednak.

    Tutaj link do RAWów z powyższego testu, a jak się nie otworzą RAWy to dorzucam też JPEGi. Porobiłem jakieś zdjęcia Samyangiem i tym RFem testowo, ale nie wiem czy coś wyszło. Zrzucam i sprawdzam. Jak coś się nada to opublikuję.

    https://drive.google.com/drive/folde...usp=drive_link

  5. #25
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    669

    Domyślnie Odp: Rf 15-35 2.8

    Druga część testów, czyli porównanie z wartym 500zł Samyangiem 14mm f2,8.

    F2,8 - szczerze? Zupełnie nie widzę różnicy między ostrością obu obiektywów. Środek wygląda niemal identycznie (naprawdę przyglądam się nawet jakimś pyłkom na obu obiektywach i nie widzę nic. Mooooooże górna krawędź obiektu (w tym przypadku obiektywu) jest nieco bardziej ostra w przypadku RF15-35. Krawędzie też na remis (tutaj akurat coś widać na krawędziach, więc można ocenić ostrość na bokach od centrum). Jedyne co widać gołym okiem, to Samyang winietuje bardziej i na f2,8 jest zdecydowanie ciemniej niż w RFie, z tym, że w obu przypadkach użyłem profili dostępnych w PS. Być może profil lepiej koryguje RF15-35.

    F5,6 - Napisałbym podobnie jak w przypadku f2,8, czyli centrum niemal identycznie z wyjątkiem krawędzi górnej obiektu (obiektywu), natomiast krawędzie poprawiły się w RF15-35 i są ciut ostrzejsze niż w Samyangu.

    Generalnie oba te testy spróbuję powtórzyć na dalej oddalonych obiektach, czyli gdzieś w terenie, ale jak wracam z pracy to już jest ciemno i taki test jest kiepski. Jak będzie dzień, to spróbuję ogarnąć coś takiego, więc pewnie jakoś w weekend.

    Oczywiście tutaj (RF vs Samyang) RF ma tę przewagę, że ma AF oraz IS. Samyang jest spoko do krajobrazów, ale jak chcemy przycelować w coś co jest blisko (np portret taki przerysowany - lubię takie osobiście), to trzeba popróbować i pokręcić pierścieniem ostrości. Na ekranie aparatu niby jest ostro (czerwone znaczniki też niby siadają tam gdzie chcemy żeby było ostro), ale już w komputerze okazuje się, że ostrość siadła ciut za daleko, czy ciut za blisko. W zamian za to Samyang ma ten 1mm szerzej i kosztuje jakieś 14-15x mniej :P

    Podobnie link do RAWów i JPEGów

    https://drive.google.com/drive/folde...EL?usp=sharing
    Ostatnio edytowane przez mystek ; 06-02-2024 o 21:35

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •