Strona 12 z 19 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 187

Wątek: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

  1. #111
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Re: Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    nie wiem czy statyw wiem ze na ostatniej 12 dniowej wyciecze wystarczyła mi jedna bateria
    to jednak ma swoja wartość
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  2. #112
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    A ja się zgodzę z Jackiem, D5xxx jest spoko a i szkieł masa na rynku wtórnym. Niestety w Nikonie nawet starocie bez AF kosztują tyle co nowa 50 1.8 Canona.

  3. #113
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    nie wiem czy statyw wiem ze na ostatniej 12 dniowej wyciecze wystarczyła mi jedna bateria
    to jednak ma swoja wartość
    A mnie całkiem niedawno na 14 dniowej wycieczce wystarczyło 15 rolek po 35 klatek, które zajmowały 10x więcej miejsca niż obecnie kilka baterii.

    Z jednej strony czytam na CB, że dobre foty to wyłącznie ciężkim i wielkim DSLRem oraz równie wielkim i ciężkim statywem da się zrobić a z drugiej strony ciężko nosić ze sobą kilka baterii i jakiś powerbank do aparatu fotograficznego.

    Znak czasów ? Czy czegoś innego ?
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #114
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    staram się ograniczyć do minimum graty, latam w dziwne miejsca gdzie często nie ma prądu o wifi nie wspominając, a ja często tylko z podręcznym
    i tu ciężki kloc Canona z jego cud-bateriami jest idealny
    w sumie jak się nie przeżyję paru dni bez prądu w ciągłym ruchu to ciężko dyskutować

    ale myślę ze szybko zakupie EOS R, baterie te same...
    Ostatnio edytowane przez becekpl ; 24-03-2019 o 10:56
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  5. #115
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    staram się ograniczyć do minimum graty, latam w dziwne miejsca gdzie często nie ma prądu o wifi nie wspominając, a ja często tylko z podręcznym
    i tu ciężki kloc Canona z jego cud-bateriami jest idealny
    w sumie jak się nie przeżyję paru dni bez prądu w ciągłym ruchu to ciężko dyskutować
    Dyskusja akademicka bo wolę mały i lekki aparat bezlusterkowy z jednym zoomem i kilkoma aku niż ww. "ciężki kloc Canona z jego cud-bateriami". Umartwiać to wolę się na inne sposoby
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #116
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    no akademicka, jak się foci pod domem to faktycznie bateria nie jest problemem
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  7. #117
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Takie oprzykłady były wielokrotnie podawane na forum. Ostatnio takie porównanie wrzucał Cichy. Sek w tym, że napiszecie zaraz, że trzeba umieć naświetlać itp.
    @Jacek_Z - proszę Cię? Poleciłeś konkretne puszki np. A6xxx - pytam Cię grzecznie a Ty mnie zbywasz jakimiś ogólnikami że coś było podawane na forum....
    Nie wiem co w tym trudnego pokazać przykłady z puszek, które się zna skoro różnice są tak krytyczne.
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Czy amator czy zawodowiec - niewazne.
    Praktycznie - np pójdzie robić zdjęcia nocne na spacerze, z ręki, wyciągnie z cieni wszystko co chce, a na niebie nie będzie miał kaszany. Większa szansa, że tak postąpi amator na wycieczce, bo zawodowiec ... oczywiście weźmie statyw?
    Jeszcze raz pokaż te różnice. Pisałem o konkretnym porównaniu. I oczywiście że bez znaczenia czy to pro czy amator. Robi zdjęcia tak jak ja i weźmie sony A6000 i canona m6 i gdzie będzie lepiej? W którym miejscu zauważy tę przepaść która to ma decydować o wyborze?


    @candar - Sony ma już tak marną sprzedaż że musisz wszędzie prowadzić tę żałosną krucjatę?
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 24-03-2019 o 14:14
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #118
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Sony ma już tak marną sprzedaż że musisz wszędzie prowadzić tę żałosną krucjatę?
    Autor wątku zapewne nie spodziewał się Hiszpańskiej Inkwizycji zając proste pytanie na temat wyboru aparatu w odniesieniu do logo producenta https://www.youtube.com/watch?v=CMoe4sNHLug
    Ostatnio edytowane przez candar ; 24-03-2019 o 14:34
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #119
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    ... Cokolwiek, byle nie Canon. Tak przynajmniej z nieznanych przyczyn uważa pokolenie 60+.
    Bzdura, z kilku powodów. Pomijam to, że nie mam 60
    Mowa jest o fotografowaniu krajobrazu. Niektórzy zwracają uwagę na to, że przyda się wtedy duży DR. Co ma większy DR to wiemy. Czy to wina użytkowników, że generalnie nie jest to Canon?
    Nie rozumiem, że trzeba wykazywać wyższość Canona nad innymi markami na każdym polu. To idiotyzm, po prostu. Podnosi to komuś ego? Canon ma inne zalety. Np fps w D1X, fotografia sportowa czy ptaków (fps i długie rury) Wtedy generalnie nie będą polecał Sony.
    Nie piszę, że do wszystkiego najlepsze jest Sony, ale na pewno nie jest najlepszy do wszystkiego Canon!. Bądźcie poważni. Czy wam korona z głowy spadnie jak jakiś aparat czy matryca jest lepsza od tego co ma w ofercie Canon?

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    A gwiazdy będą?
    takie jak w canonie. Bo to będzie zależało głównie od tego jak wysoko pojdziemy z ISO i z odszumianiem.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    @Jacek_Z - proszę Cię? Poleciłeś konkretne puszki np. A6xxx - pytam Cię grzecznie a Ty mnie zbywasz jakimiś ogólnikami że coś było podawane na forum....
    Nie wiem co w tym trudnego pokazać przykłady z puszek, które się zna skoro różnice są tak krytyczne.

    Jeszcze raz pokaż te różnice. Pisałem o konkretnym porównaniu. I oczywiście że bez znaczenia czy to pro czy amator. Robi zdjęcia tak jak ja i weźmie sony A6000 i canona m6 i gdzie będzie lepiej? W którym miejscu zauważy tę przepaść która to ma decydować o wyborze?
    Nie pisałem, że rónice są krytyczne i że jest przepaść. Bo to tak jakby pisać, że canon się nie nadaje. Nie. To nie jest atak na markę. Jest różnica na korzyśc matryc w Sony i Nikonie (i Pentaxie).
    Doszły nastepne przykłądy od candar. Nie mam plików z D6xxx i to w dodatku identycznych jak zrobionych Canonem. Ale mam pomysł. Podrzuce myśl prowadzącym zabawę w RAWki by pozyskali od kogoś kto ma dwa interesujące nas aparaty RAWy z tego samego kadru i dali je do wywołania ludziom.

    Przy okazji więc dwa pytania:
    1. Czy ktoś, kto ma dwa lub więcej body - jedno to Canon, drugie Sony lub Nikon może sie do mnie odezwac na PW podając jakie ma modele a potem wykonać to samo ujęcie na tych samych parametrach (kontrastowa scena, naświetlenie takie by były detale w światłach). I zgodzić sie na to, że pliki zostana udostępnione ludziom w konkursie RAWek? Niestety takiego konkursu tu nie ma, to będzie na forum nikona lub olympusa. Choć .. nie musimy mieć konkursu, możemy po prostu założyć wątek z obrabianymi rawami i ankietą.

    2. Czy ktoś chce prowadzic na forum canon-board konkurs (cyklicznie). Jeden, do wyboru: RAWki, fotografia miesiąca, zadania tematyczne?
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  10. #120
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie pisałem, że rónice są krytyczne i że jest przepaść. Bo to tak jakby pisać, że canon się nie nadaje. Nie. To nie jest atak na markę. Jest różnica na korzyśc matryc w Sony i Nikonie (i Pentaxie).
    Doszły nastepne przykłądy od candar. Nie mam plików z D6xxx i to w dodatku identycznych jak zrobionych Canonem. Ale mam pomysł. Podrzuce myśl prowadzącym zabawę w RAWki by pozyskali od kogoś kto ma dwa interesujące nas aparaty RAWy z tego samego kadru i dali je do wywołania ludziom.

    Przy okazji więc dwa pytania:
    1. Czy ktoś, kto ma dwa lub więcej body - jedno to Canon, drugie Sony lub Nikon może sie do mnie odezwac na PW podając jakie ma modele a potem wykonać to samo ujęcie na tych samych parametrach (kontrastowa scena, naświetlenie takie by były detale w światłach). I zgodzić sie na to, że pliki zostana udostępnione ludziom w konkursie RAWek? Niestety takiego konkursu tu nie ma, to będzie na forum nikona lub olympusa. Choć .. nie musimy mieć konkursu, możemy po prostu założyć wątek z obrabianymi rawami i ankietą.

    2. Czy ktoś chce prowadzic na forum canon-board konkurs (cyklicznie). Jeden, do wyboru: RAWki, fotografia miesiąca, zadania tematyczne?
    Tylko po co?
    Zapytałem bo mam A6000, m6, m100 i mogę co nieco o nich napisać. I po prostu pytam gdzie mogę tę różnicę o której piszesz zobaczyć. Nawet w testach na dpreview na które tu się niektórzy tak lubują powoływać wychodzi, że te różnice w DR są pomijalne. Z moich obserwacji wynika to samo. Są IMHO inne różnice moim zdaniem dla amatora istotniejsze ale to pominąłęś, co moim zdaniem wynika z tego że naczytałeś się ogólników w internetach i ekstrapolujesz to na całą populację. Polecam mniej teorii więcej praktyki ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 12 z 19 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •