Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52

Wątek: Canon 250D

  1. #1
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Canon 250D

    Wygląda na to że następca 200D tuż za rogiem .
    https://www.canonrumors.com/the-cano...-announcement/
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 235

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Wygląda na to że następca 200D tuż za rogiem .
    https://www.canonrumors.com/the-cano...-announcement/
    Najciekawsze z tego wszystkiego, to dlaczego biały jest o 2g cięższy od czarnego...

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    44

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Najciekawsze z tego wszystkiego, to dlaczego biały jest o 2g cięższy od czarnego...
    Pewnie o 2EV będzie lepiej z cieni wyciągał ;-)

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    No i ta lustrzanka ma już wszystkie bajery najnowszych bezluster canona, to jest postęp.

    Canon to jest udany Jest już info o nowym aparacie EOS 250D na ich polskiej stronie i jako zalety wymieniony jest wizjer optyczny: "zobacz rzeczywisty obraz świata" Mają dobrych marketingowców.
    Ostatnio edytowane przez Photointo ; 10-04-2019 o 07:43

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Canon to jest udany Jest już info o nowym aparacie EOS 250D na ich polskiej stronie i jako zalety wymieniony jest wizjer optyczny: "zobacz rzeczywisty obraz świata"
    https://www.optyczne.pl/697.1-artyku...C4%99kach.html

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Rzeczywisty obraz świata to mogę sobie oglądać gdy matryca będzie potrafiła oddać dynamiczy obraz który widzi oko, z zachowaniem adaptacji do świateł i cieni.

  7. #7
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 598

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    No to potrzebujesz skromnie licząc tak z 20 EV. gdybyś chciał mieć słońce w kadrze, bez przepału i zarazem detal w cieniu, to grubo więcej.
    Przy czym takie zdjęcie by wyglądało kiepsko, tak jak kiepsko wyglądają mocne HDRy. JPG ma tylko 8 bitów.
    Oczywiście te 20EV by sie przydało na etapie otwierania RAWa, ale .. PS oferuje 16 bitów, czyli 16 EV.

    Wniosek z premiery 250D jest taki - o lustrzankach nie zapomniano (co mnie nie dziwi), jeszcze sporo czasu minie zanim Canon będzie miał tak tanie bezlustro.
    I coś istotniejszego - do lustrzanek dodano to co było zaletą bezlusterkowców - myślę o eyefocus.
    4K w tak tanim sprzęcie cieszy.
    W sumie fajny sprzęcik, martwi skromy wybór pól AF przy używaniu go jako lustrzanki.

    PS - to wątek o bezlustrach, nie o lustrzankach no i to już nie spekulacja, bo ten aparat jest. Piszmy tam gdzie nalezy.

    EDIT - przeniosłem do działu o lustrzankach.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 10-04-2019 o 11:11
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  8. #8

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ale .. PS oferuje 16 bitów, czyli 16 EV.
    Że jak? Przecież to są dwa różne zagadnienia, EV zależy od fizycznych właściwości matrycy. Ockm?

  9. #9
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Wniosek z premiery 250D jest taki - o lustrzankach nie zapomniano (co mnie nie dziwi), jeszcze sporo czasu minie zanim Canon będzie miał tak tanie bezlustro.
    Canon ma takie tanie bezlustro, nawet dwa.

    Ogólnie to zrobili hybrydę M50 z dslr - ciekawe jak się to będzie sprzedawało. Podobno 200D na niektórych rynkach był prawdziwym killerem sprzedaży.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #10
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez marlo Zobacz posta
    Że jak? Przecież to są dwa różne zagadnienia, EV zależy od fizycznych właściwości matrycy. Ockm?
    EV mówi ile wartości może przyjąć sygnał na matrycy i jest potęgą dwójki. Jeżeli PS operuje na 16 bitach to masz tylko dwa do szesnastej możliwych wartości, czyli właśnie 16 EV. Gdyby matryca miała więcej to i tak PS by to obciął do swoich 16 bitów.
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •