Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Canon ST-E3-RT Canon 580EXI/430EXII z Youngnuo YNE3-RX

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 021

    Domyślnie Canon ST-E3-RT Canon 580EXI/430EXII z Youngnuo YNE3-RX

    Ostatnio testowałem sterownik Canon ST-E3-RT wraz z Lampą Canon 600EXII-RT oraz zdalny wyzwalacz Youngnuo YNE3-RX podpiętym do C580EXII lub C430EXII.
    Ogólnie cały sprzęt działa i dobrze naświetla, jednak wygląda na to, że podświetlany na czerwono guzik TEST w ST-E3-RT wyzwala błysk testowy tylko w 600EXII-RT, natomiast w lampach spiętych z YNE3-RX błysku testowego nie ma.
    Firmware YNE3-RX wgrałem najnowszy.
    Ktoś testował taki układ? Czy jak ktoś zamiast sterownika Canona używa Yongnuo YN-E3-RT - to jak działa guzik test na odbiornik YNE3-RX z lampą Canona?
    1DX + 50L

  2. #2

    Domyślnie Odp: Canon ST-E3-RT Canon 580EXI/430EXII z Youngnuo YNE3-RX

    U mnie jest tak samo, ST-E3-RT wyzwala błysk testowy ze Speedlite 430RT, natomiast Speedlite 580 EXII na sankach YN E3 dostaje jedynie informację o rodzaju pracy, czyli jak wybiorę E-TTL to po naciśnięciu czerwonego przycisku na sterowniku mam potwierdzone na ekraniku YN E3, tak samo jak zmienię na M, Multi itd. Lampa nie błyska.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Canon ST-E3-RT Canon 580EXI/430EXII z Youngnuo YNE3-RX

    Dla własnej wygody polecam całkowite przejście na system RT. Zero innych wyzwalaczy. Wszystko działa super. Nawet z Youngnuo (dzięki kolego jinks )
    Ostatnio edytowane przez aptur ; 26-03-2019 o 18:13

  4. #4

    Domyślnie Odp: Canon ST-E3-RT Canon 580EXI/430EXII z Youngnuo YNE3-RX

    Wiem, problem w tym, że moja 9-cio letnia 580 EXII nie chce się spalić, pomimo różnych prób z mojej strony

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Re: Canon ST-E3-RT Canon 580EXI/430EXII z Youngnuo YNE3-RX

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Dla własnej wygody polecam całkowite przejście na system RT.
    Dokładnie tak, problemy się zaczynają tylko gdy baterie padną

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Odp: Canon ST-E3-RT Canon 580EXI/430EXII z Youngnuo YNE3-RX

    Cytat Zamieszczone przez Wieslaw18 Zobacz posta
    Wiem, problem w tym, że moja 9-cio letnia 580 EXII nie chce się spalić, pomimo różnych prób z mojej strony
    Wiem że czasami trudno się rozstać. Sprzedaj 580 EXII i kup sobie nawet YN 600EXII (ok. 400 - 500 zł). Wszystko działa super. Nawet z 430EX RT lub wyzwalaczem jeżeli nie chcesz mieć lampy na body.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Canon ST-E3-RT Canon 580EXI/430EXII z Youngnuo YNE3-RX

    @aptur piszesz o tandemie Canon ST-E3-RT (oryginał) i YN 600 EXII ? Dobrze to chodzi? EX580II bym zostawił na sytuacje, gdy muszę zapinać na aparat, jest sprawdzona i pewna, a te 500 zł na YN to fajna cena.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Odp: Canon ST-E3-RT Canon 580EXI/430EXII z Youngnuo YNE3-RX

    Cytat Zamieszczone przez Wieslaw18 Zobacz posta
    @aptur piszesz o tandemie Canon ST-E3-RT (oryginał) i YN 600 EXII ? Dobrze to chodzi? EX580II bym zostawił na sytuacje, gdy muszę zapinać na aparat, jest sprawdzona i pewna, a te 500 zł na YN to fajna cena.
    Nie używam ST-E3_RT. Na body mam 430 EX III RT (nie zawsze błyska, czasami tylko jako wyzwalacz). Taka kombinacja z YN 600 EX II RT działa super. Z wyzwalaczem ST (oryginał lub YN) też zapewne śmiga.
    580 EX II to fajna lampa ale nie działa w systemie RT. Miałem 430 EX II i też była fajna. Sprzedałem ją jednak i kupiłem 430 EX III RT. Plastiki już nie te jak kiedyś ale system RT wynagradza

  9. #9

    Domyślnie Odp: Canon ST-E3-RT Canon 580EXI/430EXII z Youngnuo YNE3-RX

    Jeśli 430 EX RT podaje radiowo na YN to i oryginalny sterownik od C też da radę, i może być fajnie

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 021

    Domyślnie Odp: Canon ST-E3-RT Canon 580EXI/430EXII z Youngnuo YNE3-RX

    Przechodzenie na natywny system RT jest kwestią czasu. Tymczasem lubię eksperymenty i dlatego test YNE3-RT z C580EXII. Potem YNE3-RT będą służyły do lamp UV itp.dziwadeł. Tymczasem składniki systemu RT dodaję po sztuce a stary system dam osobie w rodzinie. Czy ktoś ma Yongnuo YN-E3-RT i może sprawdzić czy też podpięte lampy Canona przez YNE3-RX nie wyzwalają się "TESTEM"?
    1DX + 50L

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •