Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: DxO Photo Lab 2

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    37

    Domyślnie DxO Photo Lab 2

    Nie wiem czy to możliwe ale nie znalazłem nic na forum o DxO. Niedawno wyszło DxO Photo Lab 2. Testuje wersję próbna i jest ok. Generalnie praca odbywa się na trochę innych założeniach niż w lightroom ale szybko można uzyskać dobre efekty. Program działa chyba sporo wolniej. Nie mogę jednak znaleźć softproofing'u zdjęć przed wydrukiem. Ktoś ma wiedzę na ten temat? Jest taka opcja w tym programie? Jakie są wasze odczucia na temat tego softu?
    5d, 5dmk2, 24 f/1.4 IIL, 50 f/1.4, 85 f/1.8 , 135 f/2.0L
    lampy, blendy i inne graty.
    adamx25@gmail.com

  2. #2

    Domyślnie Odp: DxO Photo Lab 2

    https://support.dxo.com/hc/en-us/art...soft-proofing-

    Generalnie soft bardzo fajny jeśli chodzi o wynik końcowy po eksporcie, natomiast biorąc się za obróbkę musimy się pogodzić z pewną innością w stosunku do Lightroom. Niektóre czynności wykonuje automatycznie (można je edytować), i przy większości zdjęć wychodzi mu to dobrze, mam na myśli Smart Lighting. W zasadzie nie posiada czegoś, co pozwala skatalogować sesję, a to się odbija na sprawnym korzystaniu z wczytanej kolekcji zawierającej bardzo dużo zdjęć. Pewne funkcje ma upierdliwe, np. HSL, gdzie podnoszenie lub ściąganie jasności koloru powoduje w pewnym momencie desaturację, nie ma synchronizacji wybranych ustawień jak w Lr, ma dwie opcje kopiowania ustawień: globalną z miejscowymi oraz samych miejscowych, zapomnieli o kopiowaniu jedynie globalnych, więc trzeba na to uważać jak się używa. Za to Moduły Optyczne działają OK, niekiedy w specyficznych warunkach są małe kłopoty z usuwaniem aberracji chromatycznej, ale są to rzadkie przypadki. Podobnie z wychwalanym odszumianiem Prime, warto sprawdzić czy oprócz szumu nie usunie struktury z elementów zdjęcia. Interfejs działa sprawnie i stosunkowo szybko (u mnie, i biorąc pod uwagę moje oczekiwania). Niestety przy eksporcie jest wolno, a z odszumieniem Prime jeszcze wolniej. Przy korekcjach miejscowych można korzystać z U-Point. Warto go uzupełnić o View Point i Filmpack (tam są m.in. kontrasty tonalne). Natomiast zupełnie innym problemem jest przyszłość tej całej instytucji, bo jak się przewertuje forum PhotoLab, to wychodzi, że problemy finansowe nie ominęły wydzielonej DxO Mark, tej, która testuje matryce i obiektywy, skutkiem czego są braki profili zarówno matryc konkretnych aparatów, jak i profili nowych obiektywów, np. PhotoLab nie obsługuje do tej pory rawów .cr3, w tym z EOS M50, który już trochę na rynku funkcjonuje i to z powodzeniem, nie wczytuje .dng z EOR R i RP. Są zapowiedzi aktualizacji softu, i w kwietniu ma zostać uzupełniona większość zaległości dotyczących aparatów, zobaczymy. W dalszych planach biorą pod uwagę też zaimplementowanie DAM, cóż, ja mam swoje zdanie na ten temat, wystarczy sprawdzić zmiany wersji obecnej w stosunku do poprzedniej. Zajrzyj na ich forum, jest tam trochę dziwnie, ale zawsze czegoś się dowiesz, czasami z pierwszej ręki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •