Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Czy 5D Mark IV rzuca siatkę autofokusa?

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Czy 5D Mark IV rzuca siatkę autofokusa?

    Nie rozumiem dlaczego kupiłeś ten aparat, nic w nim nie działa, nie pierze i gotuje.

    Od rzucania siatki masz ST-E2 oraz prawie każdego ex'a np 600ex-rt czy po taniości 430ex iii rt.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 309

    Domyślnie Odp: Czy 5D Mark IV rzuca siatkę autofokusa?

    Nie bardzo rozumiem co ma czarny sufit do oświetlania w celu ustawienia ostrości. Oświetlenie AF i oświetlenie do zdjęcia to dwie różne sprawy.
    W mojej lampie (Metz) jest dodatkowa lampka, działająca w na granicy czerwieni i podczerwieni, która służy do oświetlania dla AF; główny palnik może być skierowany gdziekolwiek i oświetla scenę w momencie robienia zdjęcia - bezpośrednio lub z odbicia (jeśli możliwe).
    Miałem kiedyś aparat sony F717 i on wyświetlał piękną siatkę laserową, ale w późniejszych aparatach pisano, że laser może być w pewnych warunkach niebezpieczny dla oczu i zrezygnowano z siatek na rzecz oświetlania ogólnego - błyskiem głównego palnika (tak robią lampy wbudowane, jeśli są) lub specjalnym światłem jak opisałem wyżej.

  3. #13
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    69

    Domyślnie Odp: Czy 5D Mark IV rzuca siatkę autofokusa?

    Cytat Zamieszczone przez swallow77 Zobacz posta
    Kompakty.. i eosR

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

    Eos R nie rzuca.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Nie rozumiem dlaczego kupiłeś ten aparat, nic w nim nie działa, nie pierze i gotuje.

    Od rzucania siatki masz ST-E2 oraz prawie każdego ex'a np 600ex-rt czy po taniości 430ex iii rt.
    Osoba która tylko "pyka fotki" faktycznie może nie rozumieć. Tkwij w błogiej nieświadomości.

  4. #14
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Czy 5D Mark IV rzuca siatkę autofokusa?

    Cytat Zamieszczone przez NieOstrzy Zobacz posta
    Eos R nie rzuca.
    Z pytqnia autora tego watku, wynika ze pytal o rzucanie wzorku przez aparat, a nie aktywowanie tegoż w lampie. Eos R ma diode do wspomagania af, wiec rzuca.. jak jakiś kompakt. Wzorku lampy faktycznie nie aktywuje.

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Czy 5D Mark IV rzuca siatkę autofokusa?

    Cytat Zamieszczone przez NieOstrzy Zobacz posta
    Eos R nie rzuca.

    --- Kolejny post ---



    Osoba która tylko "pyka fotki" faktycznie może nie rozumieć. Tkwij w błogiej nieświadomości.
    Jeszcze nie machałem nogą i nie sprawdzałem casów jak Ty, ale spokojnie kiedyś dorosnę!

  6. #16
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    69

    Domyślnie Odp: Czy 5D Mark IV rzuca siatkę autofokusa?

    Ja od sprzętu wymagam.
    Mając go, nie wychwalam go tylko znajduje w nim kolejne mniejsze lub większe niedoskonałości. Rzeczy które mogłyby być lepsze. Więc ja mam "w drugą stronę". A skoro pytasz się "po co go więc kupiłeś" to ci mówię, że nie wszyscy wykorzstują lustrzanki do fotografii. Istnieje także coś takiego jak DSLR.

    --- Kolejny post ---

    Czyli rzuca czy nie rzuca bo już nic nie rozumiem?

    Mówiłem koledze który ma EOS R że jego model rzuca (bo tak tutaj napisali). On mi odparł, że w 100% nie rzuca. Bo go ma i zna.

    No więc komu mam wierzyć?

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Czy 5D Mark IV rzuca siatkę autofokusa?

    Cytat Zamieszczone przez NieOstrzy Zobacz posta
    Ja od sprzętu wymagam.
    Wielu użytkowników ma różne wymagania, tylko najczęściej przed zakupem dobierają sprzęt, które te wymagania spełnia, a nie kupują w ciemno, i potem dziwią się, że coś nie działa, albo czegoś nie ma.

    Cytat Zamieszczone przez NieOstrzy Zobacz posta
    Istnieje także coś takiego jak DSLR.
    Tak, istnieje, i nawet korzystasz z "Digital Single Lens Reflex"

    Cytat Zamieszczone przez NieOstrzy Zobacz posta
    Czyli rzuca czy nie rzuca bo już nic nie rozumiem?
    Ja wiem, że instrukcji obsługi to prawdziwi twardziele nie czytują, ale może sprawdzisz, co w niej napisali o wspomaganiu ustawienia ostrości?
    To będzie najpewniejsze, i najszybsze, nie to co liczenie na odpowiedzi na forum.

  8. #18
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Czy 5D Mark IV rzuca siatkę autofokusa?

    Cytat Zamieszczone przez NieOstrzy Zobacz posta
    Ja od sprzętu wymagam.
    Mając go, nie wychwalam go tylko znajduje w nim kolejne mniejsze lub większe niedoskonałości. Rzeczy które mogłyby być lepsze. Więc ja mam "w drugą stronę". A skoro pytasz się "po co go więc kupiłeś" to ci mówię, że nie wszyscy wykorzstują lustrzanki do fotografii. Istnieje także coś takiego jak DSLR.

    --- Kolejny post ---

    Czyli rzuca czy nie rzuca bo już nic nie rozumiem?

    Mówiłem koledze który ma EOS R że jego model rzuca (bo tak tutaj napisali). On mi odparł, że w 100% nie rzuca. Bo go ma i zna.

    No więc komu mam wierzyć?
    To może zacznij od zapytania jeszcze raz (tym razem klarownie) o to czego chcesz się dowiedzieć.
    Ps. Czym jest dslr wg Ciebie?
    Pps. Gdy znajdziesz w sprzęcie niedoskonałość, co Ci z niej przychodzi? Chyba lepiej wyszukiwać mniej popularne funkcjonalności by ich używać, niż braki by ich nadal nie móc użyć, no nie?

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  9. #19
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    69

    Domyślnie Odp: Czy 5D Mark IV rzuca siatkę autofokusa?

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Wielu użytkowników ma różne wymagania, tylko najczęściej przed zakupem dobierają sprzęt, które te wymagania spełnia, a nie kupują w ciemno, i potem dziwią się, że coś nie działa, albo czegoś nie ma.
    A to dobre! Przepraszam, w ciemno? Ktoś kupuję lustrzankę za 13 000 w ciemno Twoim zdaniem?

    Ja wiem, że instrukcji obsługi to prawdziwi twardziele nie czytują, ale może sprawdzisz, co w niej napisali o wspomaganiu ustawienia ostrości?
    Skoro są tu posiadacze EOS-R to mogę ich po prostu o to zapytać. Co też robie i przy czym też ty sie bulwersujesz. I to będzie najszybsze niż przebijanie się przez instrukcję EOS-R, którego nie mam w dodatku. Wiem, że 5D Mark IV moja nie ma bo nie było o tym słowa w instrukcji.

    Także serio, nie pisz takich rzeczy nawet albo zastanów się dwa razy nim wypalisz z radą typu "nie pytaj kolegów na forum, zawsze sprawdź najpierw w instrukcji". I przypominam że pytam się z ciekawości o ESO-R którego nie posiadam i nie chce posiadać, ciekaweość, tyle.
    Ostatnio edytowane przez NieOstrzy ; 03-03-2019 o 02:27

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Czy 5D Mark IV rzuca siatkę autofokusa?

    Cytat Zamieszczone przez NieOstrzy Zobacz posta
    A to dobre! Przepraszam, w ciemno? Ktoś kupuję lustrzankę za 13 000 w ciemno Twoim zdaniem?
    Znałem człowieka, który kupił (nowego) 1d mk IV do zdjęć rodzinnych, na wakacjach itp, bo w (całkiem renomowanym) sklepie foto mu doradzili, że taki będzie najlepszy, więc są takie przypadki


    Tytuł wątku "Czy 5D Mark IV rzuca siatkę autofocusa?"
    Autor wątku "NieOstrzy"
    Post numer jeden:
    Cytat Zamieszczone przez NieOstrzy Zobacz posta
    Chciałbym się zapytać czy Canon 5D Mark IV posiada opcję wyśiwetlania siatki wspomagającej ostrzenie autofokusa.
    Post numer 19:
    Cytat Zamieszczone przez NieOstrzy Zobacz posta
    Wiem, że 5D Mark IV moja nie ma bo nie było o tym słowa w instrukcji.




    Cytat Zamieszczone przez NieOstrzy Zobacz posta
    zastanów się dwa razy nim wypalisz z radą typu "nie pytaj kolegów na forum, zawsze sprawdź najpierw w instrukcji"
    Ale to jest jak najbardziej dobra rada.
    Koledzy na forum mogą akurat pracować, mogą nie mieć czasu na odpisanie, a wejście w google, wyszukanie instrukcji i sprawdzenie odpowiedniego fragmentu zajmie więcej czasu, niż napisanie pytania na forum, ale może zająć mniej czasu, niż czekanie na odpowiedź, zwłaszcza, że to wątek o 5d mk IV, a nie EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything (dlatego tu możesz czekać jeszcze dłużej)

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •