Strona 72 z 97 PierwszyPierwszy ... 2262707172737482 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 711 do 720 z 961

Wątek: Canon EOS RP

  1. #711
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    36

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Pytanie do - cybertoman: czy czytałeś gdzieś, spotkałeś się z opiniami o ładowaniu akumulatora do RP z power banku?
    Potrzebujesz odpowiedni kabel i odpowiedni powerbank (z opanowanym "Power Delivery"). Osobiście nie mam doświadczeń ale w sieci na pewno coś znajdziesz.

  2. #712
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Próbowałem szukać ale nie trafiłem na nic w tym temacie.

  3. #713

  4. #714
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Dzięki za linka, na youtubie jest trochę, ale wszystko do R. Z tekstu wynika, że nie każdy Power bank się nada, w sklepie tego się nie sprawdzi bo są zazwyczaj foliowane, nie będą chcieli rozpakować tylko po to żeby sprawdzić.

  5. #715
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Szukaj powerbanka z PD...

  6. #716
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    36

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    A dlaczego mnie to korci, bo muszę zabierać ze sobą trzy różne ładowarki: tablet, smartfon, EOS a wszystkie trzy ładują prądem 5V i mają taką samą wtyczkę.
    No wlasnie 5V to za malo - Powerbank z USB-PD (power delivery) podaje napiecie 5-20V do 5A (czyli 100W), wynegocjowane pomiedzy urzadzeniami. Anker PowerCore 10000 PD ponoc dziala z RP. Z danych technicznych wynika, ze ma toto 18W max czyli powerbank USB-PD z nizsza moca moze nie zadzialac.

  7. #717
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Bardzo dziękuję za podpowiedzi. 5V to jest wielkość jaką podał pracownik firmy Canon odpowiadając na moje pytanie, tyle ma zasilacz tej firmy do ładowania aku w body.
    Zasilacz sieciowy USB Canon PD-E1 cena 599 zł, natomiast Anker PowerCore 10000 PD połowę tej ceny 239 zł.
    Co dla mnie ważne, z tego zasilacza naładuję: EOS RP, tablet i smartfona.
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 06-08-2020 o 09:22

  8. #718
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Nadal lekka ładowarka USB na 2 baterie jest lepszym rozwiązaniem bo nie ryzykujesz uszkodzeniem portu aparatu i masz zawsze gotowy do zdjęć. Więcej akumulatorów i tak musisz mieć.

  9. #719
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    gnd rozejrzę się i za taką ładowarką z tym , że w moim przypadku słowo "musisz mieć" jest lekką przesadą. Na początku 2016 roku kupiłem w salonie, fabrycznie nowe auto. Teraz mamy połowę roku 2020, a ja mam w tym aucie na liczniku przejechane ok 12.000, co daje średnią 2400 rocznie.
    Nie wiem czy przez najbliższe 5 lat zrobię tym aparatem 2000 zdjęć, może zrobię ciut więcej, ale na pewno nie tyle co inni.

    Wyczytałem tutaj na forum, że komuś tam R nie ostrzy na 50/1,8 przy pełnej dziurze, więc mając taki obiektyw założyłem sprawdziłem, ostrzy bezbłędnie, tam gdzie ustawiam, a jaki bokeh jest miły zupełnie co innego niż na APS-C.

    Zaskoczeniem natomiast było dla mnie 17-40/4 L różnica z 24-105 przy najszerszych kątach wcale nie jest taka duża jak sobie wyobrażałem, może ja mam oko zużyte ale prawie niezauważalna.

    Jeszcze czeka mnie sprawdzenie 70-210/4 ale to kiedyś jak mnie ciekawość dociśnie, bo na razie nie mam ochoty.

    Lampa działa, dwa obiektywy (stare po poprzednim body) działają, wyzwalacz działa, tylko nie ma co fotografować.
    W moim mieście przed pandemią było kilka ciekawych imprez wielogodzinnych na które przybywały tłumy widzów, teraz wszystko szlag trafił.
    Festiwal grafitti zrobione a co dalej???
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 06-08-2020 o 10:09

  10. #720
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Dzięki za linka, na youtubie jest trochę, ale wszystko do R. Z tekstu wynika, że nie każdy Power bank się nada, w sklepie tego się nie sprawdzi bo są zazwyczaj foliowane, nie będą chcieli rozpakować tylko po to żeby sprawdzić.
    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Dzięki za linka, na youtubie jest trochę, ale wszystko do R. Z tekstu wynika, że nie każdy Power bank się nada, w sklepie tego się nie sprawdzi bo są zazwyczaj foliowane, nie będą chcieli rozpakować tylko po to żeby sprawdzić.
    Jak miałem R-kę (EOS R), to przez chwilę miałem też do niej zewnętrzny grip, do którego w zestawie był dołączony zasilacz sieciowy USB Canon PD-E1. Zrobiłem sobie wtedy takie zdjęcie. Po lewej ładowarka od R-ki, po prawej ten zasilacz:

    Załącznik 4892

    Czyli każdy power bank z dopiskiem "PD", oraz "Output: 5V/3A, 9V/3A" na pudełku powinien działać. "9V/3A" na pewno na nim nie będzie, bo z tego co zauważyłem zawsze jest "9V/2A".

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Lampa działa, dwa obiektywy (stare po poprzednim body) działają, wyzwalacz działa, tylko nie ma co fotografować.
    W moim mieście przed pandemią było kilka ciekawych imprez wielogodzinnych na które przybywały tłumy widzów, teraz wszystko szlag trafił.
    Festiwal grafitti zrobione a co dalej???
    https://lubelski.pl/10-najlepszych-p...ch-w-lublinie/

    Lublin z tego co widzę ma potencjał na wykorzystywanie w nim obiektywów szerokokątnych. No chyba że to wszystko już dawno obfotografowane i to po kilka razy w zależności od pory roku.
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 07-08-2020 o 16:00

Strona 72 z 97 PierwszyPierwszy ... 2262707172737482 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •