Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 51

Wątek: EVF czy OVF?

  1. #11
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: EVF czy OVF?

    @tomfoot - gdzie znalazłeś te wywody? To jest bardzo ciekawe w ustach kogoś z firmy która współtworzy segment sprzętu dla reporterów.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: EVF czy OVF?

    Mamy już na rynku dwa aparaty z RVF (Real View Finder) o rozdzielczości 5,76 mln punktów, które działają z częstotliwością odświeżania do 120 kl. oraz niemal zerowym opóźnieniem (0,005 s). Tak wiec nie widzę przeszkód w zastąpieniu OVF przez EVF, problem pojawi się przy braku światła.

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Bo oczywiście nic z okiem się nie stanie po roku, czy dwóch fotografowania. Tak samo jak mało z okiem się stanie po 2 latach pracy z komputerem. Tylko czy dziś jeszcze ktoś ma wątpliwości, że długotrwała ekspozycja oka na monitor przynosi w konsekwencji pogorszenie widzenia? Oczywiście w wizjer aparatu nie patrzymy godzinami, jak w monitor. Tyle, że w monitor z kolei patrzymy z jakiejś odległości, a w EVF z bardzo bliska... Do tego tematu na forum wrócimy za 10 lat :-)
    Używałem długo kamery z EVF i kilku bezluster z EVF w przeciągu 8 lat. Wzrok mi się nie pogorszył, ani nie oślepłem. O tym, że kamerzyści od dziesięcioleci używają EVF w kamerach na ślubach i wzroku nie tracą też było milion razy.

    Czytanie książek przy latarce i świeczkach też niby szkodzi a jednak ludzie nie oślepli. Za to co innego grozi ślepotą (było na katechezach dla niezorientowanych). Dorzućmy jeszcze szkodliwe wifi w telefonie oraz w aparacie fotograficznym i wróćmy do analogów z radioaktywnymi obiektywami (mam takowe na stanie). W epoce kamienia łupanego było jednak łatwiej.

    Pamiętam podobne dyskusje - klisza analogowa vs cyfrowa matryca. Co się zmieniło ?
    Ostatnio edytowane przez candar ; 27-03-2019 o 22:14
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 235

    Domyślnie Odp: EVF czy OVF?

    @Kolekcjoner canonwatch.com z wczoraj

  4. #14
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: EVF czy OVF?

    Dzięki
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 235

    Domyślnie Odp: EVF czy OVF?


  6. #16
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    963

    Domyślnie Odp: EVF czy OVF?

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    prędzej spodziewałbym się jakiegoś produktu hybrydowego łatającego problem.
    Przecież jest produkt hybrydowy. Nazywa sie Fuji X-Pro2

    A tak poza tym - OVF jest fajny bo pokazuje naturalny (rzeczywisty) obraz, nie ma lagów i nie wymaga zasilania. I to chyba tyle. EVF wyrosły już z okresu niemowlęcego i dzielnie raczkują w kierunku dorosłości ale jeszcze trochę czasu upłynie zanim będą naprawdę idealne. Mimo tego już posiadają sporo zalet. Np. aparat potrafi w wizjerze pokazać obiekt, który gołym okiem ledwo widać w ciemnościach. Generalnie w EVF widzę jak będzie wyglądało zdjęcie, które dopiero zrobię - i to jest mała rewolucja.

  7. #17
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: EVF czy OVF?

    Jak dla mnie EVF. Ogromna zaleta - widzisz jakie zdjęcie wyjdzie i nie tracisz czasu na przeglądanie zdjęć na LCD (podgląd zdjęcia mam całkowicie wyłączony).

  8. #18
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: EVF czy OVF?

    Dla mnie jest jeszcze jedna b. ważna zaleta związana z okularami. Ustawiam korektę diopri w wizjerze, w którym mam wszystkie informacje, na wyświetlacz nie muszę spoglądać i okulary zostają w domu ( do dali nie są mi potrzebne).
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: EVF czy OVF?

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Jak dla mnie EVF. Ogromna zaleta - widzisz jakie zdjęcie wyjdzie i nie tracisz czasu na przeglądanie zdjęć na LCD (podgląd zdjęcia mam całkowicie wyłączony).
    Mam evf i aparat nigdy nie pokazał mi jak wyjdzie zdjęcie (4x600Ws).

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: EVF czy OVF?

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Mam evf i aparat nigdy nie pokazał mi jak wyjdzie zdjęcie (4x600Ws).
    Najwyraźniej to jakiś kiepski model

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •