Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Pomoc w doborze wyzwalacza radiowego do YN968EX-RT

  1. #1

    Domyślnie Pomoc w doborze wyzwalacza radiowego do YN968EX-RT

    Witam. Poszukuję wyzwalacza radiowego do lampy YN968EX-RT a konkretnie to do dwóch takich lamp które chciałbym używać jako "studyjne".
    Myślę o YN-622C-TX ale nie jestem do końca pewien czy to zadziała razem bez dodatkowych odbiorników.
    Proszę o pomoc w ogarnięciu tematu. Będę Bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.

  2. #2

    Domyślnie Odp: Pomoc w doborze wyzwalacza radiowego do YN968EX-RT

    Proponuję YN E3-RT II. Bardzo dobra praca.

    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
    80d + S 17-50 + C 24/2.8 STM + C 50/1.8 STM + C EF 28-105/3.5-4.5 II USM + C 18-55/3,5-5,6 IS STM + YN 600 EX-RT II + N di622

  3. #3

    Domyślnie Odp: Pomoc w doborze wyzwalacza radiowego do YN968EX-RT

    Cytat Zamieszczone przez BenRhod Zobacz posta
    Proponuję YN E3-RT II. Bardzo dobra praca.
    Hej,

    Ostatnio też zastanawiam się nad wyzwalaczem, tylko mam trochę bardziej złożony problem - oprócz lampy 968 mam też 560. Polecany E3-RT II z tego co się orientuję obsługuje tylko tę pierwszą.
    Jednak model Yongnuo YN560-TX II wydaje się obsługiwać obie te lampy. Nie jestem tego w 100% pewien, tak samo jak nie wiem jakie są inne różnice pomiędzy E3-RT II i YN560-TX II.

    Jeżeli ktoś bardziej obeznany mógłby rzucić światło na tę kwestię, byłoby świetnie.
    Paweł

  4. #4
    Początki nałogu Awatar 5pirit
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    433

    Domyślnie Odp: Pomoc w doborze wyzwalacza radiowego do YN968EX-RT

    Jedna podstawowa zasada, lampy z końcówką RT wyzwolimy wyzwalaczem też tylko z końcówką RT, z końcówką TX nie wyzwolisz lamp chyba, że dasz po nie odbiorniki TX a to już jest bez sensu.

    Czyli sumując odbiornik i lampa z tymi samymi końcówkami w nazwie modelu lampy i odbiornika.
    eŁOS 6D + Canon + Tamron + Tokina + YN

  5. #5
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Pomoc w doborze wyzwalacza radiowego do YN968EX-RT

    Moim zdaniem yne3-rt ii bedzie rozsądniejszym wyborem. Do starszej lampy podpinasz yne3-rx (kosztuje ok $30). Następne lampy jakie kupisz raczej będą rt.

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  6. #6

    Domyślnie Odp: Pomoc w doborze wyzwalacza radiowego do YN968EX-RT

    Cytat Zamieszczone przez swallow77 Zobacz posta
    Moim zdaniem yne3-rt ii bedzie rozsądniejszym wyborem. Do starszej lampy podpinasz yne3-rx (kosztuje ok $30). Następne lampy jakie kupisz raczej będą rt.
    swallow77, 5pirit - dziękuję za naświetlenie sytuacji. Rzeczywiście lampa główna to YN-968EX-RT i pewnie racja, że kolejną także kupię w standardzie RT. Problem oczywiście z pieniędzmi, ponieważ wystarczająca dla moich celów lampa 560 kosztuje dużo mniej niż te RT-ki - gdyby nie to, nie zastanawiałbym się nawet co kupić.

    Pozdrawiam
    Paweł

  7. #7
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Pomoc w doborze wyzwalacza radiowego do YN968EX-RT

    Rozumiem. Ja mam kilka 580exii i zalaczam do nich wyzwalacze/przekazniki yne3-rx. One łączą się radiowo z wyzwalaczem yne3-rt na na sankach aparatu. Nie mam jeszcze ani jednej lampy rt - i w sumie na razie nie potrzebuje, bo to wyzwalanie działa znacząco lepiej niż optyczne.

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •