Strona 41 z 97 PierwszyPierwszy ... 3139404142435191 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 401 do 410 z 961

Wątek: Canon EOS RP

  1. #401
    Bywalec Awatar rostek andrzej
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Szczecin/Kraków
    Wiek
    50
    Posty
    218

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Ależ Cię uwiera ten canon.Jak czyrak na d....je.
    Jesteś jak Lucyfer niosący światło a my jak mohery, które próbujesz wyprowadzić z ciemnigrodu

    Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  2. #402
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez rostek andrzej Zobacz posta
    Ależ Cię uwiera ten canon.Jak czyrak na d....je.
    Jesteś jak Lucyfer niosący światło a my jak mohery, które próbujesz wyprowadzić z ciemnigrodu

    Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
    Właśnie dokładnie odwrotnie! Mam całą genialną szklarnię Canona pod mocowanie FD oraz EF i... od wielu lat nie ma żadnej rozsądnej puszki w systemie Canona do której mógłbym ją dopiąć. Czekam już cztery lata na coś, czym zastąpię obecną puszkę zastępczą i nie wykonuje żadnych ruchów sprzętowych.

    BTW - to jest wątek o EOS RP, który moim zdaniem jest najlepszą kwintesencją działań Canona we wciskaniu klientom ciemnoty oraz najlepszym przykładem, jak połączyć reklamę, promocję, public relations, celem sprzedaży przestarzałej technologii w nowym opakowaniu.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 19-10-2019 o 11:41
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #403
    Bywalec Awatar rostek andrzej
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Szczecin/Kraków
    Wiek
    50
    Posty
    218

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Okej. Tyle że wciąż piszesz głównie o tym. Ile już razy czytałem że masz matryce z 2014 która zjada canona i że canon nie dba o użytkowników. Każdy już to dawno wie że matryca canona odstaje od matrycy Sony choć ten dystans już nie jest taki odległy jak dawniej.

    Każdy kupujący canona rp sam oceni czy mu taka matryca wystarczy do jego potrzeb czy sięgnie po coś innego.

    Rozdrabniacz się. Masz umiejętności, robisz piękne zdjęcia. Po prostu wolałbym się czegoś od Ciebie nauczyć niż sluchać wiecznie narzekającego cynicznego profesjonalisty.

    Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  4. #404
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez rostek andrzej Zobacz posta
    Okej. Tyle że wciąż piszesz głównie o tym. Ile już razy czytałem że masz matryce z 2014 która zjada canona i że canon nie dba o użytkowników. Każdy już to dawno wie że matryca canona odstaje od matrycy Sony choć ten dystans już nie jest taki odległy jak dawniej.

    Każdy kupujący canona rp sam oceni czy mu taka matryca wystarczy do jego potrzeb czy sięgnie po coś innego.

    Rozdrabniacz się. Masz umiejętności, robisz piękne zdjęcia. Po prostu wolałbym się czegoś od Ciebie nauczyć niż sluchać wiecznie narzekającego cynicznego profesjonalisty.

    Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
    Dziękuję! Cała sztuka w fotografii to szukanie dobrego światła a gdy go brak to pozyskanie go za pomocą sztucznych źródeł. Bez dobrego światła nie ma dobrych zdjęć. Przydaje się też znajomość podstawowych zasad obowiązujących w kompozycji, ale warto je łamać w różny sposób. No i umiejętność zrobienia dobrego ujęcia, które nie tylko nam się będzie podobać
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #405
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Candar, nie zapominaj jednak, że są dziedziny fotografii, w których nie ma potrzeby takiego ciągnięcia cieni i te wielkie DR nie jest potrzebne. To raz. Dwa - zdjęcia gdzie się mocno ciagnie cienie wyglądają jak HDR i nie wszystkim się takie foty podobają. Trzy - są przyzwyczajenia ludzi. X lat temu nikt nie oferował dużego DR i ludzie robili i robią takie kadry gdzie mimo gorszej matrycy zdjęcie wychodzi dobrze. Po prostu nie fotografują scen o max wielkiej rozpiętości. Jesli ktoś nie jest profi to nie musi w każdej sytuacji mieć genialnej klatki. Wie się co potrafi puszka. Nawyki, przyzwyczajenia. Nie musisz nieść kaganka oświaty. Myslę, że do ludzi dotarło że są aparaty z lepszymi matrycami niz te Canona (duzo takich - Sony, Nikon, Pentax) ale nie siwieją z tego powodu. Wchodzimy tu nie tylko w kwestie techniczne, ale także w psychologię. Jak sobie tłumaczymy, że cos co mamy jest dobre albo i lepsze. No i jest hierarchia wartości. Duże DR nie jest wyznacznikiem jakości. Liczą się też inne cechy sprzętu. Cena, waga, ilość fps, uszczelnienia, wizjery, ergonomia, przyzwyczajenia, nagromadzony sprzęt itp itd.

    Skupmy się na Canonie RP.

    EDIT
    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    .. Cała sztuka w fotografii to szukanie dobrego światła a gdy go brak to pozyskanie go za pomocą sztucznych źródeł. Bez dobrego światła nie ma dobrych zdjęć.
    Brak światła to słabe zdjęcia - to Twoja (i nie tylko) konkluzja. Wyciaganie zbyt wiele w postprocesie daje pewną sztuczność. Ale zamiast wyciągania cieni mozna .. dodać światła, szczególnie w fotografii jaką uprawiasz. Czyli błyskanie. Ty tego nie uznajesz, ale gdy się błyska to można mieć słabe DR. Scena nie ma (gdy sie dobrze poustawia lampę/lampy) dużej rozpiętości.
    Piszę o tym bo wychodzi na to, że mozna robić dobre zdjęcia także gdy matryca nie ma dobrego DR.
    Jestem przekonany, że w foto reklamowej sprzętem częściej używanym niż Sony A7/A9 jest Canon 5Dsr.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 19-10-2019 o 16:19

  6. #406
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Ponieważ większość z dyskutantów to wysokiej klasy zawodowcy, chciałbym prosić o radę. Jak mam zrobić zdjęcie, żeby później musieć je wyciągać o 4-5ev? Bo ja nie umiem tak zrobić!

  7. #407
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Ponieważ większość z dyskutantów to wysokiej klasy zawodowcy, chciałbym prosić o radę. Jak mam zrobić zdjęcie, żeby później musieć je wyciągać o 4-5ev? Bo ja nie umiem tak zrobić!
    musisz mieć Fuji, inaczej nie ogarniesz puchy tej firmy muszą mieć problem z poprawnym pomiarem ekspozycji.
    ebe ebe

  8. #408
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Jak mam zrobić zdjęcie, żeby później musieć je wyciągać o 4-5ev? Bo ja nie umiem tak zrobić!
    Prawdopodobnie masz sprzęt Canona z korektą ekspozycji max. -3EV i z drabinką w M też do -3EV. Tym sprzętem trudno będzie osiagnąć zamierzony rezultat Aby niedoświetlić -5EV musisz pokombinować.
    Na pocieszenie dodam, że odkąd nowsze matryce Canona bez problemu uciągają rozjaśnienie o +5EV to wyciąganie cieni przestaje być trendy a JedynieSłuszni lansuja wyciąganie świateł.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #409
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Panowie nie udawajcie głupich, chyba jasne jest, że całego zdjęcia nie wyciąga się +5ev. Wyciąganie części zdjęcia +5ev to chyba można sobie wyobrazić.
    Wiem, że są lampy i też ich czasem używam, ale noszenie ze sobą wszędzie lamp ze statywami i modyfikatorami jest mało wygodne. Do tego nie wszystko da się doświetlić lampą.
    Ostatnio edytowane przez michalab ; 19-10-2019 o 21:10

  10. #410
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Dokładnie tak. Od czasu gdy nie używam canona praktycznie polegam całkowicie na samym aparacie i nie potrzebuję już targać ze sobą lamp, modyfikatorów, statywów itp. Wszystko wyciągam w postprodukcji. Ale rozumiem, że fotograf objuczony statywami, lampami, wyzwalaczami oraz wielkim DSLRem wygląda bardziej profesjonalnie od gościa, który ma w ręku wyłącznie mały bezlusterkowiec z małym ciemnym obiektywem i nic więcej
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 41 z 97 PierwszyPierwszy ... 3139404142435191 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •