Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Które używane body wybrać 5D mk3, 6D mk2 czy 80d do fotografii zwierząt

  1. #1

    Domyślnie Które używane body wybrać 5D mk3, 6D mk2 czy 80d do fotografii zwierząt

    Witam serdecznie. Do tej pory nikoniarz. Przesiadam się na canona ze względu na obiektyw 100-400 II. Szukam używanego body. Robię zdjęcia przyrodnicze głównie duże ssaki. Jestem ciekaw czy nowszy 80d dorównuje starszemu bratu 5D iii. Czy matryca w 80d będzie pracować podobnie na wysokich wartościach iso (jak z rozpiętością tonalną, jakie szumy). Różnice w długości ogniskowej zrekompensował bym konwerterem 1.4x 2gen. Czy plastyka obrazu będzie lepsza na 5d Mkiii z konwerterem. Będę też korzystać z funkcji wideo dlatego biorę też pod uwagę 6d, który ma podobne funkcje jak 80d. Działający AF z wideo z możliwością wyboru położenia a dotykowym ekranie to dość istotny argument jednak jakość generowanych fotografii jest najważniejsza. Które body da lepszy obrazek? Dziękuję za pomoc. Proszę tych którzy mieli styczność z tymi aparatami o podzielenie się swoimi opiniami.

  2. #2
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Które używane body wybrać 5D mk3, 6D mk2 czy 80d do fotografii zwierząt

    do pracy z celownikiem ze wzgledu na wybieranie punktow AF i ogolna zwawosc ukladu AF wybieralbym 5D III. 80D jest niezly, rowniez na wyzszych ISO ale na pewno nie to co pelna klatka.

    6D II wybralbym gdybym chcial obslugiwac aparat przez ekranik (w LV) bo to w 6D II jest i wygodniejsza i sam DualPixel o niebo lepszy niz w 5D III. do pracy z celownikiem 6D II dla ciebie nie bedzie rozwiazaniem, IMHO: brak joysticka do wyboru punktow AF bedzie duzym ograniczeniem, podobnie jak pokrycie tylko centrum klatki punktami AF
    www albo tez flickr

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    281

    Domyślnie Odp: Które używane body wybrać 5D mk3, 6D mk2 czy 80d do fotografii zwierząt

    80d i 100-400 II miałem z 1.4xIII
    Działa
    Nie byłem zadowolony z fotek

    Kupiłem FF i 600mm i wreszcie mi się podoba
    Wiem. Zboczenie pełnej klatki ktoś zaraz powie.
    Tak. Potwierdzam. Obróbka to przyjemność

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: Które używane body wybrać 5D mk3, 6D mk2 czy 80d do fotografii zwierząt

    Pozostałych aparatów nie miałem, ale 5dIII to mój podstawowy aparat fotograficzny. Do dużych ssaków jak np. jelenie fajnie się sprawdza.
    Konwetrer 1.4 III też mam, ale bardzo rzadko używam. Jeśli miałbym mieć go na stałe podłączonego zwłaszcza do zooma to chyba wolałbym jednak tańszego i nowocześniejszego cropa. Kiedyś jednak miałem cropa i zmieniłem bo bardziej bolały stracone kadry z bliskiej odległości pocięte przez fozyczną wielkość matrycy niż te z dalszych odległości.
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  5. #5
    Początki nałogu Awatar Adam71
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Pruszków
    Wiek
    53
    Posty
    316

    Domyślnie Odp: Które używane body wybrać 5D mk3, 6D mk2 czy 80d do fotografii zwierząt

    Dla mnie sport czy przyroda to raczej 7D MKII . 80D jest plastikowy i delikatny . Podobnie 6D MKII . 5D MKIII jest pancerny ale droższy i droższe obiektywy bo przy APSC będzie X 1.6 .

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: Które używane body wybrać 5D mk3, 6D mk2 czy 80d do fotografii zwierząt

    Z własnego doświadczenia polecam 5DIII - robiłem zdjęcia z daleka używając Tamrona SP 150-600. Byłem zadowolony z tego zestawu, jednak pełna klatka daje duże możliwości obróbki.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Które używane body wybrać 5D mk3, 6D mk2 czy 80d do fotografii zwierząt

    Dziękuję za pomoc. Próbowałem kupić 5d mk3, ale kiedy miało dojść do transakcji wychodziły ukryte wady. Ciężko znaleźć coś pewnego. Coraz bardziej zastanawiam się na 6d mk2. Może ktoś z was zna kogoś kto jest na zbyciu 5d mk3. Inaczej pewnie wezmę 6d mk2 bo cena jak za używkę 5 , a przynajmniej będę pewien że wszystko działa należycie.

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Które używane body wybrać 5D mk3, 6D mk2 czy 80d do fotografii zwierząt

    Cytat Zamieszczone przez rox_dol Zobacz posta
    Może ktoś z was zna kogoś kto jest na zbyciu 5d mk3.
    https://www.canon-board.info/threads...33#post1388233

  9. #9
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2011
    Wiek
    46
    Posty
    112

    Domyślnie Odp: Które używane body wybrać 5D mk3, 6D mk2 czy 80d do fotografii zwierząt

    Rozważałeś inne opcje? Może coś pomiędzy, np. 1D mkIII lub IV matryca APS-H crop 1,3
    6D mkII; 1D mkIII; 500D; S12-24; C 50 f1.8; S 8mm f3.5; C 35L f1,4; C135L; S 24-105; było: S 14 f2,8; C 24-105L f4; C70-200L f4 IS; 5D mkII;

  10. #10

    Domyślnie Odp: Które używane body wybrać 5D mk3, 6D mk2 czy 80d do fotografii zwierząt

    Do zwierząt zawsze brakuje mm, więc ja bym się kierował głównie cropem. Mniejszy crop - większy obiektyw - no i droższy zestaw.

    Ale ja jestem amator, więc to tylko moja prywatna opinia

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •