Strona 16 z 19 PierwszyPierwszy ... 61415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 187

Wątek: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

  1. #151
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Do autora wątku @galicjusz Vanitas vanitatum et omnia vanitas. Wszystko bez sensu, cała fotografia to tylko pożeracz czasu i bezsensowna pogoń za króliczkiem. Wracając do tematu wątku powinno zostać się przy analogu, klisza analogowa zawsze wybaczy. Nie będzie ani mściwa, ani pamiętliwa. Każdy dookoła z szacunku czoła uchyli i nie trzeba będzie dyskutować o jakimś śmiesznym DR w towarzystwie i poza nim. Cyfra to tylko problem z bateriami, DR, wizjerami i ekranami - szkoda życia jak widać na załączonym obrazku.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 25-03-2019 o 19:56
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #152
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Nie pieją nad -5EV. Tylko po prostu piszą, a canonierów to strasznie uwiera. Reakcja na to jest nadnaturalnie wielka. Czuły punkt.
    Potem poruszasz kwestie kwot za aparat - nie rozumiem dlaczego to wiążesz z Sony? (dlaczego nie z Haselbladem albo Leiką czy Panasonicem) System to coś o wiele więcej niż jedna z cech matrycy!!! Zawsze wybierając aparat idziemy na kompromisy patrząc na szereg właściwości, na to co już mamy i na kasę.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  3. #153
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie pieją nad -5EV. Tylko po prostu piszą, a canonierów to strasznie uwiera. Reakcja na to jest nadnaturalnie wielka. Czuły punkt.
    Potem poruszasz kwestie kwot za aparat - nie rozumiem dlaczego to wiążesz z Sony? (dlaczego nie z Haselbladem albo Leiką czy Panasonicem) System to coś o wiele więcej niż jedna z cech matrycy!!! Zawsze wybierając aparat idziemy na kompromisy patrząc na szereg właściwości, na to co już mamy i na kasę.
    Ile razy aparatem roku na CB było Sony? O Nikonach czy Pentaxach już tu nie poczytasz - sony najlepsze bo ma ibis. Największy zwolennik tej funkcji chce szybkiej serii w servo - no to pomyślmy: 1/15 i szybka seria? Wyjdzie tygrys w makeupie. A kwoty hmm nie wiem jak Wy ale ja za swoje graty sam płace. Dotacji też nie brałem, więc jeśli mam dwa pelikany sprzętu pod Canona - sprzedać to i kupić Sony? Bo DR czy ibis który z tele prawie nic nie daje?

  4. #154
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie pieją nad -5EV. Tylko po prostu piszą, a canonierów to strasznie uwiera. Reakcja na to jest nadnaturalnie wielka. Czuły punkt.
    Potem poruszasz kwestie kwot za aparat - nie rozumiem dlaczego to wiążesz z Sony? (dlaczego nie z Haselbladem albo Leiką czy Panasonicem) System to coś o wiele więcej niż jedna z cech matrycy!!! Zawsze wybierając aparat idziemy na kompromisy patrząc na szereg właściwości, na to co już mamy i na kasę.
    Nieprawda. Gdzie nie zajrze, widze "sony taki i owaki. I ma DR". Wkurza, nie dlatego, ze jest lepszy od mojej starej piatki, a dlatego ze tym popapranym dr z sony czyta sie w kazdym watku. A moja stara piatka nadal robi takie zdjecia jak 12 lat temu. Wydaje mi sie, ze ja z kolei, robie lepsze niz te 12 lat temu. Pewnie rowniez dzieki temu forum. Czy jak przeczytam po raz 30, ze sony ma lepsze dr od canona bede robil lepsze zdjecia? Nie wydaje mnie sie...

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  5. #155
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    .. więc jeśli mam dwa pelikany sprzętu pod Canona - sprzedać to i kupić Sony? Bo DR czy ibis który z tele prawie nic nie daje?
    Bingo! DR to nie wszystkie cechy systemu jaki mamy. Jako system bym wybrał zawsze Canona a nie Sony, bez względu na DR. Choćby dlatego, że ja nie potrzebuję w mojej fotografii dużego DR. Sa tacy co potrzebują, ja nie.
    Każda sytuacja jest inna, ludzie maja różne potrzeby i jak komu trzeba DR to nie ma co z nm polemizować. Musi miec duże niech sobie kupuje Sony, Nikona czy Pentaxa, O ILE inne cechy nie zdyskwalifikują tamtych systemów!

    Cytat Zamieszczone przez swallow77 Zobacz posta
    Nieprawda. Gdzie nie zajrze, widze "sony taki i owaki. I ma DR". Wkurza, nie dlatego, ze jest lepszy od mojej starej piatki, a dlatego ze tym popapranym dr z sony czyta sie w kazdym watku.
    Bo niepotrzebnie podejmujecie polemikę, że to niepotrzebne. Karmicie tym wątek i narzekacie potem, że o tym jest pisane. Piszę o kilku userach, fanach Canona. Można być na nich tak samo wkurzonym jak na fanów Sony.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 26-03-2019 o 11:30
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  6. #156
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Bo niepotrzebnie podejmujecie polemikę, że to niepotrzebne. Karmicie tym wątek i narzekacie potem, że o tym jest pisane. Piszę o kilku userach, fanach Canona. Można być na nich tak samo wkurzonym jak na fanów Sony.
    Jasne! Wreszcie wiadomo kto jest winny. To może zbanuj użytkowników Canona, że się w ogóle śmią odzywać na własnym forum. Świetny pomysł. Na pewno forum na tym ogromnie zyska ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #157
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ...
    Bo niepotrzebnie podejmujecie polemikę, że to niepotrzebne. Karmicie tym wątek i narzekacie potem, że o tym jest pisane. Piszę o kilku userach, fanach Canona. Można być na nich tak samo wkurzonym jak na fanów Sony.
    Poradziłbym Ci się ogarnąć nieco. Może przerwa od pisania na kilka dni? Potem przeczytaj jeszcze watek np. o eos r... Może na chłodno ocenisz inaczej te "narzekania chłopców Canona", bo moim zdaniem są uzasadnione.
    Choć nadziei wielkich nie mam..

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  8. #158
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    @Kolekcjoner weź nas wszystkich zbanuj. Zostaw @Jacek_Z i @candar poprowadzą we dwójkę to forum dla siebie, a jak będą mieli jakieś wątpliwości, to zawsze Janek Pawlak im pomoże. Tak będzie najlepiej dla wszystkich. Osobiście myślałem, że forum najgorszy moment ma za sobą i jakaś tam szansa na jego przyszłość jest. Myliłem się, ale nie spodziewałem się, że decydujące ciosy padną ze strony przedstawiciela właściciela @fomag

  9. #159
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Zostałem wywołany do tablicy - tak więc jednak coś napiszę mimo dużej niechęci z powodów oczywistych. Siedzę sobie w swoim domu na tych wspomnianych w wątku wygodnych "meblach i krzesłach" kupionych u różnych producentów i czytając forum boję się odezwać bo 6 cech świadczących o totalitaryzmie w danym miejscu ma duże racje bytu.

    Jak powiedział klasyk: "Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki panie to nikomu… Mmmm… Tak, nie… Nie podoba się. Więc dlatego z punktu mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie." https://www.youtube.com/watch?v=S4LYzqaoP9Y

    BTW - https://www.youtube.com/watch?v=nT81H8B6gzU
    Ostatnio edytowane przez candar ; 26-03-2019 o 10:59
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #160
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 423

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Candar Ty masz po prostu dar obrażania ludzi. Nie wiem czy robisz to świadomie czy nie, ale jak poczytasz "rozmowy" to wielokrotnie pojawiając się rozpętywałeś gównoburzę. Cytacik wyrwany z kontekstu i *** szpileczka osobista. Dla tego Cię nie lubię i unikam rozmów z Tobą. No, ale chyba to zauważyłeś, że mało kto chce z Tobą rozmawiać. Też kiedyś taki byłem i nikt mnie nie lubił. Pozdrawiam. @tomfoot Ja tez chcę bana! Przyda mi się odpoczynek od CB . Znalazłem fajną grupę na FB liżących sobie na wzajem Eosy R

Strona 16 z 19 PierwszyPierwszy ... 61415161718 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •