Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Jak jest wreszcie z tymi mRAWami?

  1. #1
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Jak jest wreszcie z tymi mRAWami?

    Czy ktoś z Was fotografuje Canonem w m/sRAWach? Czy to wgl jest opłacalne czy nie lepiej jest skalować pełnego RAWa? Jeśli nie zależy mi na rozdzielczości, bo zdjęć nie drukuję, to powinienem się zainteresować mRAW jeśli chcę mieć jak najlepszą jakośc zdjęcia? Optyczni głoszą, że jakość fotek jest lepsza w tych "mniejszych RAWach", ale czy to ma sens? Jakie macie z tym doświadczenia?
    ebe ebe

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Jak jest wreszcie z tymi mRAWami?

    Wątpie że jakość nagle jest lepsza w mraw. Sam od początku mojej przygody tłuke rawy - znaczy raz zrobiłem raw + jpg żeby zobaczyć co mi się bedzie bardziej podobało, ale to było tylko raz.

  3. #3
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Jak jest wreszcie z tymi mRAWami?

    Ja tez robie rawy (obecnie cRaw). Fakt, ze wieksze pliki zawalają dysk i procesowanie jest powolniejsze. Jednak zdarzają się sytuacje kiedy się chce mieć więcej pikseli. Ponadto, mRaw to juz jest "sprocesowany" raw - zdemizaikowany i zeskalowany. Można powiedzieć że to już nie raw - bardziej kilkunastobitowy skompresowany tiff.

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 429

    Domyślnie Odp: Jak jest wreszcie z tymi mRAWami?

    swallow i jak ten cRAW czujesz jakąś różnice w obróbce późniejszej? Oszczędność na karcie bardzo duża.

  5. #5
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Jak jest wreszcie z tymi mRAWami?

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    swallow i jak ten cRAW czujesz jakąś różnice w obróbce późniejszej? Oszczędność na karcie bardzo duża.
    Ja różnicy w jakości nie zauważam. Oszczędność miejsca ogromna Faktem jest, że przy wysokim iso różnica wielkości pliku jest mniejsza (albo wręcz mała). Mechanizm kompresji (stratny) jaki zastosowano zdaje się najlepiej kompresuje "łatki" jednakowego naświetlenia.
    Prędkości procesowania chyba takie same.

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •