Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 106

Wątek: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

  1. #11
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    W sumie ostatnie profile są dla mnie ok. Zawsze pozostaje DPP, tam kolory są zawsze OK.
    EOS R | RF 24-105

  2. #12

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    W sumie ostatnie profile są dla mnie ok. Zawsze pozostaje DPP, tam kolory są zawsze OK.
    Sprawdze dzisiaj z ciekawości DPP, bo w życiu tego softu nie miałem zainstalowanego.
    Co i tak nie rozwiązuje mojego problemu. Nie będę zmieniał stylu pracy pod jedno body.
    3xEos R | 16-35L 2.8 III | 16-35L 4 IS | 24 1.4 art |35L 1.4 II | 50 1.4 art | 50 2.5 MACRO | 85L 1.4 IS | 85 1.4 art | 135 1.8 art | 70-200L 2.8 IS II | 70-300L 4-5.6 | 6x430ex rt III |

  3. #13
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    EOS R to stosunkowo nowy aparat. To Adobe dziś decyduje czy zdjęcia będą zielone czy nie. Nie sądzę by była wielka różnica między matrycą 5D mark IV a EOS R.
    EOS R | RF 24-105

  4. #14

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    EOS R to stosunkowo nowy aparat. To Adobe dziś decyduje czy zdjęcia będą zielone czy nie. Nie sądzę by była wielka różnica między matrycą 5D mark IV a EOS R.
    Wszystkim, którym podoba się obecny profil kolorów od adobe dla eRki proponuję by z ciekawości zainstalowali c1. Podejrzewam, że mogą się mocno zdziwić.
    3xEos R | 16-35L 2.8 III | 16-35L 4 IS | 24 1.4 art |35L 1.4 II | 50 1.4 art | 50 2.5 MACRO | 85L 1.4 IS | 85 1.4 art | 135 1.8 art | 70-200L 2.8 IS II | 70-300L 4-5.6 | 6x430ex rt III |

  5. #15
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Akurat to złych kolorów z LR nie musisz mnie przekonywać hehe.
    EOS R | RF 24-105

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Cytat Zamieszczone przez technik8pl Zobacz posta
    Wszystkim, którym podoba się obecny profil kolorów od adobe dla eRki proponuję by z ciekawości zainstalowali c1. Podejrzewam, że mogą się mocno zdziwić.
    Ja przeszedłem na C1 właśnie z tego powodu. Tylko, że to było koło wersji 4 a teraz jest 12 Nie krytykuję LR, ale osobiście łatwiej uzyskuję to co chcę z Capture One. Polecam wszystkim to co Ty - chociaż spróbować z produktem od phaseone.

    Co do kolorów i profili z LR - zawsze możesz ukręcić swój z colorcheckerem.
    Miłego dnia
    moja www

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Profile masz czy używasz tych adobe?

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 306

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Cytat Zamieszczone przez technik8pl Zobacz posta
    Tak, dokładnie ja widzę zielono-żółtą skórę po imporcie zdjęć z R do LR. Zresztą tu nie chodzi tylko o skórę ale cały "look" rawów.
    Miałem 40d, 5d2, teraz mam 6d1, 6d2, R i R jest pierwszym aparatem, w którym nie potrafię sobie poradzić z kolorem w LR do tego stopnia, że rozważam sprzedaż tego body. Po imporcie zdjęć do triala c1 czuję się jakbym wrócił do domu... ale co z tego? Mam zmieniać cały workflow specjalnie pod jedno body? Kolory z R w LR są żółto-zielono-sino-blade. Czy ktoś z Was też to widzi, i/lub poradził sobie z tym ?
    to zmień forkflow dla wszystkich korpusów - nie mam R ale porzuciłem LR dość dawno i tylko sobie chwalę, 6D też ma "inne kolory" 5DIII też, to dotyczy każdego korpusu - kiedyś dostałem rawy - dziwne oświetlenie sceniczne i trzeba było coś robić z kolorem skóry - ktoś poprosił żebym to zrobił LR bo sam nie potrafi i co i nico w LR nie dało się tego zrobić a w C1 czy DPP bez problemu ale DPP jest dlamnie zbyt prymitywny i ma tragiczny interfejs.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Ja przeszedłem na C1 właśnie z tego powodu. Tylko, że to było koło wersji 4 a teraz jest 12 Nie krytykuję LR, ale osobiście łatwiej uzyskuję to co chcę z Capture One. Polecam wszystkim to co Ty - chociaż spróbować z produktem od phaseone.
    u mnie było podobnie
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 10-06-2019 o 18:19

  9. #19

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Profile masz czy używasz tych adobe?
    Używam tych od Adobe dostępnych w najnowszej wersji Lr.
    3xEos R | 16-35L 2.8 III | 16-35L 4 IS | 24 1.4 art |35L 1.4 II | 50 1.4 art | 50 2.5 MACRO | 85L 1.4 IS | 85 1.4 art | 135 1.8 art | 70-200L 2.8 IS II | 70-300L 4-5.6 | 6x430ex rt III |

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: EOS R vs A7R III (osobiste spostrzeżenia)

    Cytat Zamieszczone przez technik8pl Zobacz posta
    Tak, dokładnie ja widzę zielono-żółtą skórę po imporcie zdjęć z R do LR. Zresztą tu nie chodzi tylko o skórę ale cały "look" rawów.
    Miałem 40d, 5d2, teraz mam 6d1, 6d2, R i R jest pierwszym aparatem, w którym nie potrafię sobie poradzić z kolorem w LR do tego stopnia, że rozważam sprzedaż tego body. Po imporcie zdjęć do triala c1 czuję się jakbym wrócił do domu... ale co z tego? Mam zmieniać cały workflow specjalnie pod jedno body? Kolory z R w LR są żółto-zielono-sino-blade. Czy ktoś z Was też to widzi, i/lub poradził sobie z tym ?
    Zanim spróbujesz sprzedać ten cud inżynierii japońskiej to wypróbuj jeszcze jedną rzecz.

    Od wersji 8.1 jest s*******ony odczyt balansu bieli z R-ki.

    https://community.usa.canon.com/t5/E...ue/td-p/270046

    https://forums.adobe.com/message/10863242#10863242

    ^ W tym wątku z forum Adobe jakiś gościu napisał innym ludziom żeby się tu zbytnio nie rozpisywali bo inżynierowie z Adobe rzadko zaglądają na to forum i żeby się wypowiadać na innym forum na które inżynierowie Adobe zaglądają często.

    https://feedback.photoshop.com/photo...lter_by%5D=all

    Jakiś inżynier z Adobe podał niby rozwiązanie tego problemu ale w niczym to ludziom nie pomogło więc zacząłem grzebać dalej w postach użytkowników gdzie znalazłem taką wypowiedź niejakiego Hubert Duong który napisał:

    I bought the Huelight Canon EOS R profiles for lightroom and it did the trick:

    https://www.colorfidelity.com/canon.htm
    Więc może spróbuj z tym profilem jeżeli tak jak ja nie posiadasz tego ColorChecker https://graficzne.pl/index.php?d=szu...j=colorchecker którego jak widać jest w **** różnych wersji i tak na dobrą sprawę nawet nie wiadomo którą z nich wybrać.

    Pojedynczy profil ktoś kryjący się za Huelight Camera Profiles wycenił na $15.00. Jest to mniejszy wydatek niż zakup C1, mniejszy wydatek niż zakup jakiejkolwiek wersji ColorChecker i zdecydowanie mniejsza strata pieniędzy niż ta którą zaliczysz jak będziesz próbował sprzedać używaną R-kę.
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 10-06-2019 o 22:31

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •