Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
nie robmy sobie jaj z pogrzebu

wez sobie w sklepie do reki 6D mkII i RP i mysle, ze szybko ci sie wyjasni, ktory korpus jest sensowniejszy. nawet przy macaniu, bo nad realnym uzytkowaniem w plenerze sie nawet nie bede rozwodzil...

a potem sobie zrob tabelke obiektywow, ktore bys docelowo chcial do tego zapiac. zobacz jak jest z ich (nie)dostepnoscia w bagnecie RF, policz sobie jaka bedzie spodziewana cena RF-a, a potem jak zle balansuje sie RP z istniejacym odpowiednikiem EF.


kto teraz kupi 6D mkII? nie wiem... wiekszosc osob, ktore na chwile obecna chca uzywac wiecej niz jednego obiektywu (i to tego 35mm) i to tylko wsrod tych osob, ktore kupuja sprzet od zera, bo przeciez calkiem sporo osob ma jeszcze zacne szkla EF
Nie ma powodu sądzić, by RP mial bagnet inny niz RF. A ten z adapterem na EF daje dokladnie to co kazdy inny aparat z bagnetem EF. eRke kupilem bez zadnego obiektywu RF, a mimo to cieszę sie tym aparatem. Chcę podkreślić, że posiadanie obiektywów EF i nieposiadanie obiektywów RF nie stanowi czynnika limitującego użyteczność tego aparatu. Wszystkie obiektywy canona chodzą u mnie co najmniej tak dobrze, jak na 7d. To wybór między parametrami (fps, af) czy wizjerem (ovf, evf) a nie posiadanymi obiektywami czy lampami (aha: moje niecanonowe akacesoria do lamp na R nie działają jak powinny - ale te podobno na 7d2 też już nie działały).
Jedyne co mnie wkurza, to brak wyboru w odrawiarkach.

Pozdrawiam!
wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka