Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Nowy 55-250 IS STM czy używany 70-200 F4 L?

  1. #21
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Nowy 55-250 IS STM czy używany 70-200 F4 L?

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    70-200 oddycha i to sporo
    co robi?
    ebe ebe

  2. #22

    Domyślnie Odp: Nowy 55-250 IS STM czy używany 70-200 F4 L?

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    co robi?
    Mnie też to zastanowiło i ciekawy jestem wytłumaczenia.

    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
    80d + S 17-50 + C 24/2.8 STM + C 50/1.8 STM + C EF 28-105/3.5-4.5 II USM + C 18-55/3,5-5,6 IS STM + YN 600 EX-RT II + N di622

  3. #23
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Nowy 55-250 IS STM czy używany 70-200 F4 L?

    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Nowy 55-250 IS STM czy używany 70-200 F4 L?

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    co robi?
    zmienia ogniskową albo skalę odwzorowania (czyli finalnie kadr) przy zmianie punktu ostrości - jeśli chcesz zastosować np. focus stacking to będziesz miał trudności ze złożeniem obrazu ostrzonego na pierwszy plan i na nieskończoność - w 70-200/4 to spory problem znaczy oddycha potężnie.
    a teraz apel nie kierowany do pytającego - piszę tak ogólnie w powietrze - proszę bez tłumaczeń odległości hiperfokalnej zanim zaczniesz tłumaczyć sprawdź najlepiej w realu jak działa hiperfokalna i focus stacking - nudzi mnie czytanie opowieści "nie wyciągam 3EV bo umiem korzystać ze światłomierza" i nie chciałbym sie zanudzić opowieściami o hiperfokalnej
    a focus stacking to nie jest jedyne problematyczne zastosowanie takiego obiektywu
    i ogólnie to fajny obiektyw a wersja z IS jest świetnia pewnie kiedyś kupię ponownie (ale wersję /4LIS) jak mi się znudzi dźwiganie 100-400
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 10-03-2019 o 23:18

  5. #25
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: Nowy 55-250 IS STM czy używany 70-200 F4 L?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Wybierałbym 70-200 L (jakikolwiek f/4, czy 2.8). Nie da się "podrobić" kontrastu i transmisji kolorów znanych z L-ek. W przypadku 55-250 IS STM często pojawiają się później pytania typu: "Dlaczego moje zdjęcia mają blade kolory i nie są kontrastowe?"

    Zresztą -> https://www.canon-board.info/threads...=1#post1362548

    Oraz ->https://www.canonistas.com/foros/sho...d.php?t=398701

    https://canonistas2-vigapeinteractiv...non_70-200.jpg
    Tak ale tam chyba porównują starą wersję nie stm....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Nowy 55-250 IS STM czy używany 70-200 F4 L?

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    nie zgodzę się. szkło to nie jest jakieś wybitnie ciężkie. nie mam jakieś mega łapy, ale z drugiej strony deliry też nie mam, więc na czasie 1/250 wchodzi wszystko bez poruszenia na 200mm. uważam, że warto nawet pomęczyć trochę tę rękę za koszt super obudowy. nie ma nic gorszego od zbyt szybkiego złapania luzów w obiektywie, za który płaci się ciężko zarobione pieniądze. weź 70-200, jak Ci nie przypasi i będzie rączka boleć, to sprzedasz w tych samych pieniądzach co kupiłeś, bo te szkła nie tracą na wartości (no chyba że kupujesz wersję pełnoletnią, przejechaną przez 10 użytkowników za 700 zł na alledrogo). z drugiej strony, jak tylko szkło do zastosowania rodzinnego...
    jednak 50-200 IS jest prawie dwa razy lżejsze i oczywiście nie przeszkadzało mi to w trakcie robienia zdjęć (z trzymaniem 70-200f4 też nie miałem problemu) tylko pomiędzy nimi ja wolę nosić niecałe 400g niż 700g.

    Co do odsprzedaży to się w pełni zgadzam, sam tak zrobiłem chyba 4 razy - kupiłem ten obiektyw na konkretny wyjazd, po powrocie odsprzedawałem.

  7. #27
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Nowy 55-250 IS STM czy używany 70-200 F4 L?

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    zanim zaczniesz tłumaczyć sprawdź najlepiej w realu jak działa hiperfokalna i focus stacking - nudzi mnie czytanie opowieści "nie wyciągam 3EV bo umiem korzystać ze światłomierza" i nie chciałbym sie zanudzić opowieściami o hiperfokalnej
    o co Ci chodzi?

    nie wiedziałem, że ten efekt nazywa się "oddychaniem", choć oczywiście jest mi dobrze znany, w moim zastosowaniu szkła nie jest wgl problemem.
    ebe ebe

  8. #28
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Re: Nowy 55-250 IS STM czy używany 70-200 F4 L?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Tak ale tam chyba porównują starą wersję nie stm....
    to by wiele tlumaczylo. STM jest przy 200mm slabszy optycznie niz przy krotszych ogniskowej, ale to nadal wyglada tak jak po lewej (jesli nie ostrzej) a nie jak to po prawej.

    a 70-200/4 nonIS... owszem, wyglada jak to po lewej, jesli go uzywac ze statywu. z lapy... czesto, gesto jest wyraznie gorzej, bo albo fotograf za bardzo przeswiadczony o swojej sztywnej lapie, albo podbil czulosc do ISO 800 zeby przy f/5.6 (jak na powyzszym "porownaniu") utrzymac bezpieczny czas 1/500s.

    no to z d* taka robota :/
    www albo tez flickr

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •