Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Canon EOS 1300D - "nie można odtworzyć obr"

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2018
    Posty
    21

    Domyślnie Canon EOS 1300D - "nie można odtworzyć obr"

    Witam, co jakiś czas podczas używania tytułowego aparatu, gdy robię zdjęcia pojawia się taki komunikat, który potrafi mnie nieźle zdenerwować. Jest to o tyle dziwne, że po zrobieniu zdjęcia obraz przez jakiś czas można oglądać. Dopiero po jakimś czasie, gdy wracam do tego zdjęcia na aparacie by se go przyjrzeć widzę takie rozczarowanie. Mam podejrzenia, że jest to sprawka karty pamięci, a nie samego aparatu. Aparat zakupiłem pół roku tego więc używam katy dołączonej w zestawie do aparatu. Mianowicie SD HC 80mb/s Intergtal Ultima PRO 16GB. Mam już w planach zakup nowej karty, a przy okazji opisując ten problem proszę o polecenie jakieś dobrej i niedrogiej karty pamięci.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS 1300D - "nie można odtworzyć obr"

    Po pierwsze zdjęcia trzymaj na dysku. Po drugie format karty może pomóc na przyszłość.

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2018
    Posty
    21

    Domyślnie Odp: Canon EOS 1300D - "nie można odtworzyć obr"

    Zdjęcia trzymam na dysku, pisząc "po jakimś czasie wracam do zdjęcia tzn. kilku minutach". Formatuje kartę co miesiąc, więc kilka razy już przeszła czyszczenie. Nie pomogło. Co więcej dziś zgrałem na komputer Rawy, chcę przekonwertować CR2 na DNG w związku z brakiem możliwości otworzenia Rawów z tego aparatu na niższych wersjach Photoshopa i wyskakuje mi błąd. Wiec albo karta która mam jest tak tandetna albo coś jest z aparatem w co wątpię.

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon EOS 1300D - "nie można odtworzyć obr"

    Dopóki nie sprawdzisz na innej karcie raczej będzie to wróżenie z fusów. Ja miałem w wideorejestratorze karte ktora jak sie zapelnila i rejestrator musiał nadpisywac to czesto pliki byly nie do odczytu lub rejestrator sie wieszal. Druga karta o tej samej klasie i nawet nieznacznie mniejszym maksymalnym transferze wg producenta rozwiazala całkowicie problemy.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 027

    Domyślnie Odp: Canon EOS 1300D - "nie można odtworzyć obr"

    Daj sobie spokój z tą kartą - nie warta twoich nerwów. Kup coś markowego (np Sandisk).
    1DX + 50L

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •