Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 106

Wątek: Rf 70-200/2.8l

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Rf 70-200/2.8l

    Tak. I z pewnością będzie gorszy niż Sony. No i będzie źle oddawał różowy kolor na tygrysie.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 998

    Domyślnie Odp: Rf 70-200/2.8l

    Wspaniale, że tak korpusy ewoluują. Mirrorless. Za chwilę będzie humanless. Korpusy o masie i gabarytach kartki z notatnika, BVF (Brain View Finder, jakby ktoś pytał za 3 lata, ja to wymyśliłem) będzie miał każdy fotograf, amator, entuzjasta, profesjonalista wszczepiony w gałkę oczną, z szyną danych 30000TB/s wprost do mózgu. Pod 1456 różnych systemów. Ale trzymam kciuki za konstruktorów optyki w walce z developowaniem światła na planecie Ziemia. Jak ma być jakość / dobre światło, to będzie duże / ciężkie. I wtedy korpus o wadze kartki papieru czy lustrzanka 0,5kg, to będzie kwestia preferencji i małe miki w porównaniu z optyką. Dziękuję za uwagę.
    Ostatnio edytowane przez Eberloth ; 19-03-2019 o 14:24
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Re: Odp: Rf 70-200/2.8l

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Tak. I z pewnością będzie gorszy niż Sony. No i będzie źle oddawał różowy kolor na tygrysie.
    Ci straszni fanboye sony, znów zmuszają (tym razem milczeniem) uczciwych canonierów do zaśmiecania forum.

  4. #14
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: Rf 70-200/2.8l

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    taa... a najlepsze jest to, ze w obiektywie z 2019 roku Canon daje stopke statywowa niezgodna z Arka, ...
    Z czym....????
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #15
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Re: Rf 70-200/2.8l

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Z czym....????
    mocowaniem Arca Swiss:
    https://photographylife.com/arca-swi...release-system


    Tamron w swoich obiektywach robi to juz standardowo. podobnie Fiudzi z "markowych" producentow

    tu jest przyklad o ile rozni sie gabarytowo taki "wypierd" od porzadnej stopki zgodnej z Arka:

    https://www.dpreview.com/forums/post/55484305

    a w RF 70-200 bejma statywowa wystaje znacznie bardziej niz w tym 100-400 wyzej


    ja to u siebie widze na przykladzie 70-300L. do normalnego plecaka (u mnie Pro Runner BP 350) zestaw 6D + 70-300L + obrecz statywowa ledwo sie miesci w komorze plecaka. a i wrzucajac sam obiektyw z obrecza w bocznej przedzialce trudno jest plecak domknac, przez ten wystajacy dzyndzel diabli wie po jakiego czorta tak odstajacej od tubusu obiektywu bejmy. a ten RF 70-200 wyglada na jeszcze bardziej spie* pod tym wzgledem...
    www albo tez flickr

  6. #16
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Rf 70-200/2.8l

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Canon-board nie zawodzi. Mały, ale pewnie będzie ciężki. Mały, ale się wysuwa. I jeszcze stopka nie ta. Czekam jeszcze aż ktoś napisze, że mu kolor nie pasuje.
    kolor mam w d* osobiscie. ciezar nieco mniej, no ale dobra.

    natomiast to ze obiektyw nie wejdzie do plecaka to jest problem. a ten tutaj po prostu nie wejdzie z obrecza statywowa do normalnej wielkosci plecaka. tylko trzeba bedzie do niego kupowac ktorys z tych wiekszych, glebokich plecakow (takich minimum na lufy pokroju 400/4). a to troche zmniejsza seksapil mniejszego gabarytu wzgledem EF.

    dla mnie to jest troche tak, jakby mowic, ze Mini fajniejsze od Passata bo mniejsze. tylko ze jak ma ta trumienke na dachu, to tez wcale nie wszedzie wejdzie
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 19-03-2019 o 14:53
    www albo tez flickr

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 236

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Rf 70-200/2.8l

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    natomiast to ze obiektyw nie wejdzie do plecaka to jest problem. a ten tutaj po prostu nie wejdzie z obrecza statywowa, co dla kogos kto uzywa sprzetu przede wszystkim na statywie to to jest wielki zonk
    Dyskutujesz ze swoimi emocjami i nie chcesz zrozumieć jednego - jesteś przedstawicielem anachronicznego nurtu fotografii lustrzankowej, gdzie sprzęt nosi się w plecaku. Natomiast jak wiesz po autostradzie nie wolno chodzić, tym bardziej z plecakiem.

  8. #18
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Rf 70-200/2.8l

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Nie każdy używa mocowania Arca.
    co najmniej 3/4 targetu uzywa Arki. reszta moze sobie na stopke z szyba arkowa zalozyc inna plytke. roznica jest tylko taka, ze te 3/4 nie musza juz dokladac plytki.

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    To co piszesz, to już jest szukanie dziury w całym. Mocowanie możesz zdjąć i wsadzić w kieszeń plecaka.
    mozna. a probowales w praktyce jak jest z wygoda tego rozwiazania? tak godzinke pochodzic w naturze i co piec minut zakladac/zdejmowac obrecz?

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Może poczekajmy na info o wadze tego obiektywu i jakieś testy. Obejma to jest ostatnie co mnie w tym szkle interesuje.
    dla mnie natomiast obrecz to jest podstawowe akcesorium do teleobiektywu...
    www albo tez flickr

  9. #19
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Rf 70-200/2.8l

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Dyskutujesz ze swoimi emocjami i nie chcesz zrozumieć jednego - jesteś przedstawicielem anachronicznego nurtu fotografii lustrzankowej, gdzie sprzęt nosi się w plecaku. Natomiast jak wiesz po autostradzie nie wolno chodzić, tym bardziej z plecakiem.
    i jeszcze statywu uzywa...

    wiem, bije sie w piersi. nie powinienem...
    www albo tez flickr

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Re: Rf 70-200/2.8l

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    taa... a najlepsze jest to, ze w obiektywie z 2019 roku Canon daje stopke statywowa niezgodna z Arka, a przy tym masakrycznie wysunieta poza tubus obiektywu (nie bardzo rozumiem po co?)
    Żeby się paluchy zmieściły bez przeszkód na pierścieniu zoomowania...

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •