Strona 15 z 19 PierwszyPierwszy ... 51314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 187

Wątek: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

  1. #141
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 432

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Nikony tez mają większy DR, ale jakoś nikt nie prowadzi dyskusji Canon Nikon. Widzisz różnice ?

  2. #142
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    @Jacek_Z nie przeinaczaj. Odniosłem się do konkretnego Twojego wpisu, podałem przykłady a Ty... po prostu to olałeś wygłaszając jakieś filipki na temat fanbojstwa i jak kto bronimy Canona.

    Moim zdaniem jako admin nie powinieneś tolerować i popierać syfu który tutaj się zrobił. To jest dziwna sytuacja i bardzo jestem ciekaw czy @fomag o tym wie i też uważa, że uświadamianie użytkowników Canona w każdym niemal wątku o słabości systemu jest na miejscu?

    Widzę po raportach i komentarzach użytkowników że wielu ma już dość i nic dziwnego że za chwilę przestanie tu pisać ktokolwiek. Ja sam nie jestem bez winy bo karmię tych trolli ale jak administracja też w tym uczestniczy to choć co bym zrobił jestem bezsilny.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #143
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Mają. Ja w końcu poleciłem D5xxx i Pentaxa nawet też. Ponieważ wielu kojarzy mnie z Nikonem to celowo nie chciałem wyeksponować Nikona by nie byc postrzegany jako fanboy systemu N.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  4. #144
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    .. że uświadamianie użytkowników Canona w każdym niemal wątku o słabości systemu jest na miejscu?
    Z administracyjnej strony patrząc mamy problem jak mieć ciastko i zjeść ciastko. Chodzi o ograniczanie wolnosci wypowiedzi, swobody dyskusji. Trole nie sa pożądani, ale kogo uznasz za trola a kogo za dyskutanta? Cichy wrzucił zdjęcia gdzie wyciągnął z cieni więcej niż z matrycy Canona.
    Jeśli to ewidentny troll to po łapach go, ale jeśli ktoś wrzuci wpis o DR to na to można nie reagować, zamiast zaprzeczać. Bo to polemika z tym nakręca dyskusję i tego co uznacie po 5 wpisach za trola. A to po prostu osoba broniąca swoich racji. Ona tu jest w mniejszości. Powiedzenie nie karmic troli jest prawdziwe. Tym bardziej, że nie wiem czy to troll.

    Skoro poprzednik mnie zapytał o Nikona to podam forum nikoniarzy za przykład. Tam wolność wypowiedzi jest większa, trzeba się bardzo zasłużyc by dostac bana, choc i one bywają. Ale w praktyce to nie w dyskusjach sprzetowych. Przetrawiliśmy to X lat temu, że Nikon nie jest najlepszy i przez to się rozmawiało o cechach różnego sprzetu. Multum ludzi przeszło do Sony, Fujifilm (bezlustra). Piszą w różnych częściach forum i sa traktowani normalnie. Ba, w innych systemach wydzielilismy niedawno dwa podfora na Sony i Fuji, tak duzo było tych ludzi i wpisów. I nikomu to nie przeszkadza.
    Użytkownik który tam wojował z Sony dostał bana (on, a nie ktoś z Sony) i jest spokojniej. Teraz pisze tu i tu dalej wojuje z Sony.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 25-03-2019 o 14:57
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  5. #145
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    150

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Jacek _Z zgadzam się. Po to forum aby prowadzić dyskusje. Nie każdy jest specem od foto...więc chyba może zapytać?

  6. #146
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 327

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Z administracyjnej strony patrząc mamy problem jak mieć ciastko i zjeść ciastko. (…)
    Jacku, tylko mamy tutaj totalne pomieszanie, które Kolekcjoner delikatnie nazwał "syfem". Założyciel wątku chciał porady w zakresie kupna aparatu cyfrowego po używaniu filmów i po jednym czy drugim odezwaniu się zrezygnował i wcale mu się nie dziwię.
    Kiedyś dobrą praktyką moderatorów było wydzielenie pobocznych wypowiedzi do osobnego wątku, gdy przekroczyły pewną rozsądną ilość. Informacja była zachowana, a pierwotny temat nie został zagłuszony przez wspomniany syf. Dlaczego tak nie robisz (robicie)?

  7. #147
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Z administracyjnej strony patrząc mamy problem jak mieć ciastko i zjeść ciastko. ...
    Nie. Mamy problem za śmietnikiem, który tu się pojawił za sprawą twoją i fomaga. Jeśli fomag kupił to forum, żeby je przerobić na forum Sony, to mam wrażenie, że cel jest już blisko.

  8. #148
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Co wy z tym Sony? Co ma wspólnego fomag czy ja z Sony? Fomag nic mi nie narzuca w kwestii tego o czym wolno pisać, a o czym nie jesli chodzi o sprzęt fotograficzny. Fora są mocno niezależne, mimo prywatnego włąsciciela.
    Rozmawiajmy o cechach sprzętu, a jeśli jakaś cecha (DR) jest lepsza w Sony A7III dajmy na to - no cóż, jest. Zakazywaniem dyskusji tego nie zmieniajmy, bo narzekania na wpisy o Sony zamienią się na narzekania na cenzurowanie wypowiedzi. Wycinając wszystkich innych userów z forum będziemy tu się smażyć we własnym sosie i w dodatku będąc przekonanym o doskonałości, bo wszyscy tu maja miec to samo zdanie. Nie nadymajmy się za bardzo, bo ja inaczej diagnozuję problem z brakiem dyskusji na forum. Może się zdziwicie że mówie o braku, OK, przesadziłem, bo dyskusje są. Ale ile tu na forum powinno się pisać? Niewiele więcej niz na olyclubie??? Przecież system Olympusa jest po wielokroć mniejszy. Dlaczego na nikoniarzach jest 5x większy ruch? Są ludzie z wielu systemów, ludzie z Sony wola tam pisać niz na KKM i nikt nie ma pretensji, wręcz są ludzie ciekawi porównań międzysystemowych. Ludzie z Fuji znaleźli tam swój drugi dom. Większość z tych ludzi miało kiedyś Nikony i nikoniarze nie mają problemów w rozmowach z tymi co odeszli. Owszem, czasami się posprzeczają, ale obywa się to bez rozlewu krwi. Krzyk jest nie o sprzeczki, a o cenzurowanie wypowiedzi, unikamy tego jak ognia.
    Nie chciałem pisać o Nikonie, by nie być posądzanym o stronniczość, ale widzę, że teraz jak ktoś napisze o DR Sony to przeedytuję mu wpis i napiszę DR z D850 (żart). Nie mówcie, że chodzi tylko o użytkowników Sony, bo jak by ktos tu ciagle pisał o Nikonie to tez by by sekowany.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 25-03-2019 o 19:38
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  9. #149
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 409

    Domyślnie Odp: Re: Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    użytkownicy Canona nie zaglądają tu min. właśnie dlatego, że strach o cokolwiek pytać czy pisać bo zaraz się zlecą trolle udowadniając, że zrobił głupotę kupując Canona i uświadamiając jak to natychmiast powinien zmienić system.
    Poruszyłeś istotę sprawy.
    Z tą jednak różnicą, że tych uciążliwych propagandystów od Sony nie jest wielu. Jeden?
    Użytkownicy póki co jeszcze sobie sami nie poradzili. Nie mam przekonania, że administracja będzie skuteczniejsza.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #150
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Ambasadory Sony pieją z zachwytu nad DR, wyciąganie od -5ev to nie nowość. Pentax jeszcze nie miał FF a to robił na K-II chyba. Więc mamy 2019 Canon 2-ev za konkurencją (przy cieniach +100 światłach -100) i co z tego? Od jakiej kwoty warto iść w Sony? 1 000zł, 10 000?, 50 000zł? Bo o takich kwotach rozmawiamy, rozumiem Pana Jana który kupił A7III i musi to jakoś uzasadnić (niestety jego aparat nigdy na siebie nie zarobi). Ale innych userów, ma koleś fuji marzy o A9 i spami na CB o A7III - prosze...

Strona 15 z 19 PierwszyPierwszy ... 51314151617 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •