Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 187

Wątek: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

  1. #21

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Rozważ bezlustro. Sam do podobnego wykorzystania jak ty kupiłem lustrzankę. Z 10 lat temu 500D. Bardzo fajny sprzęt. Powoli się też kilka obiektywów, jak córka zaczęła chodzić to i lampa błyskowa (metz 44 af-2). I fajnie. Tylko że coraz rzadziej miałem ochotę to wszystko ze sobą taszczyć, szczególnie z ilością gratów niezbędnych przy dziecku. I tak sobie hobby powolutku umierało. Do momentu kupienia canona M5 i do tego M22mm. Poza lampą cały zestaw poszedł dalej w rodzinę, a ja znowu aparat mam często przy sobie.

  2. #22
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Też bym przemyślał bezlustro, bo argument że w przypadku fotografii nazwijmy to okazjonalnej nie będzie ci się chciało taszczyć zbyt dużo sprzętu jest bardzo istotny.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #23

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Odnosnie bezlusterkowca - czy przy zalozonym budzecie, nie bede zbyt ograniczony jesli chodzi o mozliwosci zarowno teraz jak i w przyszlosci? Np. Z fotografia nieba, przyrody/zwierzat, itd. Jak pozniej z obiektywami?

  4. #24
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    47-364 Komorniki
    Wiek
    63
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Cytat Zamieszczone przez galicjusz Zobacz posta
    Odnosnie bezlusterkowca - czy przy zalozonym budzecie, nie bede zbyt ograniczony jesli chodzi o mozliwosci zarowno teraz jak i w przyszlosci? Np. Z fotografia nieba, przyrody/zwierzat, itd. Jak pozniej z obiektywami?
    Na start możesz wziąć zestaw np Olympus OMD E-M10 mk II - np taki: https://www.cyfrowe.pl/aparaty/apara...50-czarny.html
    Jak troszkę poszukasz, albo potargujesz się z cyfrowymi to zmieścisz się w budżecie.
    W sieci roi się od używek bezlusterkowców na gwarancji, jeśli może to być sprzęt używany, to w zakładanym budżecie możesz mieć zestaw z kitem i jakąś fajną stałką.

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Cytat Zamieszczone przez galicjusz Zobacz posta
    Odnosnie bezlusterkowca - czy przy zalozonym budzecie, nie bede zbyt ograniczony jesli chodzi o mozliwosci zarowno teraz jak i w przyszlosci? Np. Z fotografia nieba, przyrody/zwierzat, itd. Jak pozniej z obiektywami?
    na szczęście sprzęt nie jest przypisany dożywotnio do właściciela i w każdym momencie możesz go sprzedać/wymienić
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  6. #26
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    47-364 Komorniki
    Wiek
    63
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    na szczęście sprzęt nie jest przypisany dożywotnio do właściciela i w każdym momencie możesz go sprzedać/wymienić
    Święte słowa

  7. #27

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Poza mocowaniem M w canonie, przez przejściówkę podepniesz do bezlustra wszystko od canona. W systemie masz szkła od 11 do 200mm

  8. #28
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    47-364 Komorniki
    Wiek
    63
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Cytat Zamieszczone przez przemeksos Zobacz posta
    Poza mocowaniem M w canonie, przez przejściówkę podepniesz do bezlustra wszystko od canona. W systemie masz szkła od 11 do 200mm
    Uwaga cenna, co bezzasadna. Autor wątku nie ma Canona, przesiada się z analogów Zenitha i Praktici

  9. #29
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Cytat Zamieszczone przez galicjusz Zobacz posta
    Odnosnie bezlusterkowca - czy przy zalozonym budzecie, nie bede zbyt ograniczony jesli chodzi o mozliwosci zarowno teraz jak i w przyszlosci? Np. Z fotografia nieba, przyrody/zwierzat, itd. Jak pozniej z obiektywami?
    Nie będziesz. Takie np. m50 jest w pełni funkcjonalnym aparatem do ktorego pasują szkła Canona. Kwestia tylko preferencji i kasy ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #30

    Domyślnie Odp: pierwsza cyfrowa lustrzanka po analogowych - co wybrac?

    Budzet jest... bardzo wazny

    Mam obawy co do rozwoju systemu w przypadku bezlusterkowcow odnoszac sie do kosztow takiej operacji.

Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •