Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Canon 24-70 2.8 L , problem z przesłoną

  1. #1

    Domyślnie Canon 24-70 2.8 L , problem z przesłoną

    Witam serdecznie wszystkich.
    Mój problem polega na tym , iż obiektyw 24-70 podpięty pod sony 7iii przez sigme mc11 ( piszę o tym bo może to ma znaczenie ) ma problem z ustawieniem przesłony. Gdy ustawiam sobie wszystko i podpinam dla sprawdzenia 16-35 II canona pod ten sam aparat wszystko jest ok jest jasno na wizjerze itp ale gdy zmieniam na canon 24-70 jest o wiele ciemniej , tak jak by obiektyw nie otwierał się do końca , powiedzmy że przesłona jest ustawiona na 2.8 , to w 16-35 jest wszsytko widoczne itp na zdjeciu ,a podpinajac 24-70 jest ciemnica jak by byla przyslona z 8 , mimo iz na wyswietlaczu aparatu jest 2.8 . Oczywiscie na dniach sprawdzę obiektyw z aparatem Canona , ale wątpie aby to rozwiązało mój problem , poniewaz niestety na moje oko jest uszkodzony obiektyw, czy miał ktoś podobny problem ?? Tu na forum ciezko cos znalesc na ten temat, zresztą google tez nic nie pomogly. Będę wdzieczny za informacje i moze jak mw ktos wie ile naprawa moglaby kosztowac ?

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon 24-70 2.8 L , problem z przesłoną

    Ciężko coś powiedzieć bez testów na korpusie Canona. Sigma nie gwarantuje poprawnej pracy adaptera mc11 wraz z obiektywami Canona :-(

  3. #3

    Domyślnie Odp: Canon 24-70 2.8 L , problem z przesłoną

    no więc obiektyw rozebrałem i jedna z taśm jest naderwana, ta co wcodzi nagłębiej niestety , ale czy ktoś wie gdzie zamowie czesci zamienne do tego obiektywu ?

  4. #4
    Dopiero zaczyna Awatar nurkov
    Dołączył
    Feb 2019
    Miasto
    Łódź
    Posty
    29

    Domyślnie Odp: Canon 24-70 2.8 L , problem z przesłoną


  5. #5
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    592

    Domyślnie Odp: Canon 24-70 2.8 L , problem z przesłoną

    Nie wiesz, gdzie zamowic a wiesz, ze wymienisz i nie spieprzysz ?. Hmmm. No to gratuluje dobrego samopoczucia. Tylko musisz pamietac, ze sknocic przy prostych pracach mozna czesto calosc w taki sposob, ze juz nikt tego nie naprawi ... Ale , rozumiem, ze dobrze wiesz, co robisz...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •