Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Monitor dla amatora

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Monitor dla amatora

    koniecznie, nie mozemy sie juz doczekac informacji
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Monitor dla amatora

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus Zobacz posta
    Zdecydowałem się na takie rozwiązanie:
    https://monitory.mastiff.pl/monitory...i-2-color.html

    Ok 2 tygodni trzeba będzie zaczekać na monitor. Jak dostanę to dam znać.

    Niestety trzeba czekać. Producenta dopadła klęska urodzaju i dramatycznie niedoszacowano popyt na kilka modeli serii EA. Monitory te mają nieprawdopodobny wręcz współczynnik możliwości do ceny i nic dziwnego, że ludzie się rzucili, a NEC nie nadąża dostarczać. Od dłuższego czasu dystrybucja nie ma nic na magazynach, a to co przychodzi do Polski jest już zaklepane na oczekujące realizacje. W poniedziałek trochę ich przyszło i są w tej chwili w stabilizacji, ale tylko czarne. Kolejny transport jest wpisany ok 25 marca też czarne, w białych obudowach nie jest 100% pewne. Plus stabilizacja, pomiary etc w wersjach CT i COLOR, co też swoje trwa.

  3. #23
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Monitor dla amatora

    Kolor jest kwestia drugorzędną. Jak jest problem z białym może być czarny

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Monitor dla amatora

    Jest świeże info z przedstawicielstwa, że w najbliższym transporcie będą jedne i drugie, także jest pełny komfort wyboru.

  5. #25
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Monitor dla amatora

    Ok. Czekam spokojnie.

  6. #26
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Monitor dla amatora

    Po pierwsze dziękuje wszystkim, którzy w tym wątku starali sie mi coś pomóc. Monitor mam więc napiszę troszkę dla tych, którzy byc może staną niebawem przed podobnym problemem jak ja, czyli czy kupić monitor półprofesjonalny z kalibracją czy coś znacznie tańszego no bo przecież monitor to monitor - jaki będzie taki wystarczy. Otóż od razu napiszę że takie podejście, czyli kupienie pierwszego lepszego za 7-8 stówek w markecie z elektroniką, nawet z tą niby nie dla idiotów jest całkowicie bez sensu. Właśnie taki dostałem w pracy przy okazji wymiany sprzętu, ba nawet dwa, żebym miał większy komfort pracy i owszem do Worda czy Excela może być takie rozwiązanie, ale do PS, LR gdzie chce się zrobić odpowiednia kolorystykę zdjęć kicha totalna. Mam te dwa i każdy ma inne barwy i za ludowe chiny nie mogę ich ustawić tak abym nie widział między nimi różnicy.
    Dwa dni temu przyszedł mój prywatny zamówiony monitor NEC MultiSync EA245WMi-2 COLOR dokładnie taki https://monitory.mastiff.pl/monitory...i-2-color.html - z reszta juz wcześniej powyżej pisałem, że na niego sie zdecydowałem. Co od rzuciło się w oczy to bardzo równe, wręcz idealne podświetlenie całej matrycy. Kiedy podłączyłem go do swojego laptopa i oglądałem te same zdjęcia na laptopie i na nim od razu widać było jak mój laptop przekłamywał kolory, choć i tak moim zdaniem miał lepsze niż te zakupione w pracy monitory. Zielony kolor całkiem odjeżdżał w kierunku zielono-żółtego dlatego jak na nim ustawiałem odpowiednią zieleń to w rzeczywistości była zielono-niebieska, czerwień za to była zdecydowanie zbyt mało nasycona, co skutkowało tym, że jak na laptopie ustawiłem taka jak chciałem to w rzeczywistości była bardzo mocno przesycona i zbyt wpadająca w bordo. Ogólnie nie dało się stwierdzić, ze np kolory były w laptopie za ciepłe, bo o ile faktycznie zieleń była zbyt ciepła jakby miała za dużo żółtej składowej o tyle sama żółć była wręcz odwrotnie za zimna itd, itp... Dlatego pewnie wszelkie próby jakiegoś sensownego ustawienia kolorystyki nic nie dawały. Teraz jak na moje amatorskie wymagania, a i myślę że i dla bardziej zaawansowanych ode mnie, jest wszystko wręcz idealnie.
    Muszę jednak zabrać się na nowo za kilkanaście moich zdjęć, które są ze względów osobistych ważne, a ciągle coś mi w ich kolorystyce nie pasowało. Problem polegał na tym, że ciężko było dojść co w końcu jest nie tak. Niby właśnie zieleń nie taka, za zimna na innych komputerach i w druku, ale i żółty jakby przejaskrawiony, czerwień dziwna tylko co i jak do końca nie byłem pewien. Kombinowałem i prawie dobrze wyszło, tylko że prawie robi wielką różnicę, którą teraz od razu widzę. Co najważniejsze na NECu chwilę popatrzyłem i już wiem co trzeba zmienić - w kilka minut z RAWA zrobiłem na nowo jedno z tych zdjęć i aż micha mi się ucieszyła. To jest to czego oczekiwałem.
    Podsumowująć jak ktoś bedzie się zastanawiał jak ja niedawno co kupić, to z pełną świadomością mówię, że nie warto na tym przyoszczędzać kupując jakiś monitor za pół ceny tego o marketingowym 100%sRGB, 95%AdebeRGB, bo potem okaże się że każda sztuka jest inna, prawa część matrycy świeci na czerwono a lewa bardziej na zielono, prawy górny róg na czarnym tle jest szary i wychodzą z niego smugi jakby słoneczka zza gór wyglądało i rzucało swoje pierwsze promyki - tak właśnie mam na kupionych do pracy. Jeszcze raz tylko zaznaczam, że to o czym piszę odnosi się do obróbki zdjęć, jak ktoś chce sobie w necie grzebać, maile wysyłać, Worda, Excela itp biurowe aplikacje używać i tyle, to i za 400 zł w (nie)? dla idiotów może śmiało kupować. Jak chce pobawić się zdjęciami i nie chce popaść w nerwice i żeby szlag go trafił to niech bierze takiego NECa lub coś odpowiadającego jego parametrom (wg mnie obecnie ten EA245WMi-2 COLOR ma najkorzystniejszy stosunek jakości (którą faktycznie ma) do ceny, dlatego na niego się zdecydowałem.
    Jeszcze raz dzięki za pomoc, jestem bardzo zadowolony, bo przyznam szczerze, że miałem taki pomysł żeby kupić jakiś półśrodek za 1000-1200 zł i dziś bym se pluł w brodę, na szczęście napisałem tu i nie popełniłem głupoty.

  7. #27
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Monitor dla amatora

    Brawo Ty, Brawo My

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •