Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Canon EOS 300V

  1. #1
    Crow
    Guest

    Question Canon EOS 300V

    Obiektyw z jaką największą ogniskową można założyć do tego aparatu bez obawy o tzw. zaciemnienia na zdjęciach? Dokładnie chodzi mi o obiektyw VIVITAR SERIES 1 100 - 400.

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2005
    Wiek
    58
    Posty
    263

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Crow
    Obiektyw z jaką największą ogniskową można założyć do tego aparatu bez obawy o tzw. zaciemnienia na zdjęciach? Dokładnie chodzi mi o obiektyw VIVITAR SERIES 1 100 - 400.
    Nie wiem , ale wiem ze nie warto wydawac pieniedzy na to szkło jest baardzo słabe.

  3. #3
    Bywalec Awatar Encor
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    175

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Crow
    Obiektyw z jaką największą ogniskową można założyć do tego aparatu bez obawy o tzw. zaciemnienia na zdjęciach?
    Aaaaaale łosochozi?
    350D+grip, Sigma 24-60mm f/2,8 EX DG, 420EX, Lastolite Micro Apollo

    Lo, there do I see my father.
    Lo, there do I see my mother and my sister and my brother
    Lo, there do I see the line of my people back to the beginning.
    Lo, they do call to me. They bid me take my place among them
    In the halls of Valhalla where the brave may live forever.

  4. #4
    Orass
    Guest

    Smile Eos 300v

    Witajcie!
    Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem EOS 300V. Mam tylko mały problemik nie mam do niego polskiej instrukcji czy któryś z Was forumowiczów posiada takową w PDF-ie? jeżeli tak byłbym szczęśliwy gdyby ktos z Was byłby dobry mi ją podesłac na e-mail (piou@interia.pl) Mam jeszcze jedno pytanie czy obiektyw CANON EF 90-300 f/4.5-5.6 USM czy CANON EF 100-300 f/4.5-5.6 USM do modelu 300v byłby najlepszy! Jest różnica cenowa i wiem że w Waszych opiniach setka jest lepsza ale czy aby z tym modelem?? Dzięki jeszcze raz za odpowiedź i Pozdrawiam wszystkich!!

  5. #5

  6. #6
    Orass
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki Tomasz za link!

  7. #7
    Dopiero zaczyna Awatar Mazaczo
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Krapkowice
    Wiek
    46
    Posty
    30

    Domyślnie

    Jeżeli zależy Ci na jakości to setka lepsza a jeżeli na niskiej cenie to 90-300.
    5D/T17-35 2.8-4/C50 1.4 /C100 2.0/C70-200 4L/430EX II

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar minek
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    46
    Posty
    1 386

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedno pytanie czy obiektyw CANON EF 90-300 f/4.5-5.6 USM czy CANON EF 100-300 f/4.5-5.6 USM do modelu 300v byłby najlepszy! Jest różnica cenowa i wiem że w Waszych opiniach setka jest lepsza ale czy aby z tym modelem??[/QUOTE]

    100-300 jest lepszy z każdym modelem, bo jest poprostu lepszy.

  9. #9
    PiotrekB
    Guest

    Domyślnie 300v jako pierwszy aparat?

    Witam, jako iż jestem nowy na forum to z góry przepraszam ,jeżeli trafiłem do złego działu.
    Zaczne od początku. Zamierzam zakupić lustrzankę...eos'a i tu mam problem. Wybieram między 300 a 300v, przeznaczeniem będą głównie zdjęcia przyrodnicze. To pierwszy problem, a drugim są obiektywy. Dziś sobie poczytałem i dopiero zacząłem sie zastanawiać, nad tym jakie i w jakich cenach obiektywy będą pasowały do tego aparatu (biorąc pod uwagę 300 i 300v)? Aha, i jeszcze jedno, póki pamiętam, jak ze zdjęciami makro w tych modelach? Mógł by ktoś podać link/linki do galerii ze zdjęciami wykonanymi właśnie tymi aparatami? Szukałem na googlach i nigdzie nie znalazłem ;/ może jakieś własne zbiory? Pozdrawiam.

  10. #10
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiotrekB Zobacz posta
    Zaczne od początku. Zamierzam zakupić lustrzankę...eos'a i tu mam problem. Wybieram między 300 a 300v, przeznaczeniem będą głównie zdjęcia przyrodnicze.
    Oba są dobre, 300V jest nowszym modelem, o poprawionej ergonomii i rozbudowanych kilku funkcjach. Jeśli różnica w cenie nie stanowi dla Ciebie problemu bierz 300V.
    Dziś sobie poczytałem i dopiero zacząłem się zastanawiać, nad tym jakie i w jakich cenach obiektywy będą pasowały do tego aparatu (biorąc pod uwagę 300 i 300v)?
    Oba mają ten sam standard mocowania obiektywu (bagnet) - canon EF. 300V może nie współpracować z kilkoma starszymi modelami Sigmy z mocowaniem Canon EF. Niemniej w większości obiektywy te do "orłów" nie należą i nie warto sobie nimi zawracać głowy (choć kuszą niskimi cenami).
    Aha, i jeszcze jedno, póki pamiętam, jak ze zdjęciami makro w tych modelach? Mógł by ktoś podać link/linki do galerii ze zdjęciami wykonanymi właśnie tymi aparatami? Szukałem na googlach i nigdzie nie znalazłem ;/ może jakieś własne zbiory?
    Nadają się oba (do zastosowań amatorskich oczywiście). Jakość uzyskiwanych zdjęć zależy raczej od użytego obiektywu, niż modelu aparatu do którego był on przykręcony. Na dobrą sprawę, w fotografii analogowej, o zdjęciu decyduje obiektyw i użyta klisza, model korpusu tylko ułatwia bądź utrudnia pracę, choć na początku rzeczywiście trudno sobie poradzić aparatem bez dobrej automatyki.
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •