Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Canon ST-E3-RT Canon 580EXI/430EXII z Youngnuo YNE3-RX

  1. #11
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Canon ST-E3-RT Canon 580EXI/430EXII z Youngnuo YNE3-RX

    Właśnie zakupilem yne3-rt+3x yne3-rx do trzech 580exii i jednego eos r (wcześniej używałem yne2 ale z r nie współpracuje). Jeden z odbiorników wyzwalał lampe za kazdym razem z pełną mocą. Pomógł mu update firmware'u. Wszystko wydaje się działać poprawnie.
    Spróbowałem też ustawić jedną z lamp na master i sterować nią inną lampą optycznie - wyzwala, ale wygląda, że wyzwala mocą 1:1 niezależnie od ustawienianie a:b (na tym masterze wyzwalanym yne3-rx).
    Pewnie w najbliższych dniach jeszcze coś protestuję - na razie wygląda, że do moich potrzeb system yn sprawę załatwia. Choć wydaje się, że zakup oryginalnego st-e2 mógł być tańszy (tylko ta debilna bateria..).

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Canon ST-E3-RT Canon 580EXI/430EXII z Youngnuo YNE3-RX

    Aaa, test na yne3-rt wyzwala u mnie wszystkie aktualnie podłączone yne3-rx z moca testowa (full albo 1/32 - do ustawienia w yne3-rt)

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 021

    Domyślnie Odp: Canon ST-E3-RT Canon 580EXI/430EXII z Youngnuo YNE3-RX

    Cytat Zamieszczone przez swallow77 Zobacz posta
    Właśnie zakupilem yne3-rt+3x yne3-rx do trzech 580exii i jednego eos r (wcześniej używałem yne2 ale z r nie współpracuje).
    O ile dobrze rozumiem to YNE3RT ma promiennik podczerwieni do wspomagania AF, czy potrafi też tym promiennikiem wyzwalać lampy optycznie jak ST-E2?

    Cytat Zamieszczone przez swallow77 Zobacz posta
    Aaa, test na yne3-rt wyzwala u mnie wszystkie aktualnie podłączone yne3-rx z moca testowa (full albo 1/32 - do ustawienia w yne3-rt
    Ha!, Cyli prawdopodobnie to kwestia programowa i jest nadzieja że Yongnuo poprawi to w następnym firmware dla YNE3-RX.
    Wypróbuje, jeszcze co będzie jak podłącze oprócz stopką to jeszcze kabelkiem PC-sync YNE3-RZ z 580EXII .
    1DX + 50L

  4. #14
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Canon ST-E3-RT Canon 580EXI/430EXII z Youngnuo YNE3-RX

    Cytat Zamieszczone przez adawro Zobacz posta
    O ile dobrze rozumiem to YNE3RT ma promiennik podczerwieni do wspomagania AF, czy potrafi też tym promiennikiem wyzwalać lampy optycznie jak ST-E2?
    Nie, nie. Steruje tylko radiowo. Ze swiatelek ma tylko siatkę wspomagania af.
    Ja wyzwoliłem radiowo 580exii podłączoną do yne3-rx (yne3-rt na aparacie) ustawioną w trybie Master. Druga 580exii leżała sobie niepodłączona do niczego w trybie slave. I obie błyskały. Co ciekawe, włączenie Master trzeba zrobić przed podlaczeniem do yne3-rx.

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 021

    Domyślnie Odp: Canon ST-E3-RT Canon 580EXI/430EXII z Youngnuo YNE3-RX

    Aktualizacja obecnej sytuacji:

    Po owocnej wymianie mailowej dostałem za pośrednictwem sklepu testowy firmware do wyzwalacza.
    Przetestowałem nowy firmware i jest spory postęp.
    Zdalne lampy (C580EXII i C430EXII) podłączone przez YNE3-RX z fimwarem "YNE3-RX-Debug-V1.08-201904181658.dfu" zaczęły błyskać po naciśnięciu przycisku TEST na CanonST-E3-RT zapiętym na EOS1DX
    Nieprawidłowo błysk jest w nich od razu po naciśnięciu guzika TEST. Tymczasem powinno być tak, że tylko lampa zapięta na korpus aparatu powinna błyskać od razu.
    Następnie po około 0.5 sekundy powinny błyskać zdalne lampy w grupie A potem po kolejnej 0.5 sekundy grupa B następnie po jeszcze kolejnych 0.5 sekundy grupa C i tak dalej co pół sekundy aż do grupy E (która powinna zgodnie ze wzorcem błysnąć około 2,5 sekundy po naciśnięciu przycisku test na sterowniku.

    Mimo, że Canon tego w ostatnich instrukcjach dokładnie nie opisuje to takie działanie było już od czasu pierwszej (jeszcze optycznej) bezprzewodowej lampy Canon 550EX - fragment instrukcji: https://cius.univie.ac.at/fileadmin/...dlite550EX.pdf na stronie 59:
    "Press the master unit’s pilot lamp (test firing button) to fire a test flash. • When the wireless transmission works, the slave units fire at 1/64 output in the following slave ID order: A, B, and C."
    Oraz
    Instrukcja od ST-E2 strona 27: https://media.the-digital-picture.co...tter-ST-E2.pdf
    Press the ST-E2's pilot lamp (which also functions as a test transmission button). If everything is OK, slave A will fire followed by slave B (at 1/64 output).

    Obecnie czekam na dalsze informacje/firware-y od Yongnuo.
    1DX + 50L

  6. #16
    Dopiero zaczyna Awatar gabor
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Gliwice
    Wiek
    59
    Posty
    16

    Domyślnie Odp: Canon ST-E3-RT Canon 580EXI/430EXII z Youngnuo YNE3-RX

    Cytat Zamieszczone przez adawro Zobacz posta
    Aktualizacja obecnej sytuacji:

    [...]
    Zdalne lampy (C580EXII i C430EXII) podłączone przez YNE3-RX z fimwarem "YNE3-RX-Debug-V1.08-201904181658.dfu" zaczęły błyskać po naciśnięciu przycisku TEST na CanonST-E3-RT zapiętym na EOS1DX
    [...].
    Możesz udostępnić ten firmware lub podać jakieś namiary ?

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •