Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Plamy na matrycy.

  1. #11
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Plamy na matrycy.

    Żądaj zwrotu kasy i oddajesz aparat.
    A ja nie to go postrasz Policją.
    Jak się nie zgodzi to zgłoś oszustwo na Policje, ewentualnie wcześniej uzyskaj opinię z Żytniej, co jest z tym dokładnie.
    Nie dajmy się "dymać".

  2. #12
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2019
    Posty
    24

    Domyślnie Odp: Plamy na matrycy.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Żądaj zwrotu kasy i oddajesz aparat.
    A ja nie to go postrasz Policją.
    Jak się nie zgodzi to zgłoś oszustwo na Policje, ewentualnie wcześniej uzyskaj opinię z Żytniej, co jest z tym dokładnie.
    Nie dajmy się "dymać".
    jak znam życie to sprawa skończy się niczym, a będzie ciągnąć się w nieskończoność, najpierw policja, potem sąd, wyrok mała szkodliwość społeczna, he.. he..w poniedziałek wyślę na żytnią, muszę mieć konkretną ekspertyzę na piśmie, dopiero potem mogę podjąć jakieś kroki, dzięki.....

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Plamy na matrycy.

    Cytat Zamieszczone przez miecio_2007 Zobacz posta
    jak znam życie to sprawa skończy się niczym, a będzie ciągnąć się w nieskończoność, najpierw policja, potem sąd, wyrok mała szkodliwość społeczna, he.. he..w poniedziałek wyślę na żytnią, muszę mieć konkretną ekspertyzę na piśmie, dopiero potem mogę podjąć jakieś kroki, dzięki.....
    I git, nie odpuść ciulowi.

  4. #14
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2019
    Posty
    24

    Domyślnie Odp: Plamy na matrycy.

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    I git, nie odpuść ciulowi.
    Dzisiaj dostałem odpowiedź z żytniej cytuję: Dział Obsługi Klienta CSI Foto i Video <info@e-csi.pl> 11 marca 2019 11:26
    Do: mieczyslaw.konkel@gmail.com
    Szanowny Panie,
    Wstępnie zarezerwowaliśmy dla Pana termin czyszczenia i kompensacji, natomiast przesłane zdjęcia wskazują na
    wypalenia matrycy i jedynym sposobem pozbycia się uszkodzeń jest wymiana matrycy. Proszę o potwierdzenie
    rezerwacji, natomiast w przypadku ewentualnej wymiany matrycy sprzęt musiałby zostać w serwisie na dłuższy
    okres czasu.
    Pozdrawiam / Best regards,
    Marcin Królikowski-Ampuła

    Napisałem już do gościa, że zwrócę aparat, na razie bez odbioru, zobaczymy....

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 021

    Domyślnie Odp: Plamy na matrycy.

    To mogą być tylko syfy na matrycy - dopiero po czyszczeniu można będzie się wypowiedzieć.

    Wyłącz wyostrzanie w JPG i zrób jeszcze test na przysłonie np 1,8 (albo zupełnie bez obiektywu jak masz tylko ciemny) a potem na przysłonie 16
    Jeżeli na 1,8 będą bardzo niewyraźne a na 16 bardzo wyraźne to to dowód na to że to tylko syfy do wyczyszczenia.

    Uszkodzenia laserem na ogół wyglądają jak linie przez całą szerokość sensora:
    https://www.youtube.com/results?sear...d+laser+damage
    1DX + 50L

  6. #16
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Plamy na matrycy.

    Cytat Zamieszczone przez adawro Zobacz posta
    Uszkodzenia laserem na ogół wyglądają jak linie przez całą szerokość sensora:
    https://www.youtube.com/results?sear...d+laser+damage
    Nie zawsze. Są uszkodzenia (szczególnie z odbicia) które wyglądają właśnie jak te powyżej.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #17
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2019
    Posty
    24

    Domyślnie Odp: Plamy na matrycy.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nie zawsze. Są uszkodzenia (szczególnie z odbicia) które wyglądają właśnie jak te powyżej.
    Próbowałem różnych sztuczek, z you tube, plamy nie znikają, oczywiście dają się usunąć programem każda z osobna albo mozna skopiować wszystkie i usunąć jednym kliknięciem, ale nie o to chodzi...dzisiaj wylukałem w necie gość ma firmę wideo-filmowanie i żeby było zabawniej reklamuje, filmujemy lustrzankami !!! A zapewniał, że nie było filmowane, ????????? Wójek google pomaga....

  8. #18
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Plamy na matrycy.

    Postrasz go jeszcze że mu zrobisz "reklamę" i podeślij ten wątek
    Wiem, że czasami to bardziej pomaga niż straszenie Policją

  9. #19
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Plamy na matrycy.

    żeby być uczciwym trzeba przyznać, że zakup sprzętu foto bez wcześniejszego oglądnięcia sampli albo jakiegokolwiek researchu w necie jest zgoła nieodpowiedzialny. nie wiem czy policja coś tu da. raczej droga cywilnoprawna.
    ebe ebe

  10. #20
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Plamy na matrycy.

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    żeby być uczciwym trzeba przyznać, że zakup sprzętu foto bez wcześniejszego oglądnięcia sampli albo jakiegokolwiek researchu w necie jest zgoła nieodpowiedzialny. nie wiem czy policja coś tu da. raczej droga cywilnoprawna.
    To racja, ale jeśli sprzedający zapewniał, że sprzęt jest sprawny i wszystko z nim w porządku, to jednak jest to dla mnie oszustwo, bo tu ewidentnie matryca jest uszkodzona i to nie chodzi o zwykłe zużycie wynikające z faktu, że sprzęt jest używany.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •