Strona 6 z 11 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 106

Wątek: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

  1. #51

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    zejdź na ziemie
    jesli szukasz Sonego to kup Sonego
    jesli szukasz pewnego apartu, ktorym da sie zrobic zrobic zdjecia i miec banana na buzi to wybierz coś z N lub C

    czy jak kupujesz samochod to porownujesz go z mercedesem/ferrari/mustangiem?
    Nie ma co, bardzo merytoryczna wypowiedź.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Jest oczywistym, że Sony a7r III jest lepszą puszką od Canona R. Tak samo jak oczywistym jest, że jakość szkieł Canona dla Sony pozostanie niedościgniona. Pytanie do czego potrzebujesz tego aparatu? I jakie masz szkła obecnie - czy zmiana systemu zwyczajnie się opłaca i czy jesteś w stanie znaleźć ewentualne zamienniki optyki po stronie Sony. Canon zaczął ML od innej strony (czyli od optyki). Na bardzo dobre (porównywalne z Sony) body ML pewnie jeszcze przyjdzie poczekać.
    Obecnie korzystam z C 501.4, C 100 2.8 , C 24-105 i 70-200 4. Teraz to już tylko do użytku amatorskiego praktycznie. Plener, makro, rodzinka i produkt czasami. Jeszcze o sporcie zapomniałem , dynamiczny najczęściej w hali. Wiem że szkła do wymiany. Z adapterem z tego co widzę nie ma sensu się bawić bo wtedy to funkcjonalność sonego spada bardzo i już lepiej przy canonie zostać.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez leoo ; 07-12-2019 o 12:29

  2. #52
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Cytat Zamieszczone przez leoo Zobacz posta
    Nie ma co, bardzo merytoryczna wypowiedź.

    --- Kolejny post ---



    Obecnie korzystam z C 501.4, C 100 2.8 , C 24-105 i 70-200 4. Teraz to już tylko do użytku amatorskiego praktycznie. Plener, makro, rodzinka i produkt czasami. Jeszcze o sporcie zapomniałem , dynamiczny najczęściej w hali. Wiem że szkła do wymiany. Z adapterem z tego co widzę nie ma sensu się bawić bo wtedy to funkcjonalność sonego spada bardzo i już lepiej przy canonie zostać.
    Pozdrawiam
    Jeśli wybierzesz R to jednak będzie to najmniej bolesne finansowo, bo Twoje szkła będą działać jak do tej pory a nawet trochę lepiej (w kwestii precyzji af). System to też lampy błyskowe. Masz jakieś? Jeśli tak to też trzeba dołożyć przy wymianie.
    R-kę w zasadzie dyskwalifikuje tylko zastosowanie w sporcie. Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy ten sport będę robił zawodowo, za pieniądze, czy dla przyjemności. Bo jeśli to drugie to myślę, że można przymknąć oko na pewną słabość R na tym polu. Jeśli jakieś zdjęcie nie wyjdzie, seria się nie uda to nic się nie stanie, bo przy kolejnym podejściu będzie lepiej, nikt nie będzie miał pretensji.
    W sony a7III też chyba nie jest idealnie jeśli chodzi o sport. Dopiero w a9 jest odświeżanie w wizjerze takie jak trzeba, brak blackoutu, zwiech itd. W zasadzie a7III ma wizjer identyczny jak w Canon RP, którego ostro w tej kwestii zjechano. Oczywiście a7RIII ma już bdb EVF.
    Miłego dnia
    moja www

  3. #53
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Cytat Zamieszczone przez leoo Zobacz posta
    Nie ma co, bardzo merytoryczna wypowiedź.

    --- Kolejny post ---



    Obecnie korzystam z C 501.4, C 100 2.8 , C 24-105 i 70-200 4. Teraz to już tylko do użytku amatorskiego praktycznie. Plener, makro, rodzinka i produkt czasami. Jeszcze o sporcie zapomniałem , dynamiczny najczęściej w hali. Wiem że szkła do wymiany. Z adapterem z tego co widzę nie ma sensu się bawić bo wtedy to funkcjonalność sonego spada bardzo i już lepiej przy canonie zostać.
    Pozdrawiam
    Prawie 5 lat temu "przesiadłem się" z 5D3 na A7R2, całą swoją szklarnię Canona zamieniłem na obiektywy natywne FE.

    Prawdą jest że aby w pełni wykorzystywać cechy/własności puszek A7/9 to trzeba podpinać obiektywy FE projektowane pod ten system.

    Sony ma 4 różne typy puszek dospecjalizowane do określonych zastosowań, do zdjęć :
    A7x : ogólnego zastosowania
    A7Sx : (czułość) w szczególnie trudnych/(ciemno) warunkach światła i do filmowania
    A7Rx : (rozdzielczość) o dużej szczegółowości i ostrości, dużych powiększeń
    A9x : sportowych

    Dla A7R3 by jednak korzystać z "wbudowanych" cech to trzeba podpinać odpowiednie obiektywy (ostre, rozdzielczość) na ogól duże i kosztowne.
    Bez tych obiektywów to tak jakbyś wyrzucił/dopłacał kasę w błoto na ten typ R (A7R3)

    Jeśli nie będziesz robił dużych powiększeń albo/i nie będziesz podpinał ostrych obiektywów to puszka typu A7x w zupełności Ci wystarczy
    Wtedy A7x z obiektywami FE projektowanym dla tego systemu w pełni zaspokoi Twoje potrzeby i da Ci dużo frajdy a trochę kasy zaoszczędzisz

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 07-12-2019 o 14:32
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #54
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Ziemia
    Posty
    85

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Prawie 5 lat temu "przesiadłem się" z 5D3 na A7R2, całą swoją szklarnię Canona zamieniłem na obiektywy natywne FE.
    Prawdą jest że aby w pełni wykorzystywać cechy/własności puszek A7/9 to trzeba podpinać obiektywy FE projektowane pod ten system
    Ja też zmieniłem cały system, sprzedałem wszystko nikona (..tak jak kiedyś canona ) i kupiłem sony z obiektywami sony FE. W kwestii szkieł, uważam, dokładnie tak samo, zwłaszcza jak się korzysta głównie z af-c i fotografuje się obiekty (ludzie, zwierzęta) w ruchu. Szkoda czasu na kombinowanie z przejściówkami.
    Ostatnio edytowane przez jjj ; 07-12-2019 o 14:33

  5. #55

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    @jinks ; @jan pawlak
    Dzięki za spostrzeżenia.
    Co do lamp to wiem że też jest do zakupu. teraz używam 580ex.
    Co do szkieł to chciałem kupić: 70-200 f4 g oss , 24-105 f4 g oss. Tak na początek , później jeszcze jakiś makro. Lampe HVL F60.

  6. #56

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Cytat Zamieszczone przez jjj Zobacz posta
    Ja też zmieniłem cały system, sprzedałem wszystko nikona (..tak jak kiedyś canona ) i kupiłem sony z obiektywami sony FE. W kwestii szkieł, uważam, dokładnie tak samo, zwłaszcza jak się korzysta głównie z af-c i fotografuje się obiekty (ludzie, zwierzęta) w ruchu. Szkoda czasu na kombinowanie z przejściówkami.
    Oczywiście jak najbardziej się zgadzam. Zabawa z adapterami dyskwalifikuje zdecydowanie zmianę. Dlatego nie myślę o pozostawieniu szkieł canona.

  7. #57
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Cytat Zamieszczone przez leoo Zobacz posta
    Oczywiście jak najbardziej się zgadzam. Zabawa z adapterami dyskwalifikuje zdecydowanie zmianę. Dlatego nie myślę o pozostawieniu szkieł canona.
    Ja się z tym zupełnie nie zgadzam. Jeśli L-ki działają na R świetnie, to super, nie trzeba wymieniać szklarni. Zresztą wobec małej oferty szkieł natywnych to byłoby trudne. Na szczęscie nie jest, można użyć szkieł Canon EF.

    To nie jest kombinowanie, jak twierdzi jjj, to jest używanie tak jak się używa dajmy na to telekonwerterów czy pierścieni macro. Jesli się na same szkła EF to adapter jest zawsze na body, jakby był przyspawany.
    Problem tkwi w głowach (niektórych) użytkowników, to sprawa psyche. Nie mam zamiaru tu nikogo obrażać, po prostu nie wiem jak to napisać inaczej.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 08-12-2019 o 00:07

  8. #58
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Ziemia
    Posty
    85

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ja się z tym zupełnie nie zgadzam. Jeśli L-ki działają na R świetnie, to super, nie trzeba wymieniać szklarni. Zresztą wobec małej oferty szkieł natywnych to byłoby trudne. Na szczęscie nie jest, można użyć szkieł Canon EF.

    To nie jest kombinowanie, jak twierdzi jjj, to jest używanie tak jak się używa dajmy na to telekonwerterów czy pierścieni macro. Jesli się na same szkła EF to adapter jest zawsze na body, jakby był przyspawany.
    Problem tkwi w głowach (niektórych) użytkowników, to sprawa psyche. Nie mam zamiaru tu nikogo obrażać, po prostu nie wiem jak to napisać inaczej.
    Jacku, pomieszałeś. Leoo, z tego co zrozumiałem mówi o przejściu na sony a nie canona R i w tym kontekście kwestionujemy używanie szkieł canona przez przejściówki na sonego.
    Ostatnio edytowane przez jjj ; 08-12-2019 o 00:53

  9. #59
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Ale jak zrozumiałem chce przejść na Sony dlatego, że się boi używać szkieł EF z adapterem na body Canon R, w czym go utwierdzasz.

  10. #60
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Ziemia
    Posty
    85

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ale jak zrozumiałem chce przejść na Sony dlatego, że się boi używać szkieł EF z adapterem na body Canon R, w czym go utwierdzasz.
    Nieprawda. Ja odpowiedziałem na post Jana Pawlaka a nie Leoo... A Leoo z kolei odpowiedział na mój post.
    Przeczytaj sobie kilka postów wyżej zamiast wyrywać z kontekstu i przypisywać mi coś czego nie powiedziałem/napisałem, bo to powoduje zamieszanie.
    Ostatnio edytowane przez jjj ; 08-12-2019 o 01:21

Strona 6 z 11 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •