Strona 71 z 97 PierwszyPierwszy ... 2161697071727381 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 701 do 710 z 961

Wątek: Canon EOS RP

  1. #701
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    W maju byłem na plenerze na Roztoczu, wyjechaliśmy z domu o 9 rano wrócili o 21. Nie zrobiłem dużo zdjęć, 100 może 120, ale było dużo ustawiania, "zabawy" sprzętem, i było to rozciągnięte w czasie, dostępu do gniazdka (220V) zero. Gdybym wówczas miał RP, na pewno by nie wystarczył, nie wiem czy dwa aku by dały radę. Są ludzie co robią 1000 zdjęć dziennie, i są tacy, co po dwa ujęcia (SŁOWNIE DWA) jadą 270 km w jedną stronę, i 270 z powrotem do domu. Ja się zaliczam do tych drugich.

  2. #702
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Wiem skąd mi się wziął pomysł by Power bank podłączać bezpośrednio do body RP, bo tak ładuje się smartfony. Chyba, że coś mi się pomyliło.

  3. #703
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Nie wiem jak w RP ale ładowałem dołączonym kablem bezpośrednio z power banka. Tyle, że musi być wyłączony aparat.

    Polecam ładowarkę USB Newell. Mam na 2 baterie na razni jest lżejsza i mniejsza od Canonowej.

  4. #704
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    O to pytałem, tzn podłączenie bezpośrednie Power bank do body RP. Z tego co odpisali z Canona, to takie ładowanie jest możliwe, tylko aparat nie pokaże, że jest w trakcie ładowania, jak i nie pokaże zakończenia procesu, bo musi być w tym czasie wyłączony.
    To jest o tyle lepsze, że mniej szpargałów w torbie muszę targać. Robię zdjęcia a po zakończeniu jak chowam aparat na godzinę, czy dwie to podłączam Power bank.

    GND napisałeś .......dołączonym kablem...... dołączonym do czego? (Power banku)

    A swoją drogą ciekaw jestem czy naładuje aku podłączając pod body ładowarkę do smartfona czy tabletu, obie mają końcówki USB C i obie mają wyjście 5V, czyli tyle ile Power banki, o czym pisał spec z Canona.
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 05-08-2020 o 18:15

  5. #705
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Dołączonym do zestawu. To musi być kabel PD czyli Power Delivery z obu stron USB C.

    W R pojawia się ikonka ładowania na górnym wyświetlaczu ale RP go nie ma to może dioda?

  6. #706
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    W instrukcji obsługi RP jest napisane, że ładując aku w body, aparat ma być wyłączony, kontrolka zaświeci się na zielono, a po zakończeniu ładowania zgaśnie ale to dotyczy zasilacza firmowego Canon. Natomiast ładując tak samo z Power banku, może nie być żadnych wskazań kontrolki.
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 05-08-2020 o 20:21

  7. #707
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Czyli tak samo świeci kontrolka na zielono. Jak jej nie będzie znaczy nie ma ładowania. Nie musi być firmowy zasilacz byle standard PD.

  8. #708
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Specjalista z firmy Canon wytłumaczył, że podłączając Power bank, ładowanie może być, ale kontrolka się może nie zaświecić.
    A dokładnie tak napisał: ....W związku z powyższym możliwe jest wykorzystanie powerbanka do ładowania akumulatora.
    Nie możemy jednakże udzielić gwarancji pełnej zgodności i poprawności działania tej funkcji, gdyż firma Canon nie testuje akcesoriów innych producentów. Nie możemy również doradzić, który powerbank będzie funkcjonować, ani potwierdzić czy podczas ładowania apart będzie sygnalizował ładowanie.
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 05-08-2020 o 20:32

  9. #709
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    No tak, chcą wcisnąć drogie oryginalne akcesorium i nie chcą brać odpowiedzialności za inne.

    Tak samo nie gwarantują, że zamienniki baterii będą działać.

  10. #710
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Korci mnie żeby podłączyć do RP ładowarkę do tabletu lub smartfona, zostawić na noc zobaczyć, czy coś naładuje, czy nic to nie da, oba samce. Napięcie takie same, wtyki takie same, dym nie powinien polecieć, najwyżej ładowania nie będzie.

    A dlaczego mnie to korci, bo muszę zabierać ze sobą trzy różne ładowarki: tablet, smartfon, EOS a wszystkie trzy ładują prądem 5V i mają taką samą wtyczkę.
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 05-08-2020 o 20:50

Strona 71 z 97 PierwszyPierwszy ... 2161697071727381 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •