Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011
Pokaż wyniki od 101 do 106 z 106

Wątek: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

  1. #101
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    To też jest w R.
    To chyba normalne w ML.
    Nie pamiętam czy było/jest w 5d3 (a w ogóle w lustrzankach)

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 11-12-2019 o 23:49
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #102
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    To chyba normalne w ML.
    Nie pamiętam czy było/jest w 5d3 (a w ogóle w lustrzankach)

    jp
    Tylko w LV
    Miłego dnia
    moja www

  3. #103
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Jeśli chodzi Ci o podgląd wykonanego zdjęcia od razu w punkcie ostrości i ze 100% powiększeniem to było to już np. w 5d3. W R też jest.
    Zacytuję odpowiedź Piotra (autor artykułu) któremu też to pisałem:
    "W trybie wyboru jednego punktu AF powiększenie zawsze startuje ze środka (5D IV). Co ciekawe, włączenie funkcji korekcji aberracji obiektywu powoduje, że powiększenie zawsze startuje ze środka, niezależnie od wybranego trybu AF."

    Tak więc sprawa nie jest tak oczywista na jaką wygląda.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #104
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Re: Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Zacytuję odpowiedź Piotra (autor artykułu) któremu też to pisałem:
    "W trybie wyboru jednego punktu AF powiększenie zawsze startuje ze środka (5D IV). Co ciekawe, włączenie funkcji korekcji aberracji obiektywu powoduje, że powiększenie zawsze startuje ze środka, niezależnie od wybranego trybu AF."

    Tak więc sprawa nie jest tak oczywista na jaką wygląda.
    W EVF jest obraz "elektroniczny" z matrycy, można pokazać praktycznie "co się chce"
    W OVF to obraz widziany przez obiektyw tylko, a trybie LV widzimy obraz z matrycy ale na monitorku tylko.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #105
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Re: Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Zacytuję odpowiedź Piotra (autor artykułu) któremu też to pisałem:
    "W trybie wyboru jednego punktu AF powiększenie zawsze startuje ze środka (5D IV). Co ciekawe, włączenie funkcji korekcji aberracji obiektywu powoduje, że powiększenie zawsze startuje ze środka, niezależnie od wybranego trybu AF."

    Tak więc sprawa nie jest tak oczywista na jaką wygląda.
    trudno domyslec sie co tajemniczy pan Piotr mial na mysli , ani to po polsku sformulowane , ani merytorycznie sluszne.

    w dodatku Maslo maslane.

    w LV w dslr powiekszasz ten Fragment zdjecia , gdzie znajduje sie aktywne pole AF - to przed zrobieniem zdjecia.

    Po zdjeciu tez tam gdzie znajduje sie kursor.
    Jesli zdjecie jest w calej wielkosci pokazane na monitorze , to kursor znajduje sie w srodku ,wiec powiekszany jest srodkowa Fragment zdjecia . jesli jest juz powiekszone , to mozna obraz skrolowac dowolnie i oczywiscie powiekszony jest widoczny Fragment zjecia. Czy pozycjonujemy kursor przed powiekszeniem zdjecia cza po - wychodzi dokladnie na to samo. Tak bedzie rowniez przy przewijaniu zdjec. O ile ogladamy w stanie powiekszonym , otwiera sie na kazdym zdjeciu czesc pola zlokalizowanego tak samo w stosunku do calosci zdjecia.

    Czy o to chodzi ? - bo nie bardzo wiem gdzie tutaj w ogole Jakis Problem, ktory wymagalaby dyskusji ?

  6. #106
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    52

    Domyślnie Odp: Re: Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Słuchajcie mojej opinii, wydaje się, racje masz ty i ty. Czytam że są trochę różnice w definiowaniu swoich myśli i odczuć. Bezlusterkowiec działa ciut nie tak jak lustrzanka i odwrotnie. Uważam że trzeba przepracować wiele godzin tu i tu. Wtedy każdy sobie dopowie co mu pasuje wedle preferencji. Z moich osobistych, ostatnich doświadczeń, widzę że po przejściu na A7III, cholery dostaję bo z każdym podpiętym szkłem odkrywam coś na nowo. Co mi pasuje albo mnie wk....( naszczacie matryca jest constans). Teraz używałem pożyczonej sigmy C 150 -500 niby w pełni kompatybilnej, ale za taką kompatybilność to ja dziękuję. Choć to ostrością świetny obiektyw. Ilu userów tyle opinii, pożyczajmy sobie, pobawmy się i kreujmy sobie osobiste opinie wedle wymagań.

Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •