Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: ef-m 22 mm vs ef-m 28 mm macro

  1. #11
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: ef-m 22 mm vs ef-m 28 mm macro

    Cytat Zamieszczone przez asz Zobacz posta
    a możesz coś wiecowej napisać. Powiem tak prawie się na niego zdecydowałam i byłam juz w sklepie, gdzie sprzedawca powiedział, ze ten obiektyw nie nadaje się do fotografowania wnętrz itp. Sprzedawca twierdził, ze nigdy tym obiektywem nie uzyskam ostrości w całym kadrze, bo to jest bardziej portretówka, co trochę zbiło mnie z tropu. Bokeh jest ok, ale czasem potrzebuje sfotografować nie tylko konkretny obiekt na rozmytym tle tylko np. cały pokój... Czy generalnie da się wykonać nim takie zwykłe zdjęcie bez rozmycia? Wiem, że może dziwne pytania zadaję, ale nie jestem jakoś obyta jeszcze z tą problematyką, a nie chciałabym wyrzucić w błoto 1000 zł.
    Pan sprzedawca pewnie zapomnial, ze w tym obiektywie jest regulowana przyslona.. Co nie zmiania faktu, ze do wnętrz pewnie przyda Ci się jeszcze statyw (jeśli jeszcze nie masz). Pozwoli na wydłużenie czasu naświetlania i zachowanie tej samej wysokości fotografowania.

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: ef-m 22 mm vs ef-m 28 mm macro

    też mi się tak wydaje choć i tak mam wątpliwości czy wniesie aż tak dużo do mojego dotychczasowego zestawu. Poza tym jednak wolałabym coś z lepszym szkłem w środku. Ciągle żałuje że nie ma coć w granicach 18-22mm ze światłem 2 lub 2.8 ale jakość jak w przypadku 32mm f/1.4. Zobaczymy jak się nią trochę pobawię. Narazie czekam na przesyłkę...teraz niewielkie braki na magazynach... czuć wiosną

  3. #13
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: ef-m 22 mm vs ef-m 28 mm macro

    Jak chcesz szeroko, to najszerzej jest na 11-22mm.

  4. #14
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: ef-m 22 mm vs ef-m 28 mm macro

    tak wiem, podobno jest całkiem ok. ... tylko trochę ciemny, a i szerokość aż taka nie jest mi potrzebna

  5. #15
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: ef-m 22 mm vs ef-m 28 mm macro

    Photointo dzięki za radę, miałeś nosa do 11-22mm . Miałam trochę perturbacji z zamówieniem 22mm, trzy razy próbowałam go odebrać w MediaMarkt i się nie udało. Dziś poszłam odebrać go w Foto Plus w Krakowie i powiem Wam... nie odebrałam... Za to odebrałam 11-22 mm Wszytko za sprawą bardzo kompententnego sprzedawcy (i mówię to na serio, nie z przekąsem). Naprawdę polecam Wam ten sklep. Mogłam sobie nawet go wypróbować. Obiektyw jest bardzo fajny, zaskakująco dobrze radzi sobie w ciemniejszych warunkach. Ku mojemy zdziwieniu nawet na ogniskowej 11mm można zrobić zdjęcie obiektu bez widocznej dystorsji. Zdarza się ona - nie powiem, ale zdecydowanie jest lepiej niż na kicie. Zaskoczyło mnie to, bo na kicie to nawet przy 22 mm czasem bywała lekko widoczna. Ultraszeroki jest fajny. Zawsze zastanawiałam się kto kupuje np. 8mm, czy 9 mm, a tu powiem że po tym zakupie, aż nie mogę się doczekać focenia w górach

    Dzięki jeszcze raz wszytkim za rady
    Ostatnio edytowane przez asz ; 25-04-2019 o 23:07

  6. #16
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: ef-m 22 mm vs ef-m 28 mm macro

    Kup sobie jeszcze do niego polaryzator i do dzieła

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •