Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Canon 40d - wymiana na... no właśnie :)

  1. #1
    Coś już napisał Awatar Danielasty
    Dołączył
    Mar 2017
    Miasto
    Crewe (Bydgoszcz )
    Wiek
    33
    Posty
    60

    Domyślnie Canon 40d - wymiana na... no właśnie :)

    Witam, od jakiś 2 lat może mniej jestem posiadaczem canona 40d. Mam do niego 18-55 stm, 50mm 1.8 mk2 i 55-250 stm + yongnuo 468 + wyzwalacze itp - torba w każdym razie waży około 3kg ;x Zajmuje to sporo miejsca w sakwie rowerowej. Edycja w lightroom fajna, nauczyłem się jak wykorzystywać rawy jak sie wyciąga szczegóły itp ale ... jak raz na miesiąc coś cyknę to płacić abonament miesięczny. tym bardziej płacić z góry za cały rok nie uśmiecha mi się bo średnio opłacalne. Wizja strzelania portretów spaliła na panewce , bo nie ma klientów, nawet wśród znajomych. Głównie fociłem 50-tką ładne światło = mniejsza iso dla mnie ^^ 55-250 fajny obiektyw do przybliżania pewnych rzeczy np z dala od sceny, podczas eventów fotkę z zaskoczenia do albumu można cyknąć i ogółem git. Od jakiegoś czasu zwiedzam Anglie na rowerze gdzie mieszkam na co dzień. Jak włożę sprzęt to waży sporo, zajmuje całą sakwę i zaczyna się jak zwykle żonglerka obiektywami po czym zdaje sobie sprawę ze nie mam w czym tych rawów wywołać już. Na chwilę obecną cykam fotki telefonem - jest spoko ale brakuje szczegółów jak dla mnie i smyranie ekranu by dostować ISO i czas jest średnio wygodne dla mnie.

    Wpadłem na pomysł kupna M10-tki fajne, małe te 18mpx by mi stykło nawet ( ogółem jakość 40d jest dla mnie spoko ) do tego jakiś spacer zoom typu 15-45 + do portretów ewentualnie bym dokupił te 22m f2 i w sumie by mi stykło. Pytanie do Was. Czy warto zamieniać czy pokusić się o np dołożenie do 200d? Chociaż tu bym wrócił do punktu wyjścia - wymiary. W stajni canona bym chciał pozostać bo ponoć z adapterem szkła z eos-s pasują do M'ki. Nie spieszy mi się na chwilę obecną, ale wakacje się zbliżają, i chciałbym głównie wakacyjne pykać w JPEG a dla jakiś specjalnych momentów bym pykał w RAWach i później w czymś tam może bym edytował to.

    Ewentualnie może jakiś kompakt po prostu by styknął coś z zakresu 15-100mm by wystarczyło ze światłem 1.8 lub 2.8 z użytecznym ISO w razie czego?
    Ostatnio edytowane przez Danielasty ; 06-04-2019 o 00:29

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    174

    Domyślnie Odp: Canon 40d - wymiana na... no właśnie :)

    M-ki to dobry kierunek. Poniżej porównanie takiego własnie rowerowego zestawu (2 aparaty M-ki, C18-55, C55-200, C22, Samyang 8) z C5D + Tokina 17-35
    https://imgur.com/JdsWo9d
    6D/M100/MeizuM8

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2016
    Miasto
    Kołobrzeg
    Posty
    150

    Domyślnie Odp: Canon 40d - wymiana na... no właśnie :)

    Miałem M10 + 22mm. Świetny zestaw kieszonkowy.
    M50, C22/2.0, C50/1.8, T70-300/4-5.6 VC.

  4. #4
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon 40d - wymiana na... no właśnie :)

    Ewentualnie m100 - pod wieloma względami lepszy od m10, a rozmiar ten sam.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Canon 40d - wymiana na... no właśnie :)

    jestem chyba ostatnią osobą na tym forum, która powinna coś doradzać (sama jeszcze rad potrzebuję), ale korzystałam z m10 przed moją m6 więc się wtrącę. M10 to trochę staruszek - nie mogę go odradzać tak całkiem, bo to fajna zabawka i wykonałam nim naprawdę sporo fajnych zdjęć. W zestawie z ef-m 22mm to będzie bajka pod względem mobilności... w zasadzie trochę przygruba komórka... Czasem jednak doskwierało mi, ze był nieco wolny. HDR potrafił chwilę zapisywać, no i ten AF... jednak sporo wolniejszy od m6..., choć dość celny... Wyjdę natomiast pewnie na ignorantkę, ale co do matrycy to jakość zdjęć jest porównywalna. Mimo wszystko decydując się na tego typu konstrukcję szłabym jednak w kierunku m100. Ma generalnie bardzo dobre opinie i wydaje się jednak dużo lepszy. Należy tez pamietać, ze m10 i m100 to ultra amatorskie konstrukcje i brak w nich ustawień mechanicznych. Wszystko ustawiasz przez menu... nie jest to jakoś nadmiernie uciążliwe, ale jednak ja wolę m6 pod tym względem. Dosyć stresujący był tez brak w m10 gripu ... lekki aparat, ale mimo wszystko....

    Pomysł z bezluterkowcami jest pierwszorzędny, ale nie wiem czy nie lepiej pomyśleć o czymś w okolicach m6, m50 lub m5. Ta ostania trochę jednak cenowo juz odstaje... Moja m6 jest zaledwie minimalnie cięższa od m10 i według mnie pod względem rozmiarów i wagi również jest bardzo mobilna i komfortowa.
    Ostatnio edytowane przez asz ; 07-04-2019 o 01:00

  6. #6
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Canon 40d - wymiana na... no właśnie :)

    Cytat Zamieszczone przez asz Zobacz posta
    jestem chyba ostatnią osobą na tym forum, która powinna coś doradzać (sama jeszcze rad potrzebuję), ale korzystałam z m10 przed moją m6 więc się wtrącę. M10 to trochę staruszek - nie mogę go odradzać tak całkiem, bo to fajna zabawka i wykonałam nim naprawdę sporo fajnych zdjęć. W zestawie z ef-m 22mm to będzie bajka pod względem mobilności... w zasadzie trochę przygruba komórka... Czasem jednak doskwierało mi, ze był nieco wolny. HDR potrafił chwilę zapisywać, no i ten AF... jednak sporo wolniejszy od m6..., choć dość celny... Wyjdę natomiast pewnie na ignorantkę, ale co do matrycy to jakość zdjęć jest porównywalna. Mimo wszystko decydując się na tego typu konstrukcję szłabym jednak w kierunku m100. Ma generalnie bardzo dobre opinie i wydaje się jednak dużo lepszy. Należy tez pamietać, ze m10 i m100 to ultra amatorskie konstrukcje i brak w nich ustawień mechanicznych. Wszystko ustawiasz przez menu... nie jest to jakoś nadmiernie uciążliwe, ale jednak ja wolę m6 pod tym względem. Dosyć stresujący był tez brak w m10 gripu ... lekki aparat, ale mimo wszystko....

    Pomysł z bezluterkowcami jest pierwszorzędny, ale nie wiem czy nie lepiej pomyśleć o czymś w okolicach m6, m50 lub m5. Ta ostania trochę jednak cenowo juz odstaje... Moja m6 jest zaledwie minimalnie cięższa od m10 i według mnie pod względem rozmiarów i wagi również jest bardzo mobilna i komfortowa.
    Fajny glos w dyskusji.

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Canon 40d - wymiana na... no właśnie :)

    Cytat Zamieszczone przez asz Zobacz posta
    Pomysł z bezluterkowcami jest pierwszorzędny, ale nie wiem czy nie lepiej pomyśleć o czymś w okolicach m6, m50 lub m5. Ta ostania trochę jednak cenowo juz odstaje... Moja m6 jest zaledwie minimalnie cięższa od m10 i według mnie pod względem rozmiarów i wagi również jest bardzo mobilna i komfortowa.
    Pójście w bezlustra to obecnie jeden z najlepszych wyborów dla wielu fotografujących osób. Każdy z producentów zaczyna doceniać ten segment rynku a i niezależni wspomagają ofertę szkieł systemowych. Popieram zawsze!
    Ostatnio edytowane przez candar ; 07-04-2019 o 14:37
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2019
    Posty
    42

    Domyślnie Odp: Canon 40d - wymiana na... no właśnie :)

    Przepraszam, ale Canon to sobie akurat jaja robi jeżeli chodzi o segment bezluster nie pełnoklatkowych. Seria M jest chyba najbardziej ograniczoną ze wszystkich.
    Ich segment FF to już zuepłnie inna bajka, ale pieniądze też inne.

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Canon 40d - wymiana na... no właśnie :)

    Cytat Zamieszczone przez grzegorz01 Zobacz posta
    Przepraszam, ale Canon to sobie akurat jaja robi jeżeli chodzi o segment bezluster nie pełnoklatkowych. Seria M jest chyba najbardziej ograniczoną ze wszystkich.
    ...
    Oczywiście, a największym ograniczeniem jest dostęp do najszerszej oferty szkieł na rynku
    Brniesz w bzdury godne Pink Tajgera.

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2019
    Posty
    42

    Domyślnie Odp: Canon 40d - wymiana na... no właśnie :)

    Nie po to się kupuje bezlustro, zeby korzystać z przejściówek i szkieł z innym bagnetem. Jeżeli by ktoś chciał po prostu mniejsze body do tych szkieł to ma 200D/250D i na cholerę komu wtedy ten M50

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •