Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [PS] Łączenie 2 zdjęć i zatarcie połączenia.

  1. #1

    Domyślnie [PS] Łączenie 2 zdjęć i zatarcie połączenia.

    Cześć.

    To mój pierwszy post na tym forum więc może najpierw przedstawię się. Nazywam się Przemek, jestem z Katowic i amatorsko interesuję się fotografią i grafiką.

    A teraz pierwszy problem: próbuje połączyć połówki 2 twarzy w jedną. Wychodzi to całkiem nieźle jednak mam problem ze zniwelowaniem granicy między połówkami (zwłaszcza na czole). Bawiłem się z Healing Brush (lub Spot Healing Brush, note pamiętam w tym momencie dokładnie) ale efekt jest taki sobie. Zwłaszcza na czole.



    Może ktoś podpowie inne narzędzie albo sposób?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: [PS] Łączenie 2 zdjęć i zatarcie połączenia.

    Poczytaj o frequency separation. Z tym dasz radę.

  3. #3
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: [PS] Łączenie 2 zdjęć i zatarcie połączenia.

    Cytat Zamieszczone przez bpjl Zobacz posta
    Cześć.

    To mój pierwszy post na tym forum więc może najpierw przedstawię się. Nazywam się Przemek, jestem z Katowic i amatorsko interesuję się fotografią i grafiką.

    A teraz pierwszy problem: próbuje połączyć połówki 2 twarzy w jedną. Wychodzi to całkiem nieźle jednak mam problem ze zniwelowaniem granicy między połówkami (zwłaszcza na czole). Bawiłem się z Healing Brush (lub Spot Healing Brush, note pamiętam w tym momencie dokładnie) ale efekt jest taki sobie. Zwłaszcza na czole.



    Może ktoś podpowie inne narzędzie albo sposób?
    A nie da się maski gradientowej na zdjęcie na wierzchu by poszerzyć obszar łączenia? Różnica w jasności obu obrazów jest znacząca, więc łaczenie nie może być zbyt wąskie.

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 251

    Domyślnie Odp: [PS] Łączenie 2 zdjęć i zatarcie połączenia.

    W pierwszym kroku należy zrównać histogramy łączonych części, czyli uzyskać to samo (lub jak najbardziej zbliżone) naświetlenie, nasycenie i barwę w obszarze, który będzie się przenikał. No i - jak już napisał kolega wyżej - zrobić możliwie łagodny obszar przenikania. Szczegóły musisz sam rozpracować, bo ja używam innego programu do obróbki (Corel PhotoPaint z pakietu Corel DRAW), w którym mam możliwość wstępnego określenia masek przenikania (mieszania), a potem ręcznie mogę korygować granicę i stopień mieszania.
    Spróbuj zrobić to automatem, czyli jakimś programem do robienia panoram i zobacz co wyjdzie. Na przykład Image Composite Editor.

  5. #5
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: [PS] Łączenie 2 zdjęć i zatarcie połączenia.

    eeeee a zwykła łatka nie wystarczy?
    ebe ebe

  6. #6

    Domyślnie Odp: [PS] Łączenie 2 zdjęć i zatarcie połączenia.

    Tak naprawdę okazało się ze moim najlepszym przyjacielem została zwykła gumka o bardzo miękkich krawędziach :P Oczywiście musiałem trochę inaczej przygotować sobie warstwy pod to ale jak na moje potrzeby eefekt jest wystarczający:

  7. #7
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: [PS] Łączenie 2 zdjęć i zatarcie połączenia.

    Cytat Zamieszczone przez bpjl Zobacz posta
    Tak naprawdę okazało się ze moim najlepszym przyjacielem została zwykła gumka o bardzo miękkich krawędziach Oczywiście musiałem trochę inaczej przygotować sobie warstwy pod to ale jak na moje potrzeby eefekt jest wystarczający:
    http://thumbs2.imagebam.com/01/63/ae...1185980834.jpg
    Gumkowales maskę zdjecia na wierzchu, czy samo zdjecie?

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  8. #8

    Domyślnie Odp: [PS] Łączenie 2 zdjęć i zatarcie połączenia.

    Górne z 2 nałożonych na siebie zdjęć. Plus puppet warp w celu dopasowania elementów twarzy

  9. #9
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: [PS] Łączenie 2 zdjęć i zatarcie połączenia.

    Cytat Zamieszczone przez bpjl Zobacz posta
    Górne z 2 nałożonych na siebie zdjęć. Plus puppet warp w celu dopasowania elementów twarzy
    Dzięki, nie znałem tego narzędzia.

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •