Strona 2 z 19 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 187

Wątek: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

  1. #11
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    47-364 Komorniki
    Wiek
    63
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Cytat Zamieszczone przez galicjusz Zobacz posta
    Czesc

    Przesiadam sie z analogowych lustrzanek Zenit i Praktica, ktorych uzywalem pare ladnych lat temu jako hobby.
    Teraz postanowilem odswiezyc temat i nabyc lustrzanke. ....
    Pentax dobry do krajobrazów i widoków statycznych.
    A Próbowałeś się jakoś zaznajomić z bezlusterkowcem?

  2. #12
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta
    Pentax dobry do krajobrazów i widoków statycznych.
    No... Pentax niezwykle rozwojowa firma, aż chce się wchodzić w taki system.... ..
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #13
    Dopiero zaczyna Awatar nurkov
    Dołączył
    Feb 2019
    Miasto
    Łódź
    Posty
    29

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    na pewno nie pentax, do aparatów nic nie mam i są ok ale to jest taka nisza że w każdej chwili może się skończyć

  4. #14

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    co Wy straszycie...

    az tak zle to chyba nie jest...?

  5. #15
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    47-364 Komorniki
    Wiek
    63
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    No... Pentax niezwykle rozwojowa firma, aż chce się wchodzić w taki system.... ..
    Autor wątku w pierwszym poście wymienia Pentaxa jako sprzęt którym jest zainteresowany. Ja tylko wspominam w czym ten K-70 może być dobry.

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Cytat Zamieszczone przez galicjusz Zobacz posta
    co Wy straszycie...

    az tak zle to chyba nie jest...?
    https://www.optyczne.pl/11165-news-R..._kryzysem.html

    W zasadzie trudno wyrokować bo https://www.optyczne.pl/687.10-artyk...x_i_Ricoh.html jak ktoś lubi ryzyko i jest od niego uzależniony to czemu nie?

    Historię Samsunga znamy http://www.theinvestor.co.kr/view.php?ud=20170407000537
    Ostatnio edytowane przez candar ; 13-03-2019 o 20:39
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #17
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta
    Autor wątku w pierwszym poście wymienia Pentaxa jako sprzęt którym jest zainteresowany. Ja tylko wspominam w czym ten K-70 może być dobry.
    Wiesz, nie neguję że dobry tylko problem że wchodzenie w system który lada dzień się może zwinąć jest trochę bez sensu.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Wiesz, nie neguję że dobry tylko problem że wchodzenie w system który lada dzień się może zwinąć jest trochę bez sensu.
    Jeśli to ma być jeden aparat i jeden obiektyw, to systemem bym się specjalnie nie przejmował - jest to jakiś argument, ale nie decydujący w tym przypadku moim zdani.

    Jeśli ktoś do tej pory używał analoga, to pewnie za nowinkami technicznymi nie gna i jak kupi aparat to może długo mu posłużyć.

  9. #19
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Jeśli to ma być jeden aparat i jeden obiektyw, to systemem bym się specjalnie nie przejmował - jest to jakiś argument, ale nie decydujący w tym przypadku moim zdani.

    Jeśli ktoś do tej pory używał analoga, to pewnie za nowinkami technicznymi nie gna i jak kupi aparat to może długo mu posłużyć.
    Wiem. Tyle że tu też chodzi o rynek wtórny. Moja znajoma miała Pentaxa z dwoma szkłami i ze sprzedażą były duże kłopoty delikatnie mówiąc. Żeby być w zgodzie z prawdą to po prostu ktoś się z rodziny zlitował i wziął za grosze, bo nie była w stanie tego sprzedać i to za naprawdę dobre pieniądze.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #20

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    W moim przypadku, byloby to body i jeden, dwa obiektywy, moze kiedys trzeci w zaleznosci od potrzeb, ktore sie wyklaruja podczas uzytkowania.
    Przy czym drugi i trzeci moga byc rozlozone w czasie, z racji kosztow.
    Zakup z przeznaczeniem na lata. Nie zamierzam tez rozgladac sie za super hiper nowinkami. Nie ten budzet
    Uzytkowanie typowo amatorskie, dla wlasnej przyjemnosci, ot po prostu hobby.

Strona 2 z 19 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •