Strona 64 z 97 PierwszyPierwszy ... 1454626364656674 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 631 do 640 z 961

Wątek: Canon EOS RP

  1. #631
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Bechamot napisał: Pozbylbym sie wszystkiego , czego nie potrzebujesz i kupil R + 24-105. Na pewno słuszna uwaga, tylko z kupnem kłopotu nie ma. Natomiast nie bardzo wiem, jak to się sprzedaje (używane przez 10 lat body 7D), plus szkiełka. Na allegro takich body jest sto pięćdziesiąt, albo o sto więcej, a poza tym nie mam tam konta, nigdy tam nic nie wstawiałem. Nie robiłem tym ślubów, nie kręciłem filmów, ale swoje lata ma, widać ślady użytkowania. Od czasu zakupu G1X więcej robiłem maluchem.

    --- Kolejny post ---

    Jak byłem piękny i młody biegałem kilka godzin z zestawem Nikon F90X z baterry packiem, ob 24-70/2,8 plus lampa SB coś tam, a w kieszeni zapasowe rolki z filmami. Teraz po godzinie podnoszenia do oka takiego zestawu, miałbym serdecznie dość, a co mówić ślub i wesele do oczepin. Człowiek się starzeje i po prostu szuka lżejszego zestawu. W momencie kiedy na rynku pojawił się EOS 300D zmieniłem firmę N na C i nie widzę sensu powrotu.
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 04-07-2020 o 21:49

  2. #632
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez slavek_t Zobacz posta
    Właśnie waham się pomiędzy obydwoma (6D II i RP) i nie wiem jaki sens kupować bezlusterkowca RP skoro można to samo mieć w lustrzance a dodatkowo mieć możliwość fotografowania w trybie lustrzanym (nie kupuje się przecież lustra aby korzystać tylko z light view :-)
    DPAF w ML-ach typu R i RP jest lepszy, bo wyszły później i dopracowano działanie tego systemu - ogólnie lepiej trafia, jest możliwość wybrania mniejszego pola AF i co najważniejsze jest eyeAF (który swoją drogą też znacznie poprawili w kolejnym firmware).

    Cytat Zamieszczone przez technik8pl Zobacz posta
    Po to by posiadać AF, który trafia praktycznie zawsze i wszędzie, gdzie w dslrze w trybie lustrzanym będziesz mieć skuteczność AFa 50-80% (w zależności od szkła; skuteczność rzędu 80% dotyczy szkieł ok f2.8 i ciemniej). Poza tym praca na LV w 6d2 jest ograniczona w stosunku bezluster np wielkością punktu AFa, który w 6d2 jest o wiele większy.
    Na prawdę nie mam pojęcia dla kogo w chwili obecnej są technologicznie zacofane lustrzanki.
    Dokładnie. jw.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    mnostwo

    w przypadkowej kolejnosci:
    celownik optyczny
    normalna ergonomia
    GPS
    nieskonczenie lepsza zywotnosc na baterii
    wybor natywnej optyki (i nie, adapter to nie jest natywnie) dobrze balansujacej sie z korpusem
    celownik - i tak i nie.
    normalna ergonomia - przyzwyczaiłem się do R, ale w 6dII faktycznie może być lepiej dla niektórych
    GPS - nigdy tego nie używałem w aparacie. Choć jestem geodetą i jest to moje podstawowe narzędzie pracy (GPS)
    bateria - jest 2x lepiej w dslr.
    natywna optyka - niedługo będzie już wszystko co trzeba. EF-y przez adapter, przy ciężkich szkłach, faktycznie średnio się balansują z tymi korpusami. np. 85/1.8 bdb, sigma 35/1.4 już gorzej, sigma 50/1.4 średnio, 135L o dziwo całkiem spoko...ale można się przyzwyczaić

    W nowych R5 i R6, które pokażą za dwa dni, ergonomia będzie już jak w dslr-ach. Żywotność baterii też pewnie poprawią. Wychodzi 85/2RF i pewnie niedługo 50/1.8RF. Stałki L są już wszystkie co trzeba (poza 35L/1.2). Jestem przekonany, że premiera tych korpusów zmieni bardzo dużo.

    --- Kolejny post ---

    Na chwilę obecną wstrzymałbym się z miesiąc z zakupem. Po premierze nowych korpusów R i RP na pewno stanieją. Będzie ich też sporo na rynku wtórnym. Co do szkieł EF niektóre jeszcze przez wiele lat pozostaną atrakcyjne i w zupełności wystarczające dla wielu osób np. 85/1.8, 135L, 50/1.8stm, 85/1.4L, 35L itd. Jest tego bardzo dużo w różnych przedziałach cenowych, nowe/używane itd.
    Miłego dnia
    moja www

  3. #633
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Naleśnik też jest dobrze wyważony, wreszcie jest za co złapać z adapterem

  4. #634
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Poradzono mi: Na chwilę obecną wstrzymałbym się z miesiąc z zakupem. Tak też uczyniłem, czytam o R5, R6, i mając dużo wolnego czasu przeglądam forum. Wniosków mam kilka, po pierwsze za stary jestem, żeby połowę z tego zrozumieć, jakieś pojęcia, których nie ma w słowniku, na początku, nie ma w googlach, np. IBIS, ML, itp, itd. Zauważyłem też, że jest bardzo dużo odniesień do firmy Sony, a to podobno forum Canona? Moja miłość do tej firmy skończyła się, kiedy robiłem reportaż aparatem tej firmy a zamiast pamięci były dyskietki. Tak więc wiele lat później, jak udało mi się wygrać w konkursie główną nagrodę: body plus dwa obiektywy firmy Sony, to oddałem to bez rozpakowywania pudełka. Teraz jest Canon i Canon pozostanie, tylko kwestie są dwie, co kupić, oraz co zrobić z tym co w szafie zalega i się kurzy??? Tam po lewej stronie pod loginem jest adnotacja: dopiero zaczyna. I to jest prawda - dopiero zaczyna . . . .na Forum Canona, natomiast w fotografii, co miałem i musiałem sfotografować już mam za sobą, teraz luzik, fotograficzna emerytura, pełna swoboda, mogę robić ale nie muszę. Od stycznia nie wiem, czy dwa, czy trzy razy miałem aparat w ręku. I to jest piękne.
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 20-07-2020 o 18:51

  5. #635
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    jakieś pojęcia, których nie ma w słowniku, na początku, nie ma w googlach, np. IBIS, ML, .
    IBIS - stabilizacja, ale matrycy a nie obiektywu.
    ML - po prostu. Bezlusterkowiec.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  6. #636
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Bardzo dziękuję za wytłumaczenie, z którego wynika, że stabilizacja może być w obiektywie, ale może też być stabilizacja matrycy. Obiektyw RF 24-105 L, według opisów posiada stabilizację, a jeżeli dobrze wyczytałem, to R6 też ma stabilizację matrycy, (RP nie ma). Chciałbym zobaczyć fotografię gdzie zastosowano obie stabilizacje i jednocześnie na dość długim czasie podążano obiektywem za poruszającym się obiektem w celu uzyskania efektu rozmytego tła z jednoczesnym ostrym obiektem głównym. Aparatami bez stabilizacji robiłem takie fotografie bez problemu, czy to tańczące na turnieju pary, kolarzy w wyścigu po mieście czy też Pride of Poland w Janowie Podlaskim.

  7. #637
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    945

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Chciałbym zobaczyć fotografię gdzie zastosowano obie stabilizacje i jednocześnie na dość długim czasie podążano obiektywem za poruszającym się obiektem w celu uzyskania efektu rozmytego tła z jednoczesnym ostrym obiektem głównym.
    Prawdopodobnie IBIS będzie miało specjalny tryb do panningu. Tak samo, jak ma go część stabilizowanych obiektywów. W takim trybie wyłączona jest stabilizacja osi poziomej. Panoramowanie obiektywami ze stabilizacją jest znacznie łatwiejsze niż ich niestabilizowanymi odpowiednikami.
    Akurat Canon RF 24-105mm F4L IS USM nie ma specjalnego trybu stabilizacji do panningu. Jest jedynie prosty przełącznik IS on/off. Chyba jedynie dłuższe tele są projektowane pod kątem używania do panoramowania i są wyposażane w różne tryby pracy IS.
    Ostatnio edytowane przez solti ; 21-07-2020 o 09:55
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  8. #638
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 012

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    [...] czy też Pride of Poland w Janowie Podlaskim.
    To jesteś posiadaczem prehistorycznych zdjęć - dbaj o backupy
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  9. #639
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Eberloth pewnie się zdziwisz, ale to nie konie są powodem moich wyjazdów do Janowa Podlaskiego, a jeżdżę tam 2, 3 razy w roku. Mam zdjęcia Pianissimy najdroższego polskiego araba, innych koni, mam zdjęcia najsłynniejszego amerykańskiego fotografa reklamowego, w akcji, w Janowie, kiedy robił sesję do katalogu. Mało nie zemdlał kiedy na padok wbiegł . . . zając, a on takie zwierzę wiedział tylko w ZOO, ogier stanął dęba a on wrzeszczał jeszcze raz, jeszcze raz ale zając nie posłuchał. Dwóch pomagierów podawało mu aparaty, a on tylko cykał. Konie wyprowadzano po dywanie, miały grzywy na żel i pastowane kopyta

  10. #640
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    serio, w ZOO?
    w stanach widziałem więcej zwierzyny na drogach niż w Afryce
    to był jeden z powodów żeby jechać powoli, co chwila widziałem oczy przed maska
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

Strona 64 z 97 PierwszyPierwszy ... 1454626364656674 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •