Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Wątek: Zmiana systemu - proszę o rady

  1. #31
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: Zmiana systemu - proszę o rady

    Dzięki. Słyszałem, że obiektywy Lumixa pasują do Olympusa, ale czy wszystkie funkcje działają? Czy tylko pasują bagnetem i nastawy trzeba już wprowadzać manualnie?
    Małe i lekkie obiektywy.....właśnie tego szukam ! No i większość uszczelniona....czyli w sam raz do turystyki i włóczenia się po świecie z niewielką torbą na sprzęt

  2. #32
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    963

    Domyślnie Odp: Zmiana systemu - proszę o rady

    Cytat Zamieszczone przez cheng13 Zobacz posta
    Dzięki. Słyszałem, że obiektywy Lumixa pasują do Olympusa, ale czy wszystkie funkcje działają? Czy tylko pasują bagnetem i nastawy trzeba już wprowadzać manualnie?
    Nigdy nie miałem okazji przetestować tego osobiście ale z tego co czytałem to obiektywy są praktycznie 100% zamienne. Inne jest jednak podejście do stabilizacji. Olympus daje IBIS a Panasonic ma OIS tylko w obiektywach. Gdybyś kupił body Panasa to musiałbyś raczej trzymać się szkieł Lumix bo inaczej nie będziesz miał OIS. Ale gdy zapniesz obiektyw Lumix do Olympusa to aparat jest inteligentny na tyle, że wyłączy OIS w obiektywie i będzie używał IBIS. Ustawienia przysłony, itp. działają bez problemu, niezależnie którego producenta obiektym masz założony.

  3. #33
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Re: Zmiana systemu - proszę o rady

    Djtermoz - twój wpis zachęcił mnie do obejrzenia sampli z Oly (na ephotozine z Olympusa ED 7-14mm f/2.8 PRO i ED 12-40mm f/2.8 PRO. Muszę przyznać, że jestem pod dużym wrażeniem ostrości! Robię głównie architekturę i krajobrazy, więc f nie schodzi poniżej 5,6 - a tak przymknięte te maleństwa miażdżą ostrością większość zoomów canona... Zresztą nawet Ricoh grII to robi... Oczywiście piszę o subiektywnych odczuciach przy porównywaniu zdjęć, a nie tabelek dxo
    Ostatnio edytowane przez Macios ; 12-03-2019 o 08:18

  4. #34
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    47-364 Komorniki
    Wiek
    63
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Re: Zmiana systemu - proszę o rady

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    Djtermoz - twój wpis zachęcił mnie do obejrzenia sampli z Oly (na ephotozine z Olympusa ED 7-14mm f/2.8 PRO i ED 12-40mm f/2.8 PRO. Muszę przyznać, że jestem pod dużym wrażeniem ostrości! Robię głównie architekturę i krajobrazy, więc f nie schodzi poniżej 5,6 - a tak przymknięte te maleństwa miażdżą ostrością większość zoomów canona... Zresztą nawet Ricoh grII to robi... Oczywiście piszę o subiektywnych odczuciach przy porównywaniu zdjęć, a nie tabelek dxo
    @Macios - to może być wątek dla Ciebie: https://olympusforum.pl/watek-M%C3%B...17442#pid17442
    Twój Ziomek korzysta z m4/3 z doskonałymi ( MZ) efektami.

  5. #35
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: Zmiana systemu - proszę o rady

    Bardzo dziękuję djtermoz za wytłumaczenie zagadnienia Coraz bardziej podoba mi się system Olka, a jeszcze są do dyspozycji szkła Panasonika (no i tym samym Leiki), więc wygląda to na prawdę korzystnie.

  6. #36
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: Zmiana systemu - proszę o rady

    Decyzja już podjęta: czekam na Olka OM-D M5II + 12-40/2.8 Pro . Taki zestaw na początek.....a potem zobaczymy Dziękuję wszystkim biorącym udział w tej dyskusji za rady i sugestie

  7. #37
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Zmiana systemu - proszę o rady

    Daj znać jak wrażenia

  8. #38
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Zmiana systemu - proszę o rady

    Fajny aparat, chciałbym coś takiego z 7-14 ^^

  9. #39
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: Zmiana systemu - proszę o rady

    Zestaw jest super, wykonanie i wykończenia o klasę lepsze od Canona.Wymiary i waga w sam raz do podróżowania. Teraz się uczę nowej zabawki zupełnie inaczej funkcje rozwiązane, ale w miarę intuicyjnie. Dam znać za kilka dni, jak już coś poznam i spróbuję. Fajny jest, co tu dużo pisać....ale jakiś Canon też jeszcze w domu pozostał

  10. #40
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Zmiana systemu - proszę o rady

    Wrzuć jakieś zdjęcia proszę. Prosto z aparatu. Oczywiście jak już zrobisz.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •