Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 7891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 106

Wątek: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

  1. #81
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Cytat Zamieszczone przez leoo Zobacz posta
    Dzięki za info.

    Co do lamp to sony hvl f60rf również ma wbudowane radyjko.
    24-105 uzyskuje też dobre wyniki w testach.

    Uważam jednak że sensowniejszym rozwiązaniem byłoby :
    - albo kupno A7M3 jeśli chcesz mieć 24-105
    - albo jeśli A7R3 to np. albo dobra stałka/ki albo zomm GM

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 09-12-2019 o 22:15
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #82

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Czy mogę się dowiedzieć dlaczego R nie bardzo nadaje się do sportu?
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  3. #83
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    Czy mogę się dowiedzieć dlaczego R nie bardzo nadaje się do sportu?
    Jak na dzisiejsze standardy ma wolną serię, szczególnie jeśli masz włączone śledzenie. Poza tym w serii obraz się zatrzymuje na ułamek sekundy tzw. freez co trochę dezorientuje i trudnej śledzić obiekt zachowując pożądane kadrowanie. Jeśli ktoś kupuje aparat głównie do tego to sa lepsze i tańsze opcje. Jednak przy dzisiejszych cenach na ogromnym rynku wtórnym wolałbym dokupić druga puszkę typu 1D mkIII za 3k zł a do reszty mieć R.
    Miłego dnia
    moja www

  4. #84
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Ziemia
    Posty
    85

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    Czy mogę się dowiedzieć dlaczego R nie bardzo nadaje się do sportu?
    Nadaje się, jak najbardziej, do ...brydża sportowego, szachów
    A tak poważnie, to tak jak napisał jinks.
    Ostatnio edytowane przez jjj ; 10-12-2019 o 08:56

  5. #85
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Jak na dzisiejsze standardy ma wolną serię, szczególnie jeśli masz włączone śledzenie. Poza tym w serii obraz się zatrzymuje na ułamek sekundy tzw. freez co trochę dezorientuje i trudnej śledzić obiekt zachowując pożądane kadrowanie. Jeśli ktoś kupuje aparat głównie do tego to sa lepsze i tańsze opcje. Jednak przy dzisiejszych cenach na ogromnym rynku wtórnym wolałbym dokupić druga puszkę typu 1D mkIII za 3k zł a do reszty mieć R.
    Dwie puszki, każda z podpiętym "na stałe" obiektywem, jeśli tylko kasa i plecak daje radę to bardzo dobre rozwiązanie.
    Przećwiczyłem to już na 2 tygodniowym wyjeździe (krajobraz, miasto, architektura, ...) i tak u mnie już zostanie.

    jp

    PS
    Ciekawym doświadczeniem jest fotografowanie teleobiektywem w mieście
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 10-12-2019 o 09:22
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #86
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Dwie puszki, każda z podpiętym "na stałe" obiektywem, jeśli tylko kasa i plecak daje radę to bardzo dobre rozwiązanie.
    Przećwiczyłem to już na 2 tygodniowym wyjeździe (krajobraz, miasto, architektura, ...) i tak u mnie już zostanie.

    jp

    PS
    Ciekawym doświadczeniem jest fotografowanie teleobiektywem w mieście
    Tyle, że przećwiczyłeś to na wycieczce dla emerytów. Natomiast pytanie było "dlaczego R" rzekomo nie nadaje się do sportu.

  7. #87
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Tyle, że przećwiczyłeś to na wycieczce dla emerytów. Natomiast pytanie było "dlaczego R" rzekomo nie nadaje się do sportu.
    To uwaga do wypowiedzi, sugestii posiadania 2 puszek :
    ....wolałbym dokupić druga puszkę typu 1D mkIII za 3k zł a do reszty mieć R.

    moja odpowiedź :
    Dwie puszki, każda z podpiętym "na stałe" obiektywem, jeśli tylko kasa i plecak daje radę to bardzo dobre rozwiązanie.
    Przećwiczyłem to już na 2 tygodniowym wyjeździe (krajobraz, miasto, architektura, ...) i tak u mnie już zostanie.


    A Ty znowu trafisz "w punkt".
    To brak możliwości zrozumienia tekstu czy złośliwość ?

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 10-12-2019 o 10:22
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #88
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    To uwaga do wypowiedzi, sugestii posiadania 2 puszek :

    jp
    Twoje zdanie w temacie konieczności posiadania dwóch body już wielokrotnie tutaj prezentowałeś, więc wszyscy je znają. Nie ma potrzeby, żeby przypominać złote myśli co kilka stron w każdym wątku, szczególnie gdy dyskusja dotyczy zupełnie czegoś innego.

    Co do tego czy "R" nadaje się do fotografowania sportu. Jest to jeden z topowych bezlusterkowców, którego szczególnie mocną stroną jest możliwość podpięcia wybitnej optyki canona. Tym samym powiedziałbym, że raczej do fotografowania sportu nie nadaje się osoba, która nie potrafi tym body sportu fotografować. Co nie zmienia faktu, że do dynamicznych scen sportowych nadal w 2019 roku wybrałbym lustrzankę. No chyba, że szachy. Wtedy kłapiące lustro może zaburzać panującą ciszę i odwracać uwagę od dynamiki sportu.
    Ostatnio edytowane przez tomfoot ; 10-12-2019 o 11:25

  9. #89
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Ziemia
    Posty
    85

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Co do tego czy "R" nadaje się do fotografowania sportu. Jest to jeden z topowych bezlusterkowców, którego szczególnie mocną stroną jest możliwość podpięcia wybitnej optyki canona. Tym samym powiedziałbym, że raczej do fotografowania sportu nie nadaje się osoba, która nie potrafi tym body sportu fotografować. Co nie zmienia faktu, że do dynamicznych scen sportowych nadal w 2019 roku wybrałbym lustrzankę. No chyba, że szachy. Wtedy kłapiące lustro może zaburzać panującą ciszę i odwracać uwagę od dynamiki sportu.
    Jak chodzi o bezlustra to do sportu najlepszy będzie jednak nie canon R a pewien sony...
    A i z natywnymi szkłami pod sport czy przyrodę jest już u nich coraz lepiej...

  10. #90
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Cytat Zamieszczone przez jjj Zobacz posta
    Jak chodzi o bezlustra to do sportu najlepszy będzie jednak nie canon R a pewien sony...
    A i z natywnymi szkłami pod sport czy przyrodę jest już u nich coraz lepiej...
    Ale ja wcale nie napisałem, że R będzie najlepszy. Oczywiście a9II będzie zdecydowanie lepszy. Przy czym dla osoby posiadającej umiejętność fotografowania będzie to bez większego znaczenia.

Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 7891011 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •