Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Wątek: Canon 85mm 1.8 USM - ostrość

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Canon 85mm 1.8 USM - ostrość

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus Zobacz posta
    Albo taki rozrzut jakosciowy o czym bylo na optycznych...?
    Mój na f 1.8 mydli, ale ja potrafię się do tego przyznać i mogę z tym żyć Obiektyw portretowy nie musi być "żyletką" na pełnym otwarciu. Można nawet śmiało twierdzić, że właśnie w tym tkwi jego urok

    BTW - ostatnio na CB objawiła się fobia na punkcie przeostrzonych zdjęć oraz nieostrych obiektywów
    Ostatnio edytowane przez candar ; 23-02-2019 o 12:20
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #22
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    57

    Domyślnie Odp: Canon 85mm 1.8 USM - ostrość

    Bez przesady. To że obiektyw nie ma wogole ostrości to ma być zaleta? Rozumiem jak nie jest żyletka ale jak jest taka kasza a to już nie. Po co w takim razie kupować jakiekolwiek obiektywy wysokiej klasy skoro trzeba je smarować wazeliną żeby nie być posądzonym o posiadanie manii ostrości?

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  3. #23
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon 85mm 1.8 USM - ostrość

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Mój na f 1.8 mydli, ale ja potrafię się do tego przyznać i mogę z tym żyć Obiektyw portretowy nie musi być "żyletką" na pełnym otwarciu. Można nawet śmiało twierdzić, że właśnie w tym tkwi jego urok
    No OK, tylko nasuwa się pytanie po co robi się obiektyw od 1.8 skoro na tym otworze nie daje się wcale fotografowac? Rozumiem ze 1.8 wypada słabiej od wyzszych wartości bo to jest normalne, ale obraz jest mimo to akceptowalny a tu mamy obraz jakby robiono z ręki przy czasie 1 sekundy.
    Może ja źle do tego podchodzę jako amator fotografii, może powinienem spojrzeć z innego punktu widzenia, ale z mojego to dość dziwne. Na szczęście mój punkt widzenia jest pewnie mało reprezentatywny powiedzmy

  4. #24
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Poznań
    Posty
    341

    Domyślnie Re: Canon 85mm 1.8 USM - ostrość

    Też od razu muszę przyznać, że mój jest bardzo ostry od f1.8. Imho masz walniętą sztukę do wymiany.

  5. #25
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon 85mm 1.8 USM - ostrość

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus Zobacz posta
    No OK, tylko nasuwa się pytanie po co robi się obiektyw od 1.8 skoro na tym otworze nie daje się wcale fotografowac? Rozumiem ze 1.8 wypada słabiej od wyzszych wartości bo to jest normalne, ale obraz jest mimo to akceptowalny a tu mamy obraz jakby robiono z ręki przy czasie 1 sekundy.
    Może ja źle do tego podchodzę jako amator fotografii, może powinienem spojrzeć z innego punktu widzenia, ale z mojego to dość dziwne. Na szczęście mój punkt widzenia jest pewnie mało reprezentatywny powiedzmy
    Weź po uwagę, że jest to obiektyw z początku lat 90 projektowany pod pełną klatkę, a zdjęcie były robione wtedy z wykorzystaniem filmów fotograficznych a nie matryc cyfrowych. W tamtych czasach nikt nie przepuszczał, że ktoś go będzie chciał używać na upakowane matrycy APSC. Mi się bardzo podobają zdjęcia jakie produkuje ten obiektyw. Ale na 18 mpix matrycy akceptowalną dla mnie ostrość osiąga na przysłonie f/2.8. Natomiast na matrycy pełnoklatkowej jest lepiej. Tu osiąga on dla mnie akceptowalną ostrość na przysłonie f/2.2. Niestety jak chcesz mieć ostro na przysłonie f/1.8 na półklatce to trzeba się rozejrzeć za współczesnymi konstrukcjami o współczesnej wadze i cenie. Niestety niema już innych obiektywów o takim współczynniku ceny do jakości jak ef 50/1.8. Natomiast moim skromnym zdaniem jeśli chodzi o portrety to przymknięta 85 daje znacznie lepsze rezultaty :-)
    P.s. nic nie obiecuję, ale postaram się dziś wieczorem umieścić Rawa zrobionego moją sztuką, abyś mógł porównać z obrazkiem produkowanym przez twój obiektyw.
    Ostatnio edytowane przez luso ; 23-02-2019 o 15:00

  6. #26
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon 85mm 1.8 USM - ostrość

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Weź po uwagę, że jest to obiektyw z początku lat 90 projektowany pod pełną klatkę, a zdjęcie były robione wtedy z wykorzystaniem filmów fotograficznych a nie matryc cyfrowych. W tamtych czasach nikt nie przepuszczał, że ktoś go będzie chciał używać na upakowane matrycy APSC. Mi się bardzo podobają zdjęcia jakie produkuje ten obiektyw. Ale na 18 mpix matrycy akceptowalną dla mnie ostrość osiąga na przysłonie f/2.8. Natomiast na matrycy pełnoklatkowej jest lepiej. Tu osiąga on dla mnie akceptowalną ostrość na przysłonie f/2.2. Niestety jak chcesz mieć ostro na przysłonie f/1.8 na półklatce to trzeba się rozejrzeć za współczesnymi konstrukcjami o współczesnej wadze i cenie. Niestety niema już innych obiektywów o takim współczynniku ceny do jakości jak ef 50/1.8. Natomiast moim skromnym zdaniem jeśli chodzi o portrety to przymknięta 85 daje znacznie lepsze rezultaty :-)
    P.s. nic nie obiecuję, ale postaram się dziś wieczorem umieścić Rawa zrobionego moją sztuką, abyś mógł porównać z obrazkiem produkowanym przez twój obiektyw.
    No fakt masz rację skoro jest to obiektyw z lat 90 projektowany za czasow fotografii analogowej to ciężko wymagać od niego tego samego czego wymaga się od nowszych konstrukcji.

    Ja nie mam tego szkła wiec nie bede mógł porównać ale kolega ktory kupił i założył wątek pewnie sprawdzi.
    Nie mniej nawet w tym wątku sa ludzie piszący zecten obiektyw ma taką właśnie jakość i piszący ze mają go i robi zdecydowanie ostrzejsze zdjęcia juz na 1.8 więc albo faktycznie jest ten kolegi jakus felerny albo jak wczesniej pisalem taki jest rozrzut jakosciowy zauwazalny dziś na matrycach cyfrowych.

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Canon 85mm 1.8 USM - ostrość

    Wyślij go do CSI na bezpłatną ekspertyzę i wycenę naprawy. Moim zdaniem obiektyw upadł, o czym świadczy brak jakiejkolwiek ostrości.

  8. #28

    Domyślnie Odp: Canon 85mm 1.8 USM - ostrość

    To szkło nie jest ostre na f1,8 ale nie powinno być aż takiego mydła jak na przykładach.

    Ostre czy nie jedno z moich
    ulubionych szkieł o świetnym stosunku cena jakość.

  9. #29
    Bywalec Awatar michalko
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie Odp: Canon 85mm 1.8 USM - ostrość

    Pokaż zdjęcia na 5.6
    EFM+22mm; 5D+50mm

  10. #30
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Canon 85mm 1.8 USM - ostrość

    Moim zdaniem Twój obiektyw jest uszkodzony. Ostrość jaką prezentuje jest dla mnie nie do przyjęcia. Dla przykładu pokażę zdjęcie dziecka zrobione identycznym obiektywem na f1.8
    Ostrość ustawiona na oczy.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9486.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	4,97 MB
ID:	1840
    Ostatnio edytowane przez dyrta ; 23-02-2019 o 20:14

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •