Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Hot piksele?

  1. #1

    Domyślnie Hot piksele?

    Ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem Canona 60d jednak, przy pierwszej sesji zdjęciowej zauważyłem białe plamki na zdjęciach, które powiększają się wraz ze wzrostem ISO. Czy to normalny objaw tych aparatów?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4080.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	3,17 MB
ID:	1909
    Zdjęcie robione na ISO 3200 1/41s f6,4
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Clipboard01.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	157,9 KB
ID:	1912

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4245.JPG
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	2,61 MB
ID:	1911
    Zdjęcie z dekielkiem ISO 3200 1/3s f9

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Clipboard02.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	435 Bajtów
ID:	1913
    Powiększone kropki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Clipboard03.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	972 Bajtów
ID:	1914

    Kropki są widoczne na niższych ISO ale są wyraźnie mniejsze.

    Dodatkowo jak już pytam się zaawansowanych użytkowników. Zastanawiam się nad obiektywem Canon EF 28-135 mm f/3.5-5.6 IS USM. Głównie do zdjęć krajobrazowych ewentualnie modeli podobnych do tego ze zdjęcia.

  2. #2
    Początki nałogu Awatar kulek855
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Podkarpackie
    Posty
    326

    Domyślnie Odp: Hot piksele?

    Normalny objaw. Fotografuj nie szukaj dziury w całym

    Mam aktualnie EOS 60d i 28-135 do klasy L mu troszkę brakuje, ale da się nim robić zdjęcia.

    Np. takie:

    http://danielwdowiak.pl/galeria/krajobrazy/55.jpg

    http://danielwdowiak.pl/galeria/krajobrazy/49.jpg

    http://danielwdowiak.pl/galeria/krajobrazy/56.jpg
    Ostatnio edytowane przez kulek855 ; 08-03-2019 o 20:08

  3. #3

    Domyślnie Odp: Hot piksele?

    Dzięki za info, tak myślałem, że to normalny objaw, ale zmylił mnie człowiek z infolinii Canona. Powiedział, że matryca jest uszkodzona mechanicznie i nie powinno być takich kropek.
    Jako drugi obiektyw, głównie do pomieszczeń i w przypadku małej ilości światła planuję KUPIĆ TAMRON SP AF 17-50mm f/2.8 XR LD Aspherical. Wyczytałem opinie, że szybko się psuje. Ale za bardzo nie wiem , co można innego dobrać z podobnym światłem.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Hot piksele?

    Włącz manualne czyszczenie matrycy z body cap'em. Potrzymaj z minute, czasem puszka sama się mapuje i można pozbyć efektu uszkodzonych pixeli.

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: Hot piksele?

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Włącz manualne czyszczenie matrycy z body cap'em.
    U mnie w 5d2 też ostatnio zauważyłem ze coś za dużo tego jest. Mam włączyć czyszczenie bez obiektywu, z założonym dekielkiem?

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Hot piksele?

    Cytat Zamieszczone przez qufel Zobacz posta
    U mnie w 5d2 też ostatnio zauważyłem ze coś za dużo tego jest. Mam włączyć czyszczenie bez obiektywu, z założonym dekielkiem?
    Tak, z założonym deklem włącz manualne czyszczenie matrycy i poczekaj 30-40sek. Czasem pomaga.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Hot piksele?

    Dziękuję za odpowiedzi. Manualne czyszczenie trochę pomogło. Jak na razie stosuje się do porady kulek855, robię zdjęcia i się nie przejmuję.
    Obiektyw 28-135 to był super zakup, jednak ma luz na tubusie (nie wpływa na jakość zdjęć). Czy to jest normalny objaw tego obiektywu? Czy może musiał gdzieś upaść?

  8. #8
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    592

    Domyślnie Odp: Hot piksele?

    Jesli canonowski 28-135 to tak moze byc. Naprawa nie jest specjalnie skomplikowana, ale jesli wszystko inne dziala i nie za bardzo ci takie luzne wysuwy przeszkadzaja, to nie zwracaj na to uwagi. Nic sie nie stanie, a na same fotki tez to nie bedzie wplywac.

    --- Kolejny post ---

    Jesli canonowski 28-135 to tak moze byc. Naprawa nie jest specjalnie skomplikowana, ale jesli wszystko inne dziala i nie za bardzo ci takie luzne wysuwy przeszkadzaja, to nie zwracaj na to uwagi. Nic sie nie stanie, a na same fotki tez to nie bedzie wplywac.Problem sie zacznie, kiedy luzy na tubusie stana sie rzeczywiscie spore w wewnatrz zaczniesz wyczuwac klekotanie - w tym obiektywie lubia sie luzowac srubki mocujace elementy prowadzace tego tubusa.Wtedy trzeba je dokrecic.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •