Strona 78 z 97 PierwszyPierwszy ... 2868767778798088 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 771 do 780 z 961

Wątek: Canon EOS RP

  1. #771

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    [...] Z tego co widzę, to mało kto ma taki aparat, lub ci co kupili to nie czytają/ nie udzielają się na forum CB. [...]
    Ja mam i jestem b. zadowolony, a na forum zaglądam coraz rzadziej i coraz bardziej niechętnie, bo ile można czytać o "kastratach" … no i sony przecież i tak lepsze

  2. #772
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Dostałem odpowiedź od firmy Newell dotyczącą Battery Packa do RP.
    Otóż z tej odpowiedzi wynika, że:
    1. Może być w BP tylko jeden aku, (to jest o tyle ważne, że jak się rozładuje jeden to skąd wiadomo który?)
    2. Nawet jeżeli nie mam zamiaru używać spustu migawki w BP, to pomimo to, BP musi być połączony z body kabelkiem - i to zupełnie eliminuje chęć zakupu tego Battery Packa.

  3. #773
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    No cóż RP miał być małym, fajnym aparatem i chyba ciężko pchnąć go trochę bardziej w kierunku zaawansowanego korpusu.
    Miłego dnia
    moja www

  4. #774
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Wydaj mi się, że on właśnie taki jest: mały, fajny, w miarę tani. I nie ma potrzeby porównywać go z zaawansowanymi korpusami.
    Podobno na Alle.... można go kupić za 3,5 - 4 tys, co w porównaniu do ceny R5 jest chyba zasadniczą różnicą, nawet w stosunku do R6 to jest mniej niż połowa ceny. Tyle dałem 10 lat temu za G1X.
    Poza tymi użytkownikami którzy lubią rozbierać aparaty na czynniki pierwsze, to pozostali użytkownicy RP jak wykorzystają
    15% jego możliwości, to będzie kres ich zachciewajek.
    Ludzie którzy zarobkują na fotografii, robią dziennie po 2000 fot, nie kupują body za 3,5 tys.
    Dla mnie jest ok, poza jednym, z tyłu ma guziki za blisko prawej krawędzi, nie ma go za co pewnie chwycić prawą ręką.
    Albo się przyzwyczaję, albo zamienię na R6 i wcale nie chodzi mi o jakość matrycy, funkcje body, cenę, a tylko i wyłącznie o rozmieszczenie guzików z tyłu aparatu.

    Instrukcja do tego aparatu ma 614 stron, mam dużo wolnego czasu więc sobie powoli czytam, od czasu do czasu sprawdzam w praktyce co wyczytałem.
    Wczoraj doszedłem do rozdziału bracketing ostrości i postanowiłem sprawdzić jak to działa.
    Dotychczas załatwiałem to przysłoną, ewentualnie dwoma, trzema kadrami z ręcznym przestawieniem ostrości, ale skoro jest taka funkcja.
    W parametrach ustawiłem na tylko 5 zdjęć, przysłona 4 i ostrość najbliżej jak się da i po naciśnięciu spustu cisza nie ma trzasku migawki, ale . . .
    zdjęcia są, całe 5 szt. Po uruchomieniu DPP program policzył 20 sek i wyszło zdjęcie wynikowe, tak jak piszą w instrukcji ostrość od najbliższej do max.
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 15-09-2020 o 14:46

  5. #775
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Wydaj mi się, że on właśnie taki jest: mały, fajny, w miarę tani. I nie ma potrzeby porównywać go z zaawansowanymi korpusami.
    Podobno na Alle.... można go kupić za 3,5 - 4 tys, co w porównaniu do ceny R5 jest chyba zasadniczą różnicą, nawet w stosunku do R6 to jest mniej niż połowa ceny. Tyle dałem 10 lat temu za G1X.
    Poza tymi użytkownikami którzy lubią rozbierać aparaty na czynniki pierwsze, to pozostali użytkownicy RP jak wykorzystają
    15% jego możliwości, to będzie kres ich zachciewajek.
    Ludzie którzy zarobkują na fotografii, robią dziennie po 2000 fot, nie kupują body za 3,5 tys.
    Dla mnie jest ok, poza jednym, z tyłu ma guziki za blisko prawej krawędzi, nie ma go za co pewnie chwycić prawą ręką.
    Albo się przyzwyczaję, albo zamienię na R6 i wcale nie chodzi mi o jakość matrycy, funkcje body, cenę, a tylko i wyłącznie o rozmieszczenie guzików z tyłu aparatu.
    A ten ich oryginalny niby-grip nie pomaga?

    Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
    Miłego dnia
    moja www

  6. #776
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Nie miałem tego cuda w ręku, jak pomacam, obejrzę, zdecyduję. W moim przypadku nie chodzi o pieniądze, ile to czy tamto ma kosztować, bariera jest jedna - ma mi to sprawiać przyjemność w użytkowaniu. Tylko tyle i aż tyle.

  7. #777
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Z firmy Newell dostałem mail prostujący poprzednią informację (widocznie sprawdzili)
    po podpięciu RP z ich gripem ale bez połączenia kabelkiem, wszystko w body działa,
    tylko nie działają przyciski w gripie, i jest ok, to mi pasuje.

  8. #778
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Lukasz_ Zobacz posta
    .. bo ile można czytać o "kastratach" … no i sony przecież i tak lepsze
    Poczytaj inne fora, zobaczysz że tam też kręcą nosami na ich kastraty. Sony ma kastraty, Nikon też. Taka polityka producentów. Zabierają by potem dać i podnieść cenę
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  9. #779
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Z takich wypowiedzi wynika że obiecali dac więcej, a dali mniej. Jeszcze pewnie z cena też oszukali mial byc półdarmo a tu chcą kasy. Tylko dlaczego tego nie ma w sklepach, trzeba zapisywac sie w kolejkj?

  10. #780
    Zablokowany
    Dołączył
    Sep 2020
    Miasto
    Londyn
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Przy tej cenie, gabarytach i funkcjonalności zupełnie nie mam mu co zarzucić.
    Można mu zarzucić dynamic range rodem z 2008 roku:
    https://www.photonstophotos.net/Char...ony%20ILCE-7M3

    Matryca Sony całkowicie go deklasuje, nie wiem jak ludzie coś takiego kupują, to ma matryce jak w starym 6d mark1, wykres się pokrywa z tym od 6d i w recenzji też pisali że to ta sama matryca
    Ostatnio edytowane przez canon5dClassic ; 22-09-2020 o 20:37

Strona 78 z 97 PierwszyPierwszy ... 2868767778798088 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •