Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 106

Wątek: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

  1. #41
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Cytat Zamieszczone przez Kredek23 Zobacz posta
    Oczywiscie.
    Wrzuciłem u siebie i w sumie to się zdziwiłem, bo też C1 nie widzi mi tego pliku. Dla sprawdzenia pociągnąłem też inne pliki z dpreview i to samo.
    Dla pewności sprawdziłem też z innego źródła i działa! Coś musi być nie tak z tymi plikami. Może to są rawy z kompresją, albo faktycznie rozmiar mniejszy niż 30 mpix?

    Działający plik (przypadkowe wyszukanie w googlach) ściągnąłem z tego linka: https://mirrorlesscomparison.com/gal...sample-images/ (na dole strony są rawy)
    Miłego dnia
    moja www

  2. #42
    Coś już napisał Awatar Kredek23
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Andrychów
    Wiek
    63
    Posty
    67

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Wrzuciłem u siebie i w sumie to się zdziwiłem, bo też C1 nie widzi mi tego pliku. Dla sprawdzenia pociągnąłem też inne pliki z dpreview i to samo.
    Dla pewności sprawdziłem też z innego źródła i działa! Coś musi być nie tak z tymi plikami. Może to są rawy z kompresją, albo faktycznie rozmiar mniejszy niż 30 mpix?

    Działający plik (przypadkowe wyszukanie w googlach) ściągnąłem z tego linka: https://mirrorlesscomparison.com/gal...sample-images/ (na dole strony są rawy)
    Sprawdziłem i działa. Zresetowałem R-kę do ustawień fabrycznych i zrobiłem kilka fotek, działa. Dzięki za podpowiedź. Teraz tylko muszę się zastanowić co wybrać: C1 czy DXO Photo Lab 2.

  3. #43
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Cytat Zamieszczone przez Kredek23 Zobacz posta
    Sprawdziłem i działa. Zresetowałem R-kę do ustawień fabrycznych i zrobiłem kilka fotek, działa. Dzięki za podpowiedź. Teraz tylko muszę się zastanowić co wybrać: C1 czy DXO Photo Lab 2.
    Dziwna sprawa z tymi rawami. Co do wywoływarek wiem, że dosyć popularny jest też acdsee pro.
    Miłego dnia
    moja www

  4. #44
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 598

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Pytanie jak sciagasz pliki? Po USB z body i na Windowsa?
    Wtedy m system nie pokazuje ci plików o nieznanych rozszerzeniach cr3.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  5. #45
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Pytanie jak sciagasz pliki? Po USB z body i na Windowsa?
    Wtedy m system nie pokazuje ci plików o nieznanych rozszerzeniach cr3.
    Nie chodzi o system tylko o Capture One. Nie wiem w czym rzecz, ale przyczyny mogą być takie:
    - raw w niepełnym rozmiarze
    - raw skompresowany (choć C-raw jest obsługiwany)
    - zdjęcia zapisane jak w body był firmware 1.0 a C1 jeszcze wtedy nie obsługiwało EOSa R
    Oczywiście to tylko moje przypuszczenia/spekulacje.
    Miłego dnia
    moja www

  6. #46
    Coś już napisał Awatar Kredek23
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Andrychów
    Wiek
    63
    Posty
    67

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Nie chodzi o system tylko o Capture One. Nie wiem w czym rzecz, ale przyczyny mogą być takie:
    - raw w niepełnym rozmiarze
    - raw skompresowany (choć C-raw jest obsługiwany)
    - zdjęcia zapisane jak w body był firmware 1.0 a C1 jeszcze wtedy nie obsługiwało EOSa R
    Oczywiście to tylko moje przypuszczenia/spekulacje.
    Znam już przyczynę: Chodzi o ustawienie "Dual Pixel RAW" kiedy jest włączone to C1 nie widzi pliku CR3, kiedy jest wyłączony to go widzi normalnie i wczytuje. Sprawdziłem to dzisiaj bo nie dawało mi to spokoju. Włączone Dual Pixel RAW daje tylko dodatkowe info do DPP, gdzie niektóre programy mogą taki plik nie czytać i traktować jako uszkodzony.

  7. #47

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Sie ma,
    Czy ktoś poza autorem wątku miał w użyciu może te aparaty. Zastanawiam się nad Canon r vs A7riii , wybór sony to zmiana szkieł ale Canon r wydaję mi się niestety czytając opinie bardzo niedopracowany w stosunku do sonego. Sony z tego co czytam biję canon użytecznym iso, rozpiętością tonalną, video .

    P.S. chciałem poczytać na temat Canon r vs A7riii tak jak w temacie , a wątek rozpieprzyło parę osób pisząc przez 5 stron o kolorach w LR i C1. Gratuluje odniesienia do tematu. Masakra...

  8. #48
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 235

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Cytat Zamieszczone przez leoo Zobacz posta
    Sie ma,
    Czy ktoś poza autorem wątku miał w użyciu może te aparaty. Zastanawiam się nad Canon r vs A7riii , wybór sony to zmiana szkieł ale Canon r wydaję mi się niestety czytając opinie bardzo niedopracowany w stosunku do sonego. Sony z tego co czytam biję canon użytecznym iso, rozpiętością tonalną, video .

    P.S. chciałem poczytać na temat Canon r vs A7riii tak jak w temacie , a wątek rozpieprzyło parę osób pisząc przez 5 stron o kolorach w LR i C1. Gratuluje odniesienia do tematu. Masakra...
    Jest oczywistym, że Sony a7r III jest lepszą puszką od Canona R. Tak samo jak oczywistym jest, że jakość szkieł Canona dla Sony pozostanie niedościgniona. Pytanie do czego potrzebujesz tego aparatu? I jakie masz szkła obecnie - czy zmiana systemu zwyczajnie się opłaca i czy jesteś w stanie znaleźć ewentualne zamienniki optyki po stronie Sony. Canon zaczął ML od innej strony (czyli od optyki). Na bardzo dobre (porównywalne z Sony) body ML pewnie jeszcze przyjdzie poczekać.

  9. #49
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Cytat Zamieszczone przez leoo Zobacz posta
    Sie ma,
    Czy ktoś poza autorem wątku miał w użyciu może te aparaty. Zastanawiam się nad Canon r vs A7riii , wybór sony to zmiana szkieł ale Canon r wydaję mi się niestety czytając opinie bardzo niedopracowany w stosunku do sonego. Sony z tego co czytam biję canon użytecznym iso, rozpiętością tonalną, video .

    P.S. chciałem poczytać na temat Canon r vs A7riii tak jak w temacie , a wątek rozpieprzyło parę osób pisząc przez 5 stron o kolorach w LR i C1. Gratuluje odniesienia do tematu. Masakra...
    zejdź na ziemie
    jesli szukasz Sonego to kup Sonego
    jesli szukasz pewnego apartu, ktorym da sie zrobic zrobic zdjecia i miec banana na buzi to wybierz coś z N lub C

    czy jak kupujesz samochod to porownujesz go z mercedesem/ferrari/mustangiem?
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  10. #50
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 421

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta

    czy jak kupujesz samochod to porownujesz go z mercedesem/ferrari/mustangiem?
    Jak Ty mi zaimponowałeś w tej chwili !!!

Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •