Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Wątek: Zmiana systemu - proszę o rady

  1. #21
    Początki nałogu Awatar merida
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    416

    Domyślnie Odp: Zmiana systemu - proszę o rady

    Lepiej Fuji

  2. #22
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: Zmiana systemu - proszę o rady

    Fuji jest duże i ciężkie. Pisałem już, że liczy się kompaktowość.....albo Olympus, albo Canon M50, ciągle się waham. Pierwszym pomysłem był eos RP...ale tutaj znowu odchodzę od małej wagi i rozmiaru....sam jeszcze nie wiem, dlatego putam i czytam

  3. #23
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    963

    Domyślnie Odp: Zmiana systemu - proszę o rady

    Cytat Zamieszczone przez cheng13 Zobacz posta
    Fuji jest duże i ciężkie. Pisałem już, że liczy się kompaktowość.....albo Olympus, albo Canon M50, ciągle się waham. Pierwszym pomysłem był eos RP...ale tutaj znowu odchodzę od małej wagi i rozmiaru....sam jeszcze nie wiem, dlatego putam i czytam
    Za duże i ciężkie? Raczej nie:
    Olympus OM-D E-M5 II - 496g
    Canon EOS M50 - 387g
    Fuji X-T3 - 539g
    Fuji X-T30 - 383g
    Fuji X-E3 - 337g

    Rozmiary też nie różnią się znacząco:
    https://camerasize.com/compact/#776,...1,816,800,ha,f

    Ale jeśli zdecydowanie najważniejsze są małe wymiary i waga to rzeczywiście kupując Olympusa lub Panasonica w systemie u4/3 możesz sporo zaoszczędzić, szczególnie jeśli chodzi o wymiary i wagę obiektywów.

  4. #24
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Zmiana systemu - proszę o rady

    Cytat Zamieszczone przez cheng13 Zobacz posta
    Fuji jest duże i ciężkie. Pisałem już, że liczy się kompaktowość.....albo Olympus, albo Canon M50, ciągle się waham. Pierwszym pomysłem był eos RP...ale tutaj znowu odchodzę od małej wagi i rozmiaru....sam jeszcze nie wiem, dlatego putam i czytam
    Tak praktycznie to Olek nie zapewni Ci większej kompaktowości pod względem body niż apsc. Pozostaje kwestia podstawowa czyli szkła. Na tym powinieneś się skupić jeśli chodzi o decyzję w jaki wejść system.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #25
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: Zmiana systemu - proszę o rady

    Z tego co czytam i widzę na fotkach, to dużo miejsca zaoszczędzę właśnie na obiektywach. Patrzę na serię PRO, jako odpowiednik L w canonie. W połączeniu ze sporo mniejszym body to wydaje się być dobry wybór. Jest spory wybór szkieł w systemie m4/3, nie tylko Olympusa.

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Zmiana systemu - proszę o rady

    Cytat Zamieszczone przez cheng13 Zobacz posta
    ... Patrzę na serię PRO, jako odpowiednik L w canonie. W połączeniu ze sporo mniejszym body to wydaje się być dobry wybór...
    Jeśli nie widzisz różnicy w obrazku, to jest to znakomity wybór

  7. #27
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: Zmiana systemu - proszę o rady

    Różnica na pewno istnieje, ale jestem w stanie ją zaakceptować. Dla moich zastosowań, wydaje się być nieistotna.
    Czy ktoś z szanownych forumowiczów, kto fotografował "trochę" Olympusem mógłby się właśnie n/t różnic wypowiedzieć? Byłbym wdzięczny

  8. #28
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Zmiana systemu - proszę o rady

    Cytat Zamieszczone przez cheng13 Zobacz posta
    Różnica na pewno istnieje, ale jestem w stanie ją zaakceptować. Dla moich zastosowań, wydaje się być nieistotna.
    Czy ktoś z szanownych forumowiczów, kto fotografował "trochę" Olympusem mógłby się właśnie n/t różnic wypowiedzieć? Byłbym wdzięczny
    Ja fotografowałem którymś penem jakiś czas temu. Ale to był staroć więc powyżej iso 800 było tak sobie, a powyżej 3200 moim zdaniem nieużywalnie. AF był jak w kompakcie. Tyle że podkreślam to było ładnych parę lat temu. Dla porównania moje Sony A6000 z podobnego okresu po prostu zżerało tego olka pod każdym względem - może za wyjątkiem ergonomii .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #29
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: Zmiana systemu - proszę o rady

    No ja się przymierzam do OM-D M1 mark II, albo M5 mark II. Zobaczę, jak finansowo będę wyglądał po sprzedaży systemu Canona. Do tego 2-3 objektywy ze światłem 2,8 i myślę że wystarczy na początek przygody

  10. #30
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    963

    Domyślnie Odp: Zmiana systemu - proszę o rady

    Cytat Zamieszczone przez cheng13 Zobacz posta
    No ja się przymierzam do OM-D M1 mark II, albo M5 mark II. Zobaczę, jak finansowo będę wyglądał po sprzedaży systemu Canona. Do tego 2-3 objektywy ze światłem 2,8 i myślę że wystarczy na początek przygody
    Wiem, że myślisz nad szkłami z serii PRO (czyli pewnie coś jak Zuiko 12-40/2.8 PRO) ale warto też się chyba przyjrzeć stałkom, np. Zuiko 45/1.8, Lumix 25/1.7 czy Lumix 20/1.7 - są tanie, bardzo małe i lekkie i sporo jaśniejsze niż zoom. Poza tym zoom nie musi od razu być f/2.8. Taki Zuiko 40-150/4-5.6 jest śmiesznie tani a ma całkiem fajny zasięg.

    Sam mam 2 szkła w tym systemie: Lumixy 20/1.7 i 35-100/4-5.6. Fajne maleństwa.

    To jest właśnie atrakcyjne w systemie u4/3 - jeśli nie potrzebujemy bardzo małej głębi ostrości i możemy się obyć z ciemniejszym szkłem ten system daje nam bardzo małe i lekkie obiektywy. To trochę tak jakby Canon zrobił EF 80-300mm f/8-11- też byłby mały i lekki tylko, że po prostu nie istnieje. Zalety u4/3 są po prostu gdzie indziej niż u Canona FF.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •