Strona 8 z 19 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 187

Wątek: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

  1. #71
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 324

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Musisz tą informację przekazać autorom jakichś 85% najlepszych zdjęć krajobrazowych na przestrzeni ostatnich ok. 20 lat. Chyba nie są świadomi dokonanych wyborów.

    Mam wrażenie, że pomieszałeś nieco fotografię krajobrazową z podróżniczą.
    +1
    z nikonów w fotografii podróżniczej doskonale sprawdza się Nikon 1 wiem bo moja małżowinka takiego używa dwa obiektywy ekw. 28-300 mały korpus wszystko metalowe może do kieszeni jeansów bym tego wszystkiego nie zmieścił ale do bojówek czy kieszeni kurtki już tak , ale moja małżowinka nie wstaje przed piątą rano żeby przed wschodem słońca być na miejscówce

    Nikon D850 jest zdecydowanie alternatywą dla 5DIV w fotografii krajobrazowej - trzeba się tylko podliczyć ze szkłami do niego bo ja wolę szkła od canona uważam że wybór jest większy i są lepsze (zaraz mnie zlinczują) - ale D850 rozważyłbym gdybym zmieniał system bo to bardzo kompletny korpus nie tylko do krajobrazu.

  2. #72
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    Nikon D850 jest zdecydowanie alternatywą dla 5DIV w fotografii krajobrazowej - trzeba się tylko podliczyć ze szkłami do niego bo ja wolę szkła od canona uważam że wybór jest większy i są lepsze (zaraz mnie zlinczują) - ale D850 rozważyłbym gdybym zmieniał system bo to bardzo kompletny korpus nie tylko do krajobrazu.
    Ha. Nikon d850 można by śmiało obwieścić rzeczywiście najlepszym aparatem obecnie dostępnym na rynku, gdyby nie jedna wada. Brak bagnetu EF.

  3. #73
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Kraków NH
    Posty
    46

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Tak, bo jest ryzyko związane z systemem który jest bardzo niszowy. Jest to logiczne i nie ma nic wspólnego z jakością obrazowania czy innymi parametrami które mogą być na wysokim poziomie. Dla kogoś początkującego to może być istotna informacja, której nie wyczyta z folderu ani nie dowie się w sklepie.
    Pomijam już że filmików na youtube jest miliony i można nimi udowodnić dowolną tezę.
    Z dawniejszych czasów pamiętasz aparaty Minolta,to nie była nisza. Następnie było wielkie połączenie z Konicą i przejęło ich Sony. Czasami tez pytanie na forum co wybrać traci sens. Każda pliszka swój ogonek chwali lub pisze o marzeniach, co by chciał mieć. Ja czekałem na bezlusterkowca od Canona i się nie doczekałem, kupiłem dla niektórych śmieszny system mikro 4/3 Panasonica i nie żałuję.

  4. #74
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Musisz tą informację przekazać autorom jakichś 85% najlepszych zdjęć krajobrazowych na przestrzeni ostatnich ok. 20 lat. Chyba nie są świadomi dokonanych wyborów.

    Mam wrażenie, że pomieszałeś nieco fotografię krajobrazową z podróżniczą. Bo w tej drugiej faktycznie wielkość luster znacząco doskwiera, z czym sam mam problem. Niestety sony nie jest tutaj żadną alternatywą, bo problemu wielkości i ciężaru w żaden sposób nie rozwiązuje. Wręcz przeciwnie, co z tego że body małe, jak do niego same dzbany trzeba podpinać. Chyba, że ktoś faktycznie lubi w podróży manualne pleśniaki lub inne samyangi. Z tym, że nie o podróżach do Pcimia tu rozmawiamy. Jeżeli musiałbym na dzień dzisiejszy dokonać wyboru aparatu ML do fotografii podróżnej, to wziąłbym dziś zestaw EOS RP + RF 24-105, ale nie za 10.000 zł. Poczekam, na jakieś 6.000 zł za ten komplet. Póki co dalej dźwigam lustro, bo nie ma alternatywy. Żadnej. Chyba, że Leica, ale to inna kategoria cen. Jeżeli stricte krajobraz to póki co lustro, albo Canon 5d, albo Nikon d850. Tyle, że do Nikona trzeba być rzeźbiarzem, żeby coś dobrze podpiąć i żeby nie była to sigma, tamron czy inne wuje muje i żeby nie ważyło więcej od bagażu głównego.
    Ano właśnie... Co prawda na zestaw za 6 koła przyjdzie poczekać.. długo..

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  5. #75
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Cytat Zamieszczone przez swallow77 Zobacz posta
    Ano właśnie... Co prawda na zestaw za 6 koła przyjdzie poczekać.. długo..
    Wiesz jak zrobią jakiegoś taniego kita to może to być prędzej niż się spodziewamy.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #76
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Ja nie pisałem o tanim kicie, tylko o RP w zestawie z RF 24-105. Na dziś w stanach to 2200 USD. Za miesiąc będzie poniżej 2000 USD. Po wakacjach w Polsce z niemieckiego importu będzie za 6500 zł i niżej. No chyba, że będzie się sprzedawał jak szalony, to za 7000.

  7. #77
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Zobaczymy, musiałoby znacząco stanieć samo body.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #78
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Stanieje. Będą kościć rynek po udziały.

  9. #79
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Musisz tą informację przekazać autorom jakichś 85% najlepszych zdjęć krajobrazowych na przestrzeni ostatnich ok. 20 lat. Chyba nie są świadomi dokonanych wyborów.

    Mam wrażenie, że pomieszałeś nieco fotografię krajobrazową z podróżniczą. Bo w tej drugiej faktycznie wielkość luster znacząco doskwiera, z czym sam mam problem. Niestety sony nie jest tutaj żadną alternatywą, bo problemu wielkości i ciężaru w żaden sposób nie rozwiązuje. Wręcz przeciwnie, co z tego że body małe, jak do niego same dzbany trzeba podpinać. Chyba, że ktoś faktycznie lubi w podróży manualne pleśniaki lub inne samyangi. Z tym, że nie o podróżach do Pcimia tu rozmawiamy. Jeżeli musiałbym na dzień dzisiejszy dokonać wyboru aparatu ML do fotografii podróżnej, to wziąłbym dziś zestaw EOS RP + RF 24-105, ale nie za 10.000 zł. Poczekam, na jakieś 6.000 zł za ten komplet. Póki co dalej dźwigam lustro, bo nie ma alternatywy. Żadnej. Chyba, że Leica, ale to inna kategoria cen. Jeżeli stricte krajobraz to póki co lustro, albo Canon 5d, albo Nikon d850. Tyle, że do Nikona trzeba być rzeźbiarzem, żeby coś dobrze podpiąć i żeby nie była to sigma, tamron czy inne wuje muje i żeby nie ważyło więcej od bagażu głównego.
    0. Jest duża inercja jeśli chodzi o systemy foto i ich posiadaczy. Jesli system Canona jest najwiekszy, ma najwięcej użytkowników, to nic dziwnego, że stworzono nimi 80% zdjęć. Załóżmy, że tak jest, bo tego nie wiem. Tylko, że ludzie migruja pomalutku. Sytuacja canona 20 czy 15 lat temu była zupełnie inna niż dziś, jesli chodzi o przewagę w jakości. Weźmy sobie przewagę nad Nikonem. Canon miał FF, Nikon nie. matryce Canona miały więcej Mpx. Canon miał świetne wysokie ISO, Nikon miał szumiące CCD. Canon miał silniki w obiektywie, Nikon śrubokręty. Jak jest dziś? Obie firmy mają FF, podobne ilosci Mpx, obie mają silniki w obiektywach, a w średniej półce AF Nikona jest lepszy, wysokie ISO - prawie bez różnic, a jak już to tak jak z DR - w Nikonie lepszy.

    1. Założyciel wątku napisał o podróżach i widokach, czyli krajobrazy w podróży.
    2. Chce lekkiego sprzetu, wymienił body cropowe.
    3. Budżet 2.500 - 3.000 zł, tak podał.
    Proponujesz lustrzanki FF albo bezlustro, z cenami X razy wiekszymi niż 2.500 zł, cięższe. Czyli zupełnie nie patrzysz co on chce, tylko wymieniasz co jest najlepsze. Co ty bys kupił (D850 czy Z7 to byłby słuszny wybór ). To ja mogę dodać MF z piksel shiftem dające w efekcie 200 Mpx. Ja daję poradę patrząc co on chce, a nie co jest najlepsze.
    Zaproponowałem coś taniego, body małe, lekkie, do którego da sie podpiąć sporo małych, lekkich, niedrogich szkieł. Jakościowo zaakceptuje ten obrazek 99% amatorów. W ślepym teście.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  10. #80
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    @Jacek_Z masz oczywiście rację w zakresie rozbieżności oczekiwań budżetowych podanych przez Autora tematu, a zgłaszanymi propozycjami. Niemniej temat ewoluował jak zwykle w różne strony i dyskusja nieco się rozszerzyła. Ponieważ Autor zadał pytanie na forum dotyczącym firmy Canon, to nie pozostaje nic innego jak w określonym budżecie zaproponować albo Canon 200d albo (jeżeli musi być ML) to Canon m50. Osobiście wybrałbym Canon 200d (szczególnie gdy w ostatnich dniach można było go kupić za 1500 zł). Oczywiście pozostaje droga do innej firmy i tu rozsądnym wyborem wydaje się Sony a6300. Tylko co w tym budżecie podpiąć? Zestaw bardzo fajny i uniwersalny ze szkłem sony 18-105 to już ponad 4000 zł. Nie sądzę, żeby sens miało podpinanie innych, niż systemowe szkieł, szczególnie jeżeli miałyby to być jakieś ciamciangi.

    Oczywiście parametrami technicznymi bezlusterkowce Sony zapewne przewyższają obecnie pozostałe dostępne na rynku produkty. Nie zmienia to faktu, że parametry techniczne body to nie wszystko, co potrzebne jest do zrobienia sympatycznych zdjęć. Bo można zrobić fotografię tygrysa z rzekomo ostrym okiem, a można też zrobić zwyczajnie dobre zdjęcie tygrysa. Body to jedno, umiejętności fotografującego to drugie, a szkła i kolory produkowane przez zestaw to trzecie.

Strona 8 z 19 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •