Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Canon 200D - obiektyw?

  1. #1

    Domyślnie Canon 200D - obiektyw?

    Witam,

    Stoję przed zakupem swojej pierwszej lustrzanki (za sprawą dronów wciągnąłem się w świat fotografii )
    Po wielu recenzjach wybór na 90% padł na Canon 200D.

    Tak się składa że moja narzeczona posiada Canon 1000D + obiektyw EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM.
    Jako że sama już niewiele go używa to użyczy mi go.

    Ale zastanawiam się czy ten obiektyw spełni moje wymagania czy powinienem zaopatrzyć się w jakiś inny/lepszy.

    Głównie chciałbym fotografować krajobrazy, zachody, wschody słońca.

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon 200D - obiektyw?

    Do krajobrazów EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM będzie ok. Ale jeśli zamierzasz kupować obiektyw to polecam lepszy optycznie i tańszy efs 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM.

  3. #3
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Canon 200D - obiektyw?

    jesteś początkującym, więc do nauki 17-85 jest ok. pamiętaj że na szerokim końcu jest ogromna dystorsja beczkowa i słaba ostrość (na f8 można coś podziałać, ale na pewno nie na f4), za to na 85 jest przyzwoicie. jak Ci dziewczyna użyczy za darmo to dlaczego nie brać.
    ebe ebe

  4. #4

    Domyślnie Odp: Canon 200D - obiektyw?

    Witam ponownie,

    Finalnie zdecydowałem się na canon eos 800d z obiektywem 18 - 55mm (4-5.6) IS STM (kit).

    Mam pytanie co do samego obiektywu. Jak się nim potrząśnie to słychać luzy. Czy to wada czy normalne dla lutowego obiektywu?

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Canon 200D - obiektyw?

    Cytat Zamieszczone przez Szagi92 Zobacz posta
    Czy to wada czy normalne dla lutowego obiektywu?
    "Lutowy" obiektyw czy nie ale jeśli jest IS to jedna sekcja musi sie poruszać w środku. No i pewnie się porusza.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #6

    Domyślnie Odp: Canon 200D - obiektyw?

    Przepraszam, pisałem z tel i oczywiście słownik słowo "kitowy" zamienił na "lutowy"

    Mam też obiektyw EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM - on również jest "IS" ale nie wyczuwa się w nim żadnych luzów podczas obracania.

  7. #7
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Canon 200D - obiektyw?

    Cytat Zamieszczone przez Szagi92 Zobacz posta
    Przepraszam, pisałem z tel i oczywiście słownik słowo "kitowy" zamienił na "lutowy"

    Mam też obiektyw EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM - on również jest "IS" ale nie wyczuwa się w nim żadnych luzów podczas obracania.
    nie porównuj kita z 17-85 pod względem budowy. 17-85 to dwie klasy wyżej pod tym względem.
    ebe ebe

  8. #8

    Domyślnie Odp: Canon 200D - obiektyw?

    Ja to jak najbardziej rozumiem. Po prostu wydałem na sprzęt trochę pieniędzy i chciałbym być pewny że obiektyw który dostałem jest sprawny a te luzy normalne. Żeby po jakimś czasie nie okazało się że przez to obiektyw padnie albo coś.

  9. #9
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Canon 200D - obiektyw?

    powiem tak. ja zaczynałem od zestawu 450d + kit z isem (I generacja). szybko kita wymieniłem na 17-85 mimo, iż ten nie ma dobrej opinii. w pracy mam dostęp do kita z stm, czyli tego najnowszego ale nadal uważam, że pod prawie każdym względem taki 17-85 jest lepszy - szerszy zakres ogniskowych, szybki i pewny af, dobrej jakości budowa. co prawda przeciętne własności optyczne, szczególnie na szerokim końcu, ale wolałem to, niż zupełnie kolory z d*py z kita.
    ebe ebe

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •